Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Widzisz, a u mnie mają wszystko na miejscu bo pracuje w Rybniku,wypadek był w Rybniku,operowano mnie w szpitalu w Rybniku, cały proces rehabilitacyjny w poradni w Rybniku a i ZUS ma siedzibę w Rybniku. Ani jeden dokument nie jest z poza miasta. A i tak lecą w kulki.. (delikatnie mówiąc )
Nic zobaczymy jutro
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Może faktycznie coś się zgubiło.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Mam następującą prośbę.Jeśli nie znasz jeden z drugim znawco " sanatoryjny " sytuacji internauty który zwraca się ze swoją prośbą na forum , to nie wtrącaj swoje "trzy grosze" do zadanego pytania , o ile masz trochę taktu , wychowania i delikatności w stosunku do ludzi chorych , na tym forum mam nadzieję zdrowi nie piszą. Cytowanie postów innych internautów to bardzo nieelegancki tutaj zwyczaj jak zauważyłem.Myślę,że więcej tych "worków z PLN" przekazałem od 17 roku życia za 42 lat nieprzerwanej pracy ,prócz służby wojskowej 2 lata w L W P niż nie jeden tutaj aktywny mądraliński dyżurny tego forum , jak czytam korzystających od lat z dobrodziejstwa prewencji rentowej ZUS . Jakie wyniki takich reh.to widziałem podczas turnusu z NFZ i zachowanie się w sanatorium na turnusach wielu rehabilitujących się z ZUS młodych ludzi.Podczas komisji ZUS w 2016 r otrzymałem przedłużenie renty czasowej na kolejny tym razem 5 letni okres do 2022 r , tj do osiągnięcia wieku emerytalnego czyli do 67 roku życia. W między czasie zmieniły się przepisy co do przejścia na emeryturę, dla mężczyzn 65 lat życia.Dzwoniłem do Centrali ZUS do W-wy i wiem ,że w roku 2020 otrzymam zmianę statusu z rencisty na emeryta z możliwością skorzystania z turnusu reha. z którego nigdy nie skorzystałem .
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

kuchcik pisze: 21 mar 2019 09:27 Hallo!Ponawiam swoją prośbę. Jak dowiedziałem się w ZUS po komisji rentowej , są takie przypadki ,że ZUS wydaje decyzję bez zaproszenia składającego wniosek, w tym pakiecie prewencyjnym są brane pod uwagę stany chorobowe pacjentów, u mnie za rok koniec renty i emerytura.Dobrego dnia!
jest tak jak piszesz, może być czasami bez wezwania decyzja jak dołączysz dokumenty medyczne. Nie przejmuj się komentarzami, że za rok emerytura wiec prewencji nie dostaniesz tylko składaj skoro lekarz Cię kieruje i już. Rzeczywiście trochę ryzykujesz że po prewencji cię "uzdrowią" ale tylko trochę. Wątpliwe jest że osobie w wieku przedemerytalnym rentę zabiorą.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witam !Na ostatniej komisji na podsumowaniu pani kierownik tej komisji przed przekazaniem decyzji w ZUS sama mi zasugerowała dlaczego nie korzystam z reh. Moja choroba jest nieuleczalna plus współistniejące ,renty mi nie zabiorą.Dziękuję za słowa otuchy,życzę dobrego zdrówka i dobrej nocy.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Drogi internauto Kuchcik . Skoro zwróciłeś się oficjalnie na forum i zadałeś pytanie to każdy bez względu na staż może ci odpowiedzieć .Nie obrażaj ludzi którzy chcą Ci pomóc .też nie jestem zwolennikiem cytowania ale mylisz pojęcia , jeśli mam odpowiedzieć a pytanie Twoje jest dużo wcześniej to cytuję aby mój adwersarz wiedział o czym piszę .Swoją sytuację zdrowotną wyjawiłeś kiedy odpowiedziałem ja i inni Forumowicze To forum istnieje dzięki nam forumowiczom , tym którzy sobie nawzajem pomagają Spotkałem w czasie moich pobytów z ZUS Osoby na rentach kiedy im się kończyła i mieli wezwania na komisję tuż po turnusie. Przeczytaj sobie co oznaczają wyjazdy w ramach prewencji. Jeśli ktoś nie rokuje powrotu do zdrowia ZUS nie wysyła dlatego dostałeś rentę na kolejne pięć lat.Nie chwal się latami pracy bo są osoby które mają ich więcej . Więcej skromności a mniej wzburzenia . należę do osób które nie chciały renty. pracuję (choć nie w zawodzie )korzystam z turnusów ZUS bo to mi pomaga dalej egzystować i może jestem bardziej chory jak Ty. Nie skarżę się ,wręcz pałam chęcią do życia.pragnę przypomnieć ,że renta nie wlicza się do stażu pracy niestety.Pani kierownik na komisji proponowala tylko po to abyś pojechał a potem dobry wypis z turnusu i uzdrowienie cudowne .Większość z nas ma choroby nieuleczalne (nie będę tu cytował ) a co po niektórzy nawet jeszcze poważniejsze schorzenia. Nie sil się na odpisywanie bo trzeba pobyć na forum troszkę czasu aby ludzi oceniać. ( to świadczy o wychowaniu) kończę wypowiedz tym samym i udział mój w tej kwestii.Po co kogoś wysyłać skoro poprawy zdrowia nie będzie po turnusie. Jest to logiczne i trzeba zrozumieć a nie obrażać się na świat i innych forumowiczów. Miłego dnia Kuchcik :)
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Sztani... I wszystko na temat. Brawo!
Normalnie aż nie ma co dodać ... :lol: Wiec szanownemu panu Kuchcikowi odpisywać nie ma po co ani czego
A ze za pół godziny jadę w swojej sprawie do króla Zusa to zapytam o taką sytuacje wprost panią z działu prewencji i orzecznictwa :) Jest miła, parę razy już mi wyjaśniała kilka kwestii więc pewnie nie ugryzie mnie jak zapytałem i o taką :)
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

:kwiat: witajcie ja czekałam rowno miesiąc na komisje A jestem.z Łodzkieg . 6 marca była teraz czekam na pisemny przydział miejsca pozdrawiam
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

:kwiat: jestem z centralnej polsko na komisję czekałam równo miesiąc , została mi przyznana rehabilitacja 6 marca mialam komisję obecnie czekam na pisemny przydział miejsca. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Byłem,załatwiłem i termin komisji wreszcie mam. A jako iż więcej że to forum czytają również pracownicy ZUSu to nie napiszę co się złożyło ma prawie 2 miesiące czekania. Zobaczę czy i ktoś poniesie konsekwencje. A winny ktoś jest bez dwóch zdań . Zobaczymy..
A by nie było, pytałem jak sie ma sprawa wyjazdu w ramach prewencji osoby której przyznano rentę a za rok bezpośrednio z kilkuletniej renty przechodzi na emeryture. Fakt że pani powiedziała że każdy przypadek się rozpatruje indywidualnie ale uogólniając mam sobie przeczytać co znaczy słowo "prewencja" i dla kogo adresowane są programy rehabilitacji w ramach PREWENCJI RENTOWEJ, Nie znając konkretnego przypadku może tylko powiedzieć że baaaaardzo wątpi... Dla mnie koniec tematu.
ODPOWIEDZ