Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dagna , nie pozwól na badanie , które jest przykre dla Ciebie , nawet gdybyś miała udawać .
Tak , zmieniły się zasady przyznawania turnusów rehabilitacyjnych , po badaniu lekarz może nic nie powiedzieć dopiero urzędnik poinformuje lub nie o przyznaniu rehabilitacji , decyzja przychodzi na adres . Trzeba poczytać jakie zwyczaje są w mazowieckim ZUS-ie .
Z racji na bardzo ograniczone możliwości tzw szybkiej rehabilitacji trzeba wykorzystać wszystkie możliwości .
powodzenia :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Nie bolało - no prawie, gdzieś pojadę ale dopiero za trzy tygodnie się dowiem gdzie i kiedy. Mile zaskoczona byłam, wstępne przejrzenie papierów potem pytanie odnośnie wpisów w skierowaniu i jaka rehabilitacja była i czy pomogło, potem badanie. Żadnych złośliwych komentarzy i przygadywań, czyli nie każdy lekarz pracuje w ZUSie za karę. A w gabinecie na przeciwko był ten lekarz co mi ręce wykręcał poprzednio - zapamiętałam go, dzień dobry mu nie powiedziałam ;)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Witam
Może komuś przyda się ta informacja
Na moje pisemne zapytanie odnośnie jaki czas ma zus na poinformowanie mnie - kiedy i gdzie mam przyznaną prewencję rentową - otrzymałem taką odpowiedź ......
"Orzeczenie uprawomocnia się po 14 dniach od jego otrzymania,
następnie po uprawomocnieniu orzeczenia w ciągu 30 dniu wydawane jest skierowanie na turnus rehabilitacyjny.
Proszę oczekiwać.
Dziękuję za kontakt z nami,
w razie pytań zapraszam ponownie
B..... Z......
Zakład Ubezpieczeń Społecznych"
Pytanie to zadałem dzisiaj na portalu ZUS PUE
Pozdrawiam Acik
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Acik :lol: , temat powtarzany jest non stop, bo zeus zmienia swoje przepisy i powiedz mi dlaczego my mamy się do nich stosować, a nie on dla Nas zwłaszcza że My za wszystko płacimy.... czekam na rozprwawę ze zeusem i użyjem wszystkich dostempnych środków tak jak oni napisali w swoim nawet nie uzasadnieniu :lol: :lol: :lol:
to my możemy wnioskować o miejsce i termin :shock: było w zakładkach z tamtego roku :evil: ... i jak widać znowu kombinują (sam załączałem przedruk z ich rozporządzenia )
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

W innym wątku 350dorota napisała, że po 16 dniach otrzymała skierowanie na styczeń 2020- mi powiedziano że w ciągu 3 tygodni dostanę skierowanie - czyli akurat te 14 dni uprawomocnienia plus tydzień poczta. Mam nadzieję, że nie na styczeń bo będę musiała odmówić :( Zwolnienie/urlop w styczniu i mogę nie wracać do pracy, ehh.. życie :cry:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

No i stało się.......... :( śmiać się? płakać? czy "wziąć na klatę"......... ConcordiaSalus Osieczek/koło Grójca 02.01.2020
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania_ka »

kejton pisze: 10 cze 2019 12:19 350dorota w warszawskim ZUS terminy są bardzo odległe. Po komisji w połowie maja kierowali do sanatorium w październiku. Teraz to może już być listopad.
Natomiast możesz jechać do każdego sanatorium jak poprosisz. Chyba, że jesteś na zwolnieniu lekarskim, to kierują cię do sanatorium gdzie czeka się najkrócej.
Kiedy masz komisję?
Witam serdecznie.
Ja byłam z Warszawskiego Zus-u na komisji w kwietniu a wyjechałam na przełomie czerwca i lipca.
Nie byłam na zwolnieniu lekarskim.
Ale po dwóch tygodniach od badania u lekarza orzecznika zadzwoniłam na infolinię Zus-u w Warszawie i uzgodniłam termin i miejsce.
Byłam w Iwoniczu Zdrój w Wiśle.
Warszawa ma bardzo krótkie terminy, jeśli nie jesteśmy wybredni,co do miejscowości jakie nam oferują.
Pozdrawiam serdecznie.
350dorota
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 09 cze 2019 06:50

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: 350dorota »

Witam na komisji bylam na początku października dostalam wyjazd na styczen do Augustowa
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: irenae »

Witam.
Na komisji byłam (Wlkp. )w kwietniu a jechałam 20 sierp. do Krynicy M.(termin super, miejscowość również).
Między czasie prosiłam ZUS o zmianę miejscowości. Moja prośba została rozpatrzona pozytywnie.
pozdrawiam IE :)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

irenae
Mam pytanie odnośnie zmiany miejsca pobytu.
Robiła to Pani pisemnie, czy telefonicznie lub była w oddziale ?
Mam kilka chorób współtowarzyszących (wiedzą o nich w zus) a mimo to dostałem turnus stricte rehabilitujący stan po operacji na bark ((Osieczek k/Grójca) Zero kąpieli w siarczkach czy radonach, zero kuracji pitnej, zero borowiny - a dojechać tam z Namysłowa środkami komunikacji miejskiej to przy dobrych układach ( styczeń - mogą być opóźnienia) kilkanaście godzin a to "tylko 280-300km" Pozdrawiam
ODPOWIEDZ