Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

W Małopolsce , w Krakowie koleżanka złożyła wniosek do ZUS - u dokładnie 18 listopada i dostała pismo pocztą , po 3 tygodniach, że komisję tj. lekarza orzecznika ma 10 grudnia....
Natomiast ja po złożeniu wniosku, dokładnie za tydzień miałam pismo już w domu , że komisję miałam za niecałe półtora tygodnia, tj.za 9 dni .. to było w miesiącu październiku....u nas troszkę szybciej ale też Małopolska..
Pozdrawiam serdecznie :)
Motocyklista35+wawa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 04 lis 2019 12:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Motocyklista35+wawa »

Witam kolega mnie dzis poinformowal ze nastepuja zmiany w wyjazdach z zus na2020 mial przyznany goldap a niedawno dostal list ze zmiana miejscowosci .podobno duzo miejsc przegralo przetaargi na wyjaz.wiecie cos na ten temat?
Motocyklista35+wawa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 04 lis 2019 12:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Motocyklista35+wawa »

Czy on ma az tak bujna wyobraźnię czy tak jest?
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kuty »

Chyba tak jest....... :( :o
https://bip.zus.pl/documents/493361/122 ... 75UL7W43w0

Mam nadzieję że będzie następny przetarg. !!!!
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

A po co ? przecież mogą na rehabilitację ambulatoryjną kierować i na premię będą mieli, a koniec roku się kończy to się przyda na gwiazdkę :evil:
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kuty »

ANDY.....ambolatoryjne też zostały obcięte..... ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

Kuty ZUS chce płacić jak najmniejsze pieniądze ,a wymagania ma olbrzymie. Wielu ośrodkom to co proponuje ZUS kompletnie nie opłaci się bo są to umowy na granicy opłacalności.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Ale o wiele mniej pieniędzy muszą wydać, a przecież im o to chodzi a nie żeby nas uleczyć :evil:
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Andrzej1958 »

kuty pisze: 05 gru 2019 10:21 Chyba tak jest....... :( :o
https://bip.zus.pl/documents/493361/122 ... 75UL7W43w0

Mam nadzieję że będzie następny przetarg. !!!!
Z tego dokumentu wynika, że niektórym ośrodkom kończą się umowy na świadczenia. W związku z tym ZUS ogłasza przetarg by uzupełnić dostępną dla siebie bazę zabiegową. Organizuje tych przetargów kilka rocznie.
Niestety nie wiemy, a z tego dokumentu też nie wynika, czy baza zabiegowa dostępna na prewencję rentową kurczy się, czy pozostaje taka sama. Że rośnie - wątpię.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Z całym szacunkiem dla piszących tutaj nasuwają mi się takie spostrzeżenia odnośnie przyznawania turnusu rehabilitacyjnego w ramach prewencji. Porównując ośrodki z przed paru lat to były zupełnie inne miejscowości gdzie ta prewencja się odbywała . Połowę ośrodków można było nazwać obiektami sanatoryjnymi w Zdrojach . Dzisiaj to mała ich część . pojawiły się obiekty typu Koleczkowo, (choć nie jestem pewien czy jeszcze) Osieczek ,Olecko i wiele innych . Nie mam nic przeciwko ale gdyby w takich obiektach jak i innych była baza zabiegowa w pełni wyposażona w sprzęt i rehabilitantów.(dobrych) Wszak po to głównie jedziemy . Część z nas na pewno podobnie myśli jak ja. Część myśli inaczej odbiera to jako swojego rodzaju wypad,wczasy. Nie jest to gołosłowne bo ktoś kto jest na forum jakiś czas widzi co ludzie wypisują.Nie jest moim zamiarem wkładać kij w mrowisko . Często turnusy dostawa;ly osoby które nie powinny nigdy się tam znaleźć. Na szczęście są w mniejszości) Pracownicy z ZUS doskonale wiedzą jak jest . Bo zdarza się ,że sami w takich turnusach uczestniczą a i na forum czytają . Każdy jeśli już dostanie turnus także i ja chciałby super miejscowość bo przyznaję ,że lubię jeśli zdrowie pozwala zwiedzać okolicę ,ciekawe miejsca. Patrząc kto wygrał przetarg to zastanawia mnie czy 46 groszy decyduje o podpisaniu kontraktu . tak jest w wypadku Inowrocławia na drogi oddechowe zaoferowali 105 złotych za dzień i wygrali z Rymanowem Zdrój dokładnie stawką mniejszą o czterdzieści parę groszy . Powietrze na pewno lepsze w Rymanowie a to też zabieg . Szkoda. Kończąc wcześniejszą myśl ktoś powie wszystko jest dla ludzi i ja to rozumiem tylko po co z tym się obnosić na forach (różnych )Pozdrawiam
ODPOWIEDZ