Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Po otrzymaniu skierowania możesz zadzwonić lub podejść do zusu, jeżeli masz konkretny powód do zmiany....

Kierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji

"Kto wydaje orzeczenie i skierowanie na rehabilitację
Orzeczenie w sprawie rehabilitacji wydaje lekarz orzecznik ZUS:

po przeprowadzeniu badania lub
na podstawie zgromadzonej dokumentacji z leczenia.
Jeżeli lekarz orzecznik wyda orzeczenie o potrzebie rehabilitacji, otrzymasz skierowanie.

Termin i miejsce rehabilitacji możesz uzgodnić z pracownikiem Wydziału Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji ZUS, jednak jest to uzależnione od dostępności wolnych miejsc w danym turnusie i ośrodku.
Skierowanie na rehabilitację leczniczą możesz otrzymać już po około 8 tygodniach."
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Witam i ponawiam zapytanie dotyczące aktualnego czasu oczekiwania w Poznaniu na termin badania przez lekarza orzecznika ( oczywiście dotyczy to wyjazdu na rehabilitację w ramach prewencji rentowej).Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam.🤗
malinowy6464
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 06 sty 2020 16:40
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: malinowy6464 »

Rafal87 nigdzie nie jedziesz masz w Czestochowie na miejscu osrodek a twoje skierowanie tj ambulatoryjne czyli dzienne bez noclegu
malinowy6464
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 06 sty 2020 16:40
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: malinowy6464 »

A ja mam pytanie dostalem swiadczenie teraz na 5 miesiecy i skierowanie do Iwonicza zdroj .Juz jestem 7 miesiecy na swiadczeniu tj powypadkowe bo na kopalni mialem wypadek zlamanie kregu L4 zmiazdzone dyski L4/L5 oraz L4/L3 dyskopatia pourazowa, pourazowa rwa kulszowa i takie pytanie w kwietniu skladam papiery na rente jak sadzicie mam mozliwosc rezygnacji z tego sanatorium ? Orzecznik powoedzial ze swiadczenie powiazane jest z saantorium tylko mysle ze to dziwne doradzicie cos?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Atina »

Rafał 87 mam przyznaną rehabilitację stacjonarną czyli poza miejscem zamieszkania ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Nie wprowadzaj w błąd, bo jak ma stacjonarne tzn. że wyjeżdża do ośrodka , a ambulatoryjne to jest w miejscu zamieszkania i codziennie przychodzisz do ośrodka rehabilitacyjnego.

"Jakie schorzenia możesz rehabilitować
Możesz być skierowany na rehabilitację w systemie:

stacjonarnym (pobyt całodobowy w ośrodku rehabilitacyjnym) w przypadku schorzeń:
narządu ruchu,
narządu ruchu po wypadku (wczesna rehabilitacja powypadkowa),
układu krążenia,
układu oddechowego,
psychosomatycznych,
onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego,
Zobacz także: Rehabilitacja dla osób po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego,
narządu głosu,
ośrodkowego układu nerwowego - pilotażowy program rehabilitacji leczniczej od 1 lipca 2019 roku;
ambulatoryjnym (codziennie dojeżdżasz na rehabilitację w wyznaczonych godzinach) w przypadku schorzeń:
narządu ruchu,
układu krążenia, w tym monitorowanego telemedycznie.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Malinowy nie uciekniesz od turnusu to normalna procedura .Często jak kończy się okres świadczenia przyznawany jest turnus .na tej podstawie zdecyduje orzecznik jesli złożysz o rentę czy przyznać czy nie . Opinia wystawiona w ośrodku gdzie bedziesz ma duze znaczenie co do Twojej przyszlości . Nie przesądza ale na niej się opierają w ZUS na komisji.czasami przyjmuje to formę uzdrawiania .powodzenia jedź i nie kombinuj odmowa bedzie rownać się z powrotem do zdrowia , chyba ,ze lekarz prowadzący Ciebie zdecyduje inaczej ale wątpię by to uczynił.wszak to rehabilitacja
malinowy6464
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 06 sty 2020 16:40
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: malinowy6464 »

Dziekuje ja odpowiedz wlasnie tak myśle podobnie ale moja druga połowa myśli inaczej a tym bardziej ze lekarz orzecznik mi powiedzial ze swiadczenie jest powiazane z sanatorium i jak zrezygnuje to mi je zawieszą
Awatar użytkownika
Marysia65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 02 kwie 2016 20:28

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Marysia65 »

Droga sapphiro, jaki jest okres oczekiwania na spotkanie z orzecznikiem w Poznaniu to ci nie odpowiem , ale ja w południowej Wielkopolsce czekałam równe 4 tygodnie, ale to był też okres świąteczno - noworoczny, myślę że w Poznaniu będzie podobnie ;)
Decyzja pozytywna, przyznana rehabilitacja stacjonarna :lol: Po upływie 14 dni mam zamiar dzwonić , może uda się coś wskórać :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Marysiu🌹wielkie dzięki za odzew... W marcu mam zaplanowaną wizytę u specjalisty i wynik tego badania chcę dołączyć do dokumentacji chorobowej i przedstawić orzecznikowi podczas badania. Czekam także na wyjazd do sanatorium z NFZ i dowiedziałam się, że ma on nastąpić w maju ale nie można wykluczyć też kwietnia. Chciałabym mieć załatwioną sprawę dotyczącą prewencji w odpowiednim czasie żeby spokojnie oczekiwać na leczenie sanatoryjne. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie i życzę zdrowia.
ODPOWIEDZ