Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
yukka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 lis 2019 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: yukka »

Witam
Skierowanie na rehabilitację w ramach prewencji ZUS zaniosłam 30 września, pod koniec października otrzymałam pismo o przyznaniu rehabilitacji w systemie stacjonarnym. 13 listopada przyszło skierowanie do Osieczka od 27.01.2020. Tak to wyglądało w moim przypadku w ZUS-ie Śląskim.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Dzieki ,ja chce zlozyc dopiero wnioseki izastanawiam sie w jakich miesiacach mozna wyjechac.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Z tego co czytam to przeważnie około 3 miesięcy od badania jest wyjazd. Kwestia jak długo na badanie będziesz czekać.
yukka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 lis 2019 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: yukka »

U mnie bez badania się odbyło. Badana była pewnie dokumentacja, którą pewnie w systemie ZUS posiada.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Nie wiedziałam, że i tak robią, ja akurat składałam wniosek o rehabilitację, a przecież niektórzy dostają skierowanie przy długim zwolnieniu, albo na czasowej rencie. To pewnie każdy inaczej rozpatrywany.
yukka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 lis 2019 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: yukka »

Wniosek tak jak pisałam wcześniej złożony 30 września, na L4 przebywałam od 3 września. Wniosek wystawiony przez neurologa na pierwszej wizycie.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witam Andrzej,
Nie wiem, pisałam wcześniej , ale to znikło widzę.. więc ponownie napiszę
Ja nigdy nie patrzyłam się na termin składania wniosku tylko uzależniłam to zawsze od mojej choroby i od złego mojego samopoczucia, że wymagałam rehabilitacji ze względu na swój stan zdrowia. Wnioski składałam o różnych porach i różnie czekałam, raz tylko czekałam 3 miesiące jak byłam tuż po wypadku a tak to czekałam 6 miesięcy, 7 miesięcy , różnie.
Moim zdaniem wszystko zależy jakie ośrodki posiada ZUS na daną rehabilitację prewencyjną, na jakie schorzenie, i ile tych ośrodków i ile miejsc do ośrodkow zostało już wydane i od jakich następnych terminów można kierować następnych kuracjuszy.....
Czasem ktoś już jest na zwolnieniu lekarskim i wtedy ZUS musi do 182 dni wydać skierowanie na prewencję leczniczą , żeby ta osoba wróciła do pracy ,cbo może być na zwolnieniu tylko pół roku. Czasem też zależy czy ktoś jest na rencie czy na świadczeniu rehabilitacyjnym i gwarantuje powrót do zdrowia i do pracy.. Kiedy ZUS może skierować szybciej na rehabilitację lub trochę później....to zależy...
Ja nie przebywam w ogóle na zwolnieniu lekarskim i pracuję i jak tylko wymagam rehabilitacji , źle czuję się, choruję, często biorę antybiotyki, zdarza się, i idę do pracy, więc i wtedy składam prośbę o prewencję rentową, by móc dalej pracować i mieć lepsze zdrowie, poprawić swój stan zdrowia, do dalszej pracy...
Serdecznie pozdrawiam.. wszystkiego dobrego życzę....
Te tematy i na ten temat w tym wątku zostało wiele rzeczy już wcześniej tłumaczone , trzeba zobaczyć i popatrzeć i poczytać wstecz....
Rafal_87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 sty 2020 07:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Rafal_87 »

andrzej590 pisze: 19 sty 2020 10:33 Ponawiam pytanie jak z wyjazdem z ZUS w ramach prewencji ,chodzi o ZUS slaski ,czy klos ostatnio otrzymal skierowanie ,kiedy i gdzie? Z gory dziekuje.
Witaj andrzej590
Ja składałem papiery do zusu 17.12.2019 13.01.2020 otrzymałem orzeczenie (wydane 08.01.2020)
że przysługuje mi stacjonarnie rehabilitacja dzisiaj tj.20.01.2020 byłem osobiście w ZUS Częstochowa otrzymałem informację że mój status cały czas jest w oczekiwaniu na miejsce ale pani powiedziała że w chwili obecnej z tego co widzi dają terminy na miesiąc Maj.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Dzieki bardzo za odpowiedzi no ja czekam jeszcze na wyniki ,ale po otrzymaniu bede skladal o rehabilitacje .
robcio61
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 23 mar 2015 14:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: robcio61 »

Witam wszystkich forumowiczów...
Ja też czekam na uprawomocnienie się orzeczenia o konieczności rehabilitacji.Ciekaw jestem gdzie mnie skierują...trochę się z orzecznikiem ściąłem,
może się na mnie zemścic, wysyłając na tzw.koniec świata.
Wnisek złożyłem do ZUSu 30.12.2019, u orzecznika byłem w poniedziałek (bardzo nieprzyjemny facet).
ODPOWIEDZ