Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tico22 »

Jaka różnica?.....
Dwie różne drogi ubiegania się o świadczenie. Długość trwania turnusu. Inny czas oczekiwania na świadczenie .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jan19557 »

I najważniejsze, że z ZUS dwa razy więcej zabiegów które trwają do godzin popołudniowych a nawet po kolacji tak jak miałem w Eskulapie w Rymanowie.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Niekoniecznie Janie , ja miałam jeszcze po południu ale nigdy po kolacji , może to zależy od schorzeń i danego uzdrowiska ?
Do Siego Roku 2022 , pozdrawiam serdecznie .
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

Dziękuję tico22, jan 19557, dani888. To super, bo zależy mi na zabiegach i efektach. Najlepszego w Nowym Roku
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Juras075 »

W Plonie maja dobrych rehabilitantów znają się na robocie .Sam ośrodek trochę zatrzymał się w czasie ale w porównaniu z innymi i tak jest nieźle .Ja będę poraz trzeci ale z końcem marca.
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Juras075 »

Różnica dosyć spora ,jak sam wiesz poza dopłatą do samego turnusu to czas oczekiwania NFZ ok 2 lat ZUS kilka miesięcy w moim przypadku zawsze nie dłużej niż 3 .Długość turnusu NFZ 21 dni ZUS 23 .No i to co najważniejsze ,zabiegi NFZ ok +- 50 ZUS ponad 90 w moim przypadku raz 105 .Oczywiście zawsze można dokupić dodatkowe zabiegi na miejscu .Pozdrawiam do Siego Roku i udanej rehabilitacji w przepięknych Bieszczadach .Ps. Polecam zaliczyć małą i dużą pętlę Bieszczadzką wiosną okolice przepiękne .
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

I takich wiadomości potrzebuję. Dziękuję za rzeczowe i konkretne informacje, oby takich jak Ty forumowiczów tu było więcej. Do siego. :D
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Juras075 pisze: 02 sty 2022 23:26 Oczywiście zawsze można dokupić dodatkowe zabiegi na miejscu .
Nie wiem jak teraz ale jak byłam z ZUSu (dwa razy) to nie wolno było nic dokupić. Ale i tak więcej zabiegów niż z NFZ.
Pozdrawiam :kwiat:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Kleinehexe »

Potwierdzam to co pisze Dagna, na pierwszym organizacyjnym spotkaniu zostaliśmy poinformowani, że żadnych zabiegów nie można sobie dokupić, bo przepisy na to nie pozwalają, jedynie zabiegi spa, a nie o takie zabiegi oczywiście nam chodziło. :D Trzeba też zaznaczyć, że te dodatkowe popołudniowe zabiegi to często rehabilitacja psychologiczna, edukacja zdrowotna itp.,  oczywiście także potrzebna, ale jeśli jest się kolejny raz, albo już zna się pewne metody np. radzenia sobie ze stresem, to trochę strata czasu. Lepiej wykorzystałabym ten czas, wykupując sobie dodatkowe zabiegi na inne schorzenie. Ale oczywiście nie narzekam,  bo warto oczywiście korzystać z tego co jest nam oferowane, albo "zamienić na zabiegi bardziej relaksujące". ;) :lol:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Archibald pisze: 02 sty 2022 13:59 Dziękuję tico22, jan 19557, dani888. To super, bo zależy mi na zabiegach i efektach. Najlepszego w Nowym Roku
Cześć, musisz chodzić też na rehabilitację do ambulatorium, musisz ćwiczyć w domu. Okres sanatorium,to za mały czas, by bardzo znacząco poprawić stan zdrowia, kondycję. Przepraszam za szczerość.
Polecam zaliczyć Sine Wiry , Bukowe Berdo- ktoś musi dysponować samochodem.
ODPOWIEDZ