Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria zus

Post autor: Koralik_bis »

Ooo widzę, że już na maja ZUS wysyła
Awatar użytkownika
JerzyHo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 gru 2018 19:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoria zus

Post autor: JerzyHo »

na kwietnia wysyła, jadę w piątek do Krynicy Morskiej.
w nocy dostałem wynik testu- negatywny , genu RdRp nie wykryto
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria zus

Post autor: Koralik_bis »

JerzyHo; jak już się zadomowisz napisz nam jak tam jest :D
Awatar użytkownika
JerzyHo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 gru 2018 19:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoria zus

Post autor: JerzyHo »

jasne, pisałem z Dąbrówki , pisałem z Meska to i z Zefira napiszę
Morena74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 07 kwie 2021 13:40

Re: Sanatoria zus

Post autor: Morena74 »

Dzień dobry,
pierwszy raz złożyłam dokumenty o rehabilitacje i dziś dostałam pozytywne orzeczenie. Co dzieje się dalej? Do Zus nie można się dodzwonić, zapisałam się na e-wizytę na przyszły tydzień. Czy jest jakiś system, jak w NFZ (wiem od mamy), że można sprawdzić mniej więcej czas oczekiwania? Czy jeśli dostanę termin na jaki nie mogę pojechać to można go zmienić, przesunąć?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi
A
Awatar użytkownika
JerzyHo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 gru 2018 19:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoria zus

Post autor: JerzyHo »

jak dostalaś pozytywne orzeczenie to czekasz na kolejne ruchy ZUSu, oni nie zapominają choć długo myślą.
nie ma systemu jak w NFZ, czekasz czekasz i przychodzi decyzja o miejscu i terminie pocztą.
termin można negocjować
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria zus

Post autor: Yark »

Moreno, dodam do odpowiedzi poprzednika, że możesz też otrzymać telefon z ZUS z propozycją odbycia turnusu ( w moim przypadku tak było teraz). Myślę, że jest to lepszy kontakt niż list, masz przynajmniej szansę szybkiej zamiany miejsca lub terminu wyjazdu.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria zus

Post autor: dani888 »

Moreno74 , skoro otrzymałaś orzeczenie (pozytywne) to dostaniesz jeszcze z ZUS-u decyzję i skierowanie do sanatorium . Nie wiem w jakim województwie mieszkasz bo ja do swojego ZUS-u mam kilka numerów telefonów i chcąc wiedzieć więcej - dzwoniłam . Odnośnie zmiany terminu to musi być ważny powód , najlepiej udokumentowany bo ZUS działa w ramach prewencji rentowej .
Nie wiem czy jesteś na jakimś świadczeniu , czy pracujesz...to wszystko jest ważne . Ja byłam na świadczeniu rehabilitacyjnym i orzecznik sam zadecydował o wyjeździe na leczenie . Są różne przypadki , poza tym teraz w czasie pandemii jest troszkę inaczej niż kiedyś . Pozdrawiam :kwiat: .
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatoria zus

Post autor: p-siak »

Morena74 pisze: 07 kwie 2021 13:45 Dzień dobry,
pierwszy raz złożyłam dokumenty o rehabilitacje i dziś dostałam pozytywne orzeczenie. Co dzieje się dalej? Do Zus nie można się dodzwonić, zapisałam się na e-wizytę na przyszły tydzień. Czy jest jakiś system, jak w NFZ (wiem od mamy), że można sprawdzić mniej więcej czas oczekiwania? Czy jeśli dostanę termin na jaki nie mogę pojechać to można go zmienić, przesunąć?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi
A
Witam, myślę,iż w Twoim przypadku skierowanie do ośrodka otrzymasz ze 3 miesiące wcześniej, więc będziesz miała czas poukładać swoje sprawy. Zdrowie najważniejsze...
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatoria zus

Post autor: henrys66 »

Witam. Otrzymałem dzisiaj info z ZUS Lubelski o komisji na 23. 04 . Pytałem panią jak sprawa wygląda ze skierowaniami z przed roku , podobno luty rozdysponowany teraz zaczynają kierować tych którzy mieli komisję w marcu. Ci z lutego mają wyjazdy przyznane do końca maja. Tak że jutro badania i 23 stawiam się na komisji ;) poinformuję o wyniku. Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ