Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

Już nie jadę do Róży w październiku bo sanatorium wypowiedziało umowę ZUS.
Teraz jadę do Dziwnówka
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej1955 »

peonia1959 pisze: 23 maja 2019 18:07 Jantar jest jednym z najlepszych sanatoriów z ZUSu, zakwaterowanie, posłki, opieka medyczna i rehabilitacja na najwyższym poziomie. Wszystko na miejscu, włącznie z dwoma basenami, piękna zadbana posesja wokół budunku. Życzę Ci przyjemnego pobytu, trafionych zabiegów i oczywiście dużo słoneczka :kwiat:
Witam,potwierdzam tą opinię i wszyscy którzy taki przydział otrzymają powinni być zadowoleni-mam nadzieję że najnowsze opinie to potwierdzą,Pozdrawiam i Miłego Pobytu Życzę :kwiat: :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Dawno mnie nie było na forum. Ale muszę się pochwalić,że już kilkanaście dni temu otrzymałam decyzję z ZUS. Dostałam Inowrocław Sanatorium Kujawiak od 7 października. Czyli tak jak chciałam czyli październik i gdzie chciałam. Pojadę, jak dożyję ;) , po raz trzeci do Kujawiaka. Cieszę się. Mimo różnych , róźnistych opinii Forumowiczów mnie bardzo tam odpowiadało pod wieloma względami. no cóż :każda potwora znajdzie swojego amatora. :lol: Dwójeczka na drugim piętrze zamówiona, pierwsza zmiana jedzonka, czyli pokój z numerem nieparzystym. i teraz tylko pozostało czekać. :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Witam. Faktycznie długo Cię nie było na forum. Gratuluję przydziału i wyjazdu do Inowrocławia. Ja w naszym NFZ mam już numer 48343 ale oczywiście będę chciał jechać ze zwrotów i to tylko nad morze Kołobrzeg lub Świnoujście. Pozdrawiam ;) :)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Witaj Zbyszku. :D Nie wiesz jaka sprawiłeś mi radość ze odezwałeś się do mnie. :twisted: Po zimowym pobycie w Lądku najpierw na rehabilitacji a później na turnusie z NFZ musiałam zrobić troszkę przerwy. Aż do jesieni. :lol: Inaczej z pracy i z domu zrobili by mi awanturke. ;) W kwietniu złożyłam wniosek do NFZ i mam 54000. Mam nadzieję na zwrocik w przyszłym roku jesienią. Też bym chciała morze :serce: a będzie co Bóg da. :D pozdrawiam Cię cieplutko. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia , to będziemy razem dzwonić, ale musisz się bardziej starać o ten zwrot nad morze, bo ostatnio tylko ja pojechałem nad morze z naszej grupy oczekujących-przypominam Towarzystwo Wzajemnego Oczekiwania. Reszta tego towarzystwa zwątpiła i pojechała do innych uzdrowisk oczywiście nie nadmorskich. Pozdrawiam :kwiat:
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Czytam że sanatorium Róża w Ustroniu wypowiedziało umowę miało dobre opinie pod względem rechabilitacji i warunków.Czy ZUS ogłosi konkurs na dodatkowe zawarcie umów z innymi sanatoriami skoro im odeszło z listy.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

ZUS ma konkurs ofert na sanatoria 2 razy do roku i wybiera oferty przystępne cenowo. Kontrakty są chyba podpisywane na 2 lata. Sanatorium Róża miała ważny kontrakt do października 2019. W nowym przetargu podwyższyła stawkę za dzień o 20 zł i jej oferta nie została wybrana w przetargu z maja 2019. Przy tym sanatorium jest informacja, że oferta jest ważna nie wybrana z powodu zbyt wysokiej ceny.
Niestety w ostatnim przetargu zostały wybrane tylko 2 sanatoria a pozostałe odrzucone z powodu z byt wysokiej ceny. Nie wróży to nic dobrego. ZUS nie ma pieniędzy, żeby płacić więcej a większość dobrych sanatoriów będzie podwyższało stawki, bo utrzymanie jest z roku na rok coraz droższe.
Z tego co czytałam w necie już kilka sanatoriów jest bez ważnych kontraktów.
Wyniki konkursów możecie sobie sprawdzić na stronie ZUS
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: woytek »

składałem wniosek ponownie po poprzednim odrzuceniu, i tym razem decyzja pozytywna, teraz loteria 3 miejsca gdzie białostocki ZUS kieruje na narząd ruchu. Gołdap, Olecko, Augustów.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dobrego miejsca Wojtku , a może jakaś niespodzianka będzie i nowe miejsce ,

pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ