Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: beatricze »

Witam
Na dolne drogi oddechowe super jest Rymanów i połączenie też. piękne widoki i chodzić tez jest gdzie.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Beatricze ale Rymanów chyba nie dla wszystkich. Nie byłem tam, ale są to Bieszczady i lasy liściaste. Ja mam astmę oskrzelową i jestem alergikiem. Jestem uczulony na wszystkie drzewa liściaste. Lekarz baneolog w NFZ w moim wniosku zaznaczył tylko tereny nadmorskie z czego jestem bardzo zadowolony. W Polańczyku byłem jeszcze przed rozpoznaniem u mnie astmy i było super 2016 r.
Myślę, że teraz również dostanę tereny nadmorskie.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: beatricze »

Witaj Zbigniew
Może tak jeżeli uczulony na drzewa liściaste to tak.Poza tym powietrze super a co do astmy to tez należy zapytać balneologa lub poczytać książkę Ponikowskiej o wskazaniach i przeciwwskazaniach. Moja mama ma /lub nie rozpoznana duszność to jeszcze nie astma i bardzo chwaliła sobie własnie Rymanów.Była tez w Kołobrzegu a chyba wiesz , że tam np. jest najbardziej bodźcowy klimat. Jeżeli odpowiada Ci teren nadmorski to tak .Ja z południa ale tez uwielbiam morze i dla nich pokonuje z chorym kolanem 700 km. Co się nie robi dla zdrowia również psychicznego. :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Beatricze z ZUS Rymanowa nie dostanę, bo jest tylko do wyboru Ustroń, Wysowa i Wieniec. Więc tu bym wybrał Wieniec lub Wysową, bo położone są w lasach sosnowych i świerkowych. Niestety nad morze tylko z NFZ lub komercyjnie. Właśnie w końcu marca jadę na turnus do Chalkozyn Kołobrzeg komercyjnie, a jesienią chcę jechać do Świnoujścia, też na turnus komercyjny. Pozdrawiam
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: DORO »

Tojka, trzymam kciuki za Twoje Międzywodzie :)
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

Witam. dziś miałam komisję w sprawie sanatorium. Odrzucili mi. Mam 14 dni na odwołanie. Tylko nie wiem czy odwołać się czy od nowa składać wniosek. Boję się że trafie na tę samą orzeczniczkę. Korzystałam już 2 razy z takiej formy rehabilitacji i nigdy nie miałam problemu. Byłam w szoku jak przeczytałam orzeczenie. A ja już sobie wybierałam dokąd mam pojechać. Poradżcie co mam zrobić? Co będzie lepsze składać od nowa czy odwoływać się. Bo na pewno coś zrobię tylko nie wiem co.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14520
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Jak zależy Ci na czasie to się odwołuj, nie trafisz na tą samą lekarkę. Gdy komisja nie przyzna to późniejszy wniosek prawdopodobnie też nie przejdzie, chyba że od ostatniej komisji Twój stan zdrowia się nie poprawił lub pogorszył. Możesz odczekać miesiąc i ponownie składać, może inny lekarz Ci przyzna. Powodzenia :) .
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: henrys66 »

W piątek minie dwa tygodnie jak złożyłem odwołanie od decyzji orzecznika.Dzisiaj zadzwoniłem i dowiedziałem się że dopiero będą wyznaczać termin komisji.Tak czy siak zabiorę ze sobą skierowanie na inne schorzenie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14520
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Chyba zaświadczenie, bo jak będziesz przynosił nowe wnioski z ciągle nowymi schorzeniami to może wydawać im się to podejrzane. Do wniosku dołączasz ksero wyników badań a na komisji przedstawiasz oryginały do wglądu.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: henrys66 »

Składałem wniosek na górne drogi oddechowe bo rok temu miałem operację zatoki, niestety ZUS nie ma podpisanej umowy na to schorzenie J32. Kilka lat temu miałem operowany kręgosłup i pani orzecznik sama mi doradziła abym złożył właśnie na to schorzenie i dopisał jako współistniejące drogi oddechowe.Dokumentację medyczną posiadam na te dwa schorzenia i aktualne badania.
ODPOWIEDZ