Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Krysiapff- ale trochę Ciebie nie rozumiem, bo pisałaś, że byłaś w ZUSie dzisiaj i pytałaś się co i jak, że miesiąc czeka się... Ale przecież Ty jeszcze nie wiesz czy masz pozytywną czy negatywną odpowiedź z ZUSu? Czy już wiesz?....- co do przyznania rehabilitacji ...- tak w innym poście pisałaś... A potem, ostatnio, co pisałaś dziś, że byłaś dziś i pytałaś tam...., I m.in., że miałaś niedawno komisję..a wniosek -jaki?- z komisji wydadzą zaocznie......hm....czyli otrzymałaś decyzję o rehabilitacji!?...i czekasz na miejsce z terminem?
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Muzyczka :kwiat: pisze jak pijany zajac :x byłam na komisji ale o świadczenie rehabilitacyjne i dostałam na 4 m-ce a teraz czekam na decyzję odnośnie sanatorium -pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Krysiapff- acha, dzięki za napisanie, już wszystko rozumiem.. czyli 8 kwietnia miałaś komisje czy około..- to niedawno i świadczenie przyznali do 8 sierpnia...na 4 miesiące jak piszesz...Czy teraz po złożeniu o prewencję- rehabilitację, zaocznie czy jak, jaką decyzję podejmą, i by potem przyznanie konkretnego miejsca było do 8 sierpnia minus 24 dni, by ośrodek był w ramach prewencji z rehabilitacją był... Czy znajdą miejsce w ośrodku do tego czasu....?.. oby... Świadczenie można przedłużać....5 tygodni przed zakończeniem składać wniosek ponownie, jeśli jest potrzeba....trzymam kciuki... serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

szóstego będzie decyzja zaoczna czy otrzymam turnus czy nie. Zawsze składam sam wniosek w swoim ZUS dokumenty jadą ze mną na komisję a tu niespodzianka :) -zaocznie. Kiedy zadzwoniłem i zapytałem co z dokumentami -odpowiedź : jeśli lekarz będzie potrzebował to zajrzy do dokumentacji placówek gdzie się leczę. Czyli i tak można . Zależy mi na rehabilitacji ,klimacie górskim bo ten przynosi okresową poprawę . Jeśli otrzymam pozytywną decyzję a będzie przyznana Stegna lub Sobieszewo -rezygnuję. Bo kto drewno wwozi do lasu . :) :) Z samego rana pozdrawiam Użytkowników Forum . :) oficjalnie pojawił się w pomorskim ZUS już Glinik w Wysowej.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Sztani trzymam mocno kciuki....Ja też miałam zaocznie i dokumentow nie trzeba było przy składaniu, również sama złożyłam- zawsze tak robię.... Serdecznie pozdrawiam..
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Sztami życzę ci przydziału w górach :kwiat: Moim marzeniem jest morze bo tam czuje się najlepiej ,mam nadciśnienie i źle czuje się w górach ale znając życie dostanę góry bo to blisko mojego zamieszkania ( chyba że w ogóle będzie odmowa)Jednak najważniejsze żeby była dobra rehabilitacja bo chce choć trochę dojść do spawnosci-pozrawiam
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Witam, ja mam zaproszenie na 6 maja.Zdałem wniosek z ostatnimi xerami rehabilitacji ambulatoryjnej i osobiście tychże nie będę miał. One będą u orzecznika? Dziękuję.
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

p-siak trzymam kciuki za pomyślną wizytę na komisji,szybki przydział i miejscówkę na rehabilitację :( daj znać po wizycie
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

wszystkim za dobre słowo :kwiat: nie dziękuję. Podziękuję jak dostanę :) Pozdrawiam
Morze mam na co dzień ale góry :(
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Co tu tak cichutko 🤭Chwalcie się przydziałami , kiedy jedziecie ? Ja nadal czekam na komisje albo zaoczną decyzje 😊Miłej majóweczki
ODPOWIEDZ