Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
vivalavi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 29 mar 2014 08:41
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: vivalavi »

Witam. Komisję miałam 29 października 2018 a 16 listopada dostałam list ze skierowaniem do Ośrodka Wysowa na turnus od 27 stycznia 2019. Pozdrawiam Wszystkich ;)
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Sanatorium z ZUS

Post autor: Koralik_bis »

Witam; mam pytanie czy z forumowiczów ktoś był w tym miesiącu na komisji z mazowieckiego; jaki czas oczekiwania po komisji na przyjęcie do sanatorium pozdrawiam dzięki za info.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Koralik_bis »

Wygląda na to, że nikt na komisji nie był :?: albo nie dzieli się informacją 8-)
Awatar użytkownika
robak
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 kwie 2018 20:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: robak »

Szpaczek pisze: 18 lis 2018 10:24 Gosiu z tego co wiem tak mamy na Śląsku. i czeka się od Komisji 4 do 5 miesięcy. I wydaje mi się, ze przybywa kuracjuszy. Pozdrawiam wszystkich .
Ciekawe gdzie, w ZUS Rybnik do miesiąca czasu na komisje i z 3tyg na pismo gdzie sie dostaliśmy. Chyba że ZUS bierze najpierw młodszych wtedy mogą wychodzić podobne szopki.
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Mam pytanie czy ZUS ma podpisaną umowę z Uzdrowiskiem Rabka na turnusy bo słyszałem że,podobno tak prosił bym o informację.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Tak ZUS podpisał umowę z Uzdrowiskiem Rabka -rehabilitacja układu krążenia i narządu ruchu.
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Dzięki za informację sprawdzałem na ich stronie jest Szpital Uzdrowiskowy Olszówka pawilon A.Z ich strony,,Szpital dysponuje szeroką bazą zabiegową oraz posiada basen rehabilitacyjny" tak opisują.Oby dobrze rehabilitowali.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Yark »

Witam. 29 XI 2018 byłem na komisji lekarskiej ( sprzeciw do orzeczenia o rehab. z ZUS), kolejnej już. Skład 3 osobowy. Na koniec poinformowano mnie, że nie udzielają info o rozpatrzeniu sprawy. Mam czekać do miesiąca na odpowiedź listowną. Moje pytanie, odpowiedź dotyczyć będzie tylko TAK lub NIE czy kompletnie załatwia sprawę z ewentualnym skierowaniem do konkretnego ośrodka?
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiam »

Szpaczek pisze: 18 lis 2018 10:24 Gosiu z tego co wiem tak mamy na Śląsku. i czeka się od Komisji 4 do 5 miesięcy. I wydaje mi się, ze przybywa kuracjuszy. Pozdrawiam wszystkich .
Chyba nie tylko na Śląsku. W 2015 roku w październiku złożyłam wniosek, pod koniec listopada miałam komisję, a wyjechałam w maju 2016 roku do Ciechocinka.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Yark pisze: 02 gru 2018 14:03 Witam. 29 XI 2018 byłem na komisji lekarskiej ( sprzeciw do orzeczenia o rehab. z ZUS), kolejnej już. Skład 3 osobowy. Na koniec poinformowano mnie, że nie udzielają info o rozpatrzeniu sprawy. Mam czekać do miesiąca na odpowiedź listowną. Moje pytanie, odpowiedź dotyczyć będzie tylko TAK lub NIE czy kompletnie załatwia sprawę z ewentualnym skierowaniem do konkretnego ośrodka?
Wszystko będziesz miał wyjaśnione w liście jaką decyzję podjęto. Nie wiem czy rozchodziło Ci się o rehabilitację sanatoryjną (prewencja), jeżeli tak to w decyzji podadzą co Ci przyznali. Tak samo inf. o możliwości odwołania. Niestety list jest zwykły nie polecony dlatego dowiaduj się w oddziele czy pismo już wysłali. Miałem taki przypadek że pismo dotyczące komisji rentowej i prewencji zginęło po drodze. Powodzenia.
ODPOWIEDZ