Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

Aga

W Chorzowie tam jest niby centrala na śląsk ZUS-u ktoś otrzymał informację ,że ilość rehabilitacji wyjazdowej zmniejszyła się ,bo szykują rehabilitację w miejscu zamieszkania.
Taka rehabilitacja obniża koszty a jak wiadomo Domek się zaczyna sypać i potrzebne są OSZCZENOŚCI.
Zauważ pewną sytuację kilka lat temu nie trzeba było być na tzw zwolnieniu ,aby otrzymać wyjazd na rehabilitację z ZUS i to nie 100 czy 200 km od domu ,ale była dostępna cala Polska .
Chodzą słuchy ,że w przygotowaniu jest u Was w Zagłębiu duża przychodnia ,która podpisała lub negocjuje kontrakt z ZUS w sprawie rehabilitacji ,może okazać się ,że każde Miasto będzie posiadać taką rehabilitację i przerób orzeczeń zostanie zmniejszony a OTO PRZECIEŻ CHODZI.

Może Tobie uda się załapać na jakiś Ustroń
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: agunia3 »

Darku dzięki za info - nie słyszałam o tym. Dla mnie jak najbardziej ok bo ci, co mnie znają wiedzą, że ja nie lubię takich wyjazdów bo za daleko i za długo - do Stróży miałam przecież ponad 220 km. Dla mnie może być Ustroń ale z basenem na miejscu (no chyba, że wyjazd w lecie) bo przy drugim wyjeździe miałam propozycję do Ustronia ale basen w innym ośrodku a to zima... więc po raz drugi pojechałam do Stróży bo zimą basen na miejscu to raczej brak przeziębienia ;) Może być i w moim mieście ważne aby były zabiegi, które mi pomogą bo ja wyjeżdżam tylko w takim celu - ewentualnie jakieś miejsce do spacerów :)
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Witam dziś dostałam skierowanie na komisje w sprawie prewencji rentowej i mam pytanie czy jeżeli miesiąc temu byłam na komisji o zasiłek rehabilitacyjny to znowu muszę brać wszystkie wypisu badania itp czy wystarczy to ze zostawiłam przy poprzedniej komisji ?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,mogą to być różne komisje a z przepływem dokumentów i zaświadczeń nie liczył bym na solidność- zabierz całą dokumentację tym urzędasom bo może łaskawie będą chcieli do niej zaglądnąć, Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

i DLATEGO do ZUS każdorazowo trzeba przynosić Całą Historię choć wystarczyło by aby dokumenty 1 x ZESKANOWAĆ i mieć w swej Bazie
ZUS ma chyba najmocniejsze serwery a ciagle u nich mamy 1978 rok i papier i glejt.
I Dlatego tylko Nas kosztuje nasz Ukofany zus :)
stan zatrudnienia na 31-01-2022 tylko 45 500 pracowników
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

Napisałam do ZUS pytanie czy muszę dostarczyć od nowa wszystkie dokumenty i otrzymałam informacje ze jeżeli prewencja o rehabilitacje dotyczy tego samego schorzenia co moje świadczenia rehabilitacyjne to nie muszę nic brać Proszę o mocne kciuki 18 tego
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Krysiu , będę trzymać kciuki mocno tego dnia :kwiat: ;) . Tym bardziej , że z tą instytucją walczę
od jakiegoś czasu ;) .
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krysiapff »

dani888 nie dziękuje ale liczę ze Twoje kciuki pomogą i dostanę tą rehabilitacje😊 Boje się tej komisji nie dlatego ze może być odmowa ale dla faktu jak się tam czuje malutka 🥲Tobie życzę powodzenia w walce z bezdusznym urzedem
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

I jest odpowiedz z ZUS .Emerytowi pracującemu sanatorium nie przysługuje. Trudno ,po cichu spodziewałem się tego w obecnej sytuacji. .Nie drę szat i pozostał mi turnus prywatny. :) Pozdrawiam forum
Krysiu lepiej weź wszystkie papiery brak jakiegoś nawet mało znaczącego może być pretekstem do odmowy, problemu ze strony orzecznika .Powodzenia
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 107
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Airam1 »

sztani :) Ja początkowo zostałam zakwalifikowana do leczenia stacjonarnego ( pracująca emka ) ale po jakimś czasie otrzymałam pisemko o zmianie na leczenie ambulatoryjne.
Pozdrawiam jeszcze z Kołobrzegu :kwiat: za chwilę powrót do rzeczywistości.
ODPOWIEDZ