Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witaj Acik,
Można prosić uprzejmie i odwołać się do głównego lekarza orzecznictwa leczenia prewencyjnego pisemnie i tylko pisemnie, mocno to umotywować konkretnie i nie ma wtedy problemu..... są przychylni... Jutro w poniedziałek już to najlepiej złożyć to w ZUSie i nie denerwować się bez potrzeby....
Serdecznie pozdrawiam... :)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Muzyczka piszesz "Można prosić uprzejmie i odwołać się do głównego lekarza orzecznictwa leczenia prewencyjnego pisemnie i tylko pisemnie, mocno to umotywować konkretnie i nie ma wtedy problemu..... są przychylni... Jutro w poniedziałek już to najlepiej złożyć to w ZUSie i nie denerwować się bez potrzeby...."
Gdzie instytucjonalnie usytuowany jest ten "główny lekarz orzecznictwa leczenia prewencyjnego"? wpisuje taka frazę w google i nic nie ma :(
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Acik,
A po co Ci to wiedzieć gdzie instytucjonalnie to jest?...czy też tak będziesz się pytał gdzie co jest w ZUSie , gdzie naliczają renty , gdzie emerytury, w którym pokoju i tak dalej...? Przepraszam najmocniej ale zirytowałam się, gdyż człowiek chce pomagać a tutaj takie szczegółowe pytanie- przecież ZUS masz tylko jeden, u siebie tam gdzie mieszkasz lub gdzie należysz...... Lub gdzieś byłeś, łub gdzie prosiłeś o prewencję..... A szczegółowo w tym budynku gdzie jest ZUS..hm...
To ja teraz Ci zadam pytanie: A gdzie miałeś lekarza orzecznika ?...bo na pewno do domu dostałeś pismo z zus-u i kazali się w danym miejscu zgłosić- to tam to wszystko jest....
Jeżeli tam nie możesz przybyć i na dziennik podawczy nadać , podobnie jak składałeś o prewencję podanie/ napewno/... to proszę wysłać to pocztą , adres zus-u na pewno znasz....
Już więcej chyba nie będę pomagać, bo strasznie denerwuję się takimi pytaniami ...Przepraszam najmocniej...
Przecież wszystko się odbywa tam gdzie miałeś komisję lekarza orzecznika...w tym budynku... wszystkie dokumenty ZUS przecież przyjmuje na dziennik podawczy ....
Wszystkiego dobrego życzę pozdrawiam serdecznie...
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Muzyczka
Chciałem, się tylko od Pani dowiedzieć, gdzie tytułować takie pismo - dla mnie słowo "główny" to w tym wypadku Warszawa.....
Teraz wiem , że w moim przypadku "główny" to Opole - Dziękuję za pomoc i przepraszam za swoje głupie pytania.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Acik,
Wszystko ok...ok....
A Warszawa to departament...... orzecznictwa....hi..
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Muzyczka
Dziś z rana poszło pismo do Wydziału Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji.
Teraz tylko czekać (rano też dzwoniłem i odpowiedź, że nie ma szans na zmianę :( ) bo jak to mówią "papier jest cierpliwy"
Jeszcze raz dziękuję za dobra radę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witaj Acik, dobrze że złożyłes... aczkolwiek też nie wiem co tam napisałeś i czym motywowałeś bo tak jak pisałam muszą być mocne argumenty.... Co to znaczy poszło czyli wysłałeś pocztą tak???....
Kto co odpowiedział... telefonicznie, że nie ma szans i w jakim sensie to znaczy..... jest taka procedura że w sytuacjach losowych w różnych się zdarza może być zmiana ale nie wiem co ta osoba odpowiedziała Tobie. W jakim sensie na Twoje zapytanie...
W takim razie tylko teraz oczekiwać odpowiedzi....
Wszystkiego dobrego życzę. Serdecznie pozdrawiam i pozytywnego załatwienia sprawy...
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Muzyczka
napisałem Pani PW , ale jakoś nie mogę ją wysłać :(
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Hejka...
Nie mam zapelnionej skrzynki.... Hi...
Naciskasz wyślij....
Trudno.. Nie przejmuj się....
Pozdrawiam....
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Muzyczka .....niby proste ...nacisnąłem wyślij już kilkanaście razy i nic :) ...chyba , że poślę na mail?
ODPOWIEDZ