Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14522
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

I powinieneś składać na narząd ruchu (kręgosłup) bo na to to masz 95 % szansy, natomiast zatoki to szybciej NFZ zwłaszcza po operacji.
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

Witam. dziś miałam komisję w sprawie sanatorium. Odrzucili mi. Mam 14 dni na odwołanie. Tylko nie wiem czy odwołać się czy od nowa składać wniosek. Boję się że trafie na tę samą orzeczniczkę. Korzystałam już 2 razy z takiej formy rehabilitacji i nigdy nie miałam problemu. Byłam w szoku jak przeczytałam orzeczenie. A ja już sobie wybierałam dokąd mam pojechać. Poradżcie co mam zrobić? Co będzie lepsze składać od nowa czy odwoływać się. Bo na pewno coś zrobię tylko nie wiem co.

Andy dzięki za odpowiedż. Może jeszcze ktoś coś w temacie? może ktoś miał taką sytuację?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

odczekać miesiąc i składać ponownie wniosek. Małe prawdopodobieństwo ,że trafisz na tą samą osobę . odwołanie może przekreślić wszystko.Powodzenia :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1707
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Ja trafiłem na tego samego.Ale owego dnia był nawet miły i przyznał.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: henrys66 »

Mam ponowną komisję 19 lutego , pochwalę się jaki wynik.
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

Cyba zrobię jak sugeruje Sztani. Odczekam z miesiąc i złożę od nowa papiery. Może lekarz prowadzący coś od siebie mi zasugeruje. Zobaczymy. Dzięki.
Apolinary
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 25 wrz 2016 08:03
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Apolinary »

W poniedziałek wniosek złożony w oddziale ZUS, teraz ruch należy do nich.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Badanie przez orzecznika 21stycznia br. decyzja odmowna ws. wniosku o rentę z tytułu czasowej niezdolności do pracy, w zamian przyznane świadczenie rehabilitacyjne na pół roku i rehabilitacja w ramach prewencji rentowej. Z przyczyn natury osobistej prosiłem o formę ambulatoryjną, ZUS przychylił się do prośby - start 27 marca br. Przychodnia Rehabilitacyjno-Specjalistyczna Medycyna Grabieniec Spółka z o.o. , czyli okres oczekiwania ca 2 miesiące
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Violet , nie pytam z tzw. babskiej ciekawości . Mój syn czeka na komisje , lekarz nie rokuje powrotu do zdrowia . Jak długo czekałeś na spotkanie z orzecznikiem i czy po decyzji o przyznaniu zasiłku , sami skierowali na rehabilitacje , czy Ty występowałeś o nią .
RENATA 73
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 151
Na forum od: 29 lis 2018 21:04
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: RENATA 73 »

Fionka witaj 😊
Ja na komisję czekałam.ok 3 tygodni
Pani orzecznik po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego ,co mnie boli i czy miałam już jakąś rehabilitację (jestem po operacji kręgosłupa szyjnego ) odpowiedziałam że nie Pani orzecznik powiedziała że dostanę rehabilitację i mam czekać na dokumenty .Najpierw przyszły papiery o przyznaniu mi zasiłku O niezdolności do pracy 4 miesiące .Po jakimś czasie ok 3 tygodni skierowanie do sanatorium
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ