Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
sputnik466
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 18 gru 2019 22:06
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sputnik466 »

Właśnie tak
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Acha, A jak daleko mieszkasz od ZUSu...od miejsca czy miasta, gdzie byłeś u lekarza orzecznika?.. może to potrwać, że z mniejszej jesteś miejscowości... przez to, że i daleko jesteś... Jest sama nie wiem.... Jak pisałeś wcześniej, trzeba cierpliwie czekać...
Serdecznie pozdrawiam
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Ja rozumiem - to pierwsze pismo, decyzja, że uzasadniona jest rehabilitacja dostał pocztą - ja dostałam od ręki po badaniu, to się uprawomacnia 14 dni i dopiero potem wysyłają informację gdzie i kiedy. Widocznie w jego oddziale ZUS bez potwierdzenia że dostał pierwszą decyzję nie mogą dalej nic robić - dziwne. Niby jednakowe przepisy na cała Polskę a co oddział to obyczaj. No nic czekaj cierpliwie - dobrego ośrodka i miejscowości życzę :kwiat:
sputnik466
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 18 gru 2019 22:06
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sputnik466 »

Właśnie tak mi powiedziała dziś w zus że bez potwierdzenia nie mogą narazie nic zrobić a komisji nie miałem typowo w zus tylko w ośrodku zdrowia u konsultanki zus
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Trochę to skąplikowane ale teraz rozumiem, każda z dużych firm lub instytucji mają podpisane umowy z Pocztą odnośnie zwrotu potwierdzeń odbioru i może to trwać nawet do dwóch tygodni, Cierpliwości, życzę fajnej miejscówki.
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Na stronie w dziale Informacje pojawiła się mapka z ośrodkami zus współpracującymi w tym roku. Dla zusu orzekają też tzw lekarze konsultanci a decyzję akceptuje orzecznik.
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Witam serdecznie😊 chciałabym dowiedzieć się jaki jest aktualnie czas oczekiwania na spotkanie z orzecznikiem w Poznaniu....Jeszcze niedawno czas ten wynosił ok.2 tyg. ale podobno teraz uległo to zmianie. Czy ktoś ostatnio był w ZUS i ma na ten temat wiedzę ? Miłego dnia 🔆
Rafal_87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 sty 2020 07:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Rafal_87 »

Witam wszystkich. Poraz pierwszy załatwiam wyjazd do sanatorium (narząd ruchu) dziś tj.13.01.2020 otrzymałem orzeczenie o przyznaniu rehabilitacji w systemie stacjonarnym i mam pytanie co mam dalej robić? Ponieważ niema tam żadnych informacji poza tym że mam przyznane . Śląski ZUS dokładnie Częstochowa
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Przyjdzie do Ciebie skierowanie kiedy i gdzie Cię kierują. Więcej info możesz uzyskać pod numerem na skierowaniu jednostki zus i ośrodka do którego będziesz miał pojechać , zdrówka.
Rafal_87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 sty 2020 07:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Rafal_87 »

A powiedz mi czy mogę mieć jakiś wpływ na termin i miejsce ?
ODPOWIEDZ