Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Marysia65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 02 kwie 2016 20:28

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Marysia65 »

Na spotkanie z orzecznikiem trzeba być dobrze przygotowanym :!: lepiej mieć więcej dokumentów aniżeli mniej ;)
Może komuś przyda się informacja, że orzecznik poprosił mnie o przedstawienie dokumentacji z przebytej rehabilitacji od ostatniej prewencji z ZUSu
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Masz rację Marysiu, dla mnie spotkanie z orzecznikiem to zawsze duży stres i postaram się dobrze merytorycznie do niego przygotować. Pozdrawiam serdecznie.🍀
Rafal_87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 sty 2020 07:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Rafal_87 »

malinowy6464 pisze: 15 sty 2020 08:03 Rafal87 nigdzie nie jedziesz masz w Czestochowie na miejscu osrodek a twoje skierowanie tj ambulatoryjne czyli dzienne bez noclegu
Witaj malinowy6464 tak jak napisał kolega mam przyznane stacjonarne napisałem Częstochowa ale jestem z okolic więc być może dlatego stacjonarnie.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11618
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Atina »

Witam
Jak widać różnie to bywa na komisji z orzecznikiem...
Byłam pierwszy raz i pani doktor była bardzo miła ,zapytała z jakiej jednostki chorobowej chcę jechać i tyle :roll: :)
Zapytała mnie czy chcę rehabilitację ambulatoryjną czy stacjonarną.
O dobrych spotkaniach trzeba także napisać :) a moje takie było.
Awatar użytkownika
Marysia65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 02 kwie 2016 20:28

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Marysia65 »

Atinko, tylko pogratulować :D
Teraz tylko pozostaje oczekiwać na pomyślny przydział ;)
sputnik466
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 18 gru 2019 22:06
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sputnik466 »

Witam l4 mam do 30 stycznia a wyjazd 26 stycznia podobno sanatorium l4 wystawi od 31 stycznia na okres rehabilitacji a jak wygląda sprawa ze zwolnieniem lekarskim po turnusie rehabilitacyjnym dodam że te 180 dni mija mi 14 kwietnia
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

To już musisz do swojego lekarza prowadzącego się zgłosić z wypisem z prewencji i dogrywać z nim sprawę Twojego stanu zdrowia.
Za okres pobytu na prewencji ośrodek wystawi zwolnienie, sanatorium tylko jak jest szpitalne .
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Po turnusie do swojego lekarza musisz iść po kolejne jeśli taka potrzeba nadal. Będziesz mieć wystawione na czas pobytu plus chyba 2 dni na aklimatyzację po powrocie.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Ponawiam pytanie jak z wyjazdem z ZUS w ramach prewencji ,chodzi o ZUS slaski ,czy klos ostatnio otrzymal skierowanie ,kiedy i gdzie? Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Andrzej 590
Przebywam teraz na prewencji rentowej w Osieczku i są tu osoby z różnych oddziałów m.in. że śląskiego (wydaje mi się ,że nie ma konkretnej rejonizacji, że śląski gdzie indziej, Małopolski gdzie indziej a opolski bądź inny jeszcze gdzie indziej) ZUS ma teraz swoje "czarne konie" (może najtańsze, może "znajome") i do nich Osieczek teraz należy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ