Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewcia2 »

Witam
Czekałam długo no i się doczekałam....listopad....miesiąc, którego najbardziej się bałam. Konkretnie to od 31 października do Odnowy w Olecku....co tam robić po zabiegach jak nie umiem wędkować??? Dobrze, że jest basen ale czy każdemu kto poprosi to lekarz zleci? Czy może Forumowicze wiedzą o możliwości dokupienia prywatnie basenu? Biblioteka w miasteczku, tak doczytałam. Mam również pytanie czy ktoś skorzystał z proponowanego na stronie hotelu dojazdu na turnus autokarem? Przewoźnik zapewne dojedzie już po południu i nie wiem czy to będzie miało wpływ na przydział zabiegów czy coś dla mnie zostanie sensownego. Z wypowiedzi na tym Forum doczytałam się, że późny przyjazd ze szkodą dla kuracjusza. Może ktoś podpowie czy można prosić o pokoje na konkretną stronę świata? Jeśli można to która to ta lepsza?.... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: woytek »

Czy później tym gorzej, ostanie osoby trafiają do pokoi przypominające cele więzienne- okno na mur, bez balkonu.
Widok lepiej od strony parkingu, od jeziora to tylko dachy widać i szczyty drzew. W pierwszej kolejności kwaterują na pierwszym, a potem na drugim pietrze i recepcja do ugadania.
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewcia2 »

Witam
Woytek bardzo dziękuję za podpowiedź. Pozostanie szukać innego środka transportu w końcu mam jeszcze 2 miesiące. Do tego czasu może i nalewka się dojrzeje...strach się bać tych długich wieczorów. Pozdrawiam
Gothan
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 24 wrz 2018 13:23
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gothan »

Dzień dobry. Mam skierowanie do sanatorium Atrium w Polańczyk. Czy ktoś z Państwa może się podzielić opinią. Jadę samochodem że Śląska - Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów, Katowice 30.10. 2021, chętnych na wspólną podróż zapraszam do kontaktu.
matejko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 24 kwie 2021 16:35
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: matejko »

Witam. Dostałam skierowanie do Polańczyka "Plon" od 24 listopada. Czy ktoś też wybiera się w tym terminie?
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Witam.Matejko mozna zapytac czy dlugo czekalas? Dziekuje.
matejko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 24 kwie 2021 16:35
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: matejko »

Orzeczenie dostałam w lipcu 2020r.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Dzieki,pytam bo tez czekam, ale ja mam z tego roku.
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Juras075 »

matejko pisze: 29 wrz 2021 16:17 Orzeczenie dostałam w lipcu 2020r.
Witam serdecznie .Moje pytanie brzmi z której części śląska ? Ja czekam do jutra na uprawomocnienie magiczne 14 dni nigdy niewiem czy robocze czy kalendarzowe aby hmmm wydzwonić właśnie Polańczyk i Plon poraz trzeci .Ja z oddziału w Chorzowie mam nadzieje ze termin będzie krótszy niż ponad rok jak u Ciebie .
matejko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 24 kwie 2021 16:35
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: matejko »

Oddział Sosnowiec.
ODPOWIEDZ