Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Zus we wrześniu i pazdzierniku robił konkurs ofert na świadczenia z zakresu rechabilitacji leczniczej jest lista na stronie zus.Stary Dom Zdrojowy w Krynicy ma teraz narząd ruchu,Rechabilitacja Karkonosze ośrodek i kilka drobnych zmian.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Grzegorz,możesz podać link do tej strony? może być na PW
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

dziękuje
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Grzegorz,
Jak to też można rozumieć ten konkurs z zus-u na nowe oferty , szczególnie ambulatoryjne? to co ja wiem to poprzednie podpisane przez nich umowy to są na 2 lub na 3 lata to dalej będą obowiązywały.. bo na przykład są do roku 2021 na przykład..ale widzę że nie ma ofert na wszystkie schorzenia i bardzo dużo ambulatoryjnych jest i jaki z tego wniosek że nie będą wysyłać /; teraz lub być może / na stacjonarne tylko na ambulatoryjne?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Obecnie trwa konkurs na drogi oddechowe na 2020 rok i dalej bo nie ma na przyszły rok Równicy w Ustroniu . Wiem że złożyli dokumenty . Konkursy jedne się kończą inne zaczynają :)
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Czasami zastanawiamy się dlaczego tak się dzieje z tymi przetargami, te ośrodki które oferują najniższą stawkę podpisane mają kontrakty na 3 lata , jeśli limit miejsc nie jest wykorzystany wówczas Zus podpisuje umowy na 2 lub 1 rok i często są to droższe ośrodki stąd taka rotacja. W warunkach przetargowych są ściśle określone procentowo ilości np najdroższych ośrodków .
Myślę , że nie ma co dywagować nad tym , my żadnego na to nie mamy wpływu .
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Też się nie znam dokładnie w procedurach zus w tym zakresie możliwe że kończą się umowy okres i podpisują nowe na kolejne lata są też przypadki że w trakcie umowy ośrodek składa rezygnację i powstaje problem.Dużo jest odrzucanych ofert bo cena wysoka a wybierane te z niską ceną.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Do Dagny .

Dagno , fajnie , że masz wyjazd w kwietniu , może pogoda dopisze . Przed chwilą rozmawiałam z koleżanką , która wróciła z Gołdapi w sobotę i jest zadowolona :o . Jedno co ją martwiło to brak zasięgu na rozmowy telefoniczne , musiała wychodzić przed ośrodek aby porozmawiać i wróciła z zapaleniem krtani a jutro do pracy . Pozdrawiam cieplutko i dzięki za info :kwiat: .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Terminy na komisję wydłużają się (od złożenia wniosku) przyczyna badana osób nie samodzielnych 500+ tak jest w gdańskim ZUS .Teraz 4-5 tygodni czas oczekiwania . :)
ODPOWIEDZ