Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Tą wyjątkową sytuacją jest właśnie to o czym pisałem . I zwolnienie może nastąpić w majestacie kodeksu pracy. 182 dni plus 3 miesiące .Kodeks Pracy paragraf 53 jest to jedyne rozwiązanie umowy gdzie nie chroni wiek przedemerytalny nie licząc spraw dyscyplinarnych
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

To wszystko prawda , tylko zauważ Sztani , że jest to wiek chroniony i wówczas inny artykuł Kodeksu pracy wchodzi w życie konkretnie art 39 .
Chociaż pracodawcy potrafią być bardzo wybiórczy i posiłkują się przepisami dla nich wygodnymi .
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Przepisy sobie, a życie i na to są wyroki sądu , na co mi zwrócił uwagę kolega Sztani .
Moja znajomość Kp jest niewystarczająca :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Bibi nie przesadzaj :) :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Bibi , Sztani dziękuję raz jeszcze za Wasze info , szczerze mówiąc - dało mi to do myślenia...
Gdybym mogła to nawet przerwałabym te 182 dni L-4 i wróciła do pracy ale wiem , że po kilku dniach góra znów polegnę :cry: . Nie ma nic na siłę , minęły te czasy , że do pracy chodziłam z grypą czy na antybiotyku . Zdaję sobie sprawę , że nie tym razem , niestety . A lżejszej pracy w moim zakładzie też nie ma tym bardziej , że z tyt. niepełnosprawności już mam pewne ograniczenia . Poza tym jedni mają taryfę ulgową a inni nie . Muszę to wszystko przemyśleć na spokojnie i podjąć jakąś decyzję bo tak naprawdę jestem z tym sama . Miłej niedzieli życzę i pozdrawiam :kwiat: .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

P.s. Zerknę jeszcze na te paragrafy Kodeksu Pracy .
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bart40 »

Witam
Czekalem na wiadomosc z ZUSu od poczatku pazdziernika i wkoncu dzis zadzwonilem - pani poinformowala ze termin i miejsce przyznane ale czekam na oficjalne skierowanie. Termin 4 kwietniai podobno zas Wysowa tam gdzie bylem 4 miesiace temu :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Witam .
Dziś w ZUS-ie złożyłam dwa wnioski . Jeden o świadczenie rehabilitacyjne i drugi o rehabilitację z prewencji rentowej ZUS . Miły pan w okienku powiedział , że mam czekać ok. 1,5 m-ca na wezwanie orzecznika i tyle . Więc uzbroję się w cierpliwość i poczekam , pierwszy raz mam taką sytuację i przyznaję się bez bicia , że troszkę stresuje mnie to :? . Wszystko jest takie niepewne...... ale głowa do góry Dani , będzie dobrze :) .
Wesołych a przede wszystkim zdrowych świąt kochani życzę , pogody ducha , ciepełka i wszystkiego dobrego :serce: :kwiat: :serce: :kwiat: :serce: .
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

Wniosek o turnus złożyłam 25 listopada i dopiero komisja 28 stycznia(mazowieckie)jeszcze nigdy nie czekałam tak długo. Złożyłam jako pracująca, chyba Ci wszyscy na zasiłkach są szybciej wzywani.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Bo jeszcze się poruszasz, ale to nie znaczy że bardziej chorym przyznają :roll:
ODPOWIEDZ