Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

Dani888 nie dzwoniłam, powiem szczerze bo i wstydzę się już tych dziewczyn, podglądam na różnych grupach innych, ale też nikt nic nie pisze. Ja mam na 20 sierpnia Medikur Kołobrzeg i wiem, że jest już po ptakach bo nie ma umowy z ZUSem. Chyba zadzwonię i w tym temacie zagadam co dalej😉
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Gosiaczku jak ja Cię rozumiem , moich telefonów pewnie też mają dosyć ale jutro zadzwonię i spróbuję czegoś dowiedzieć się :) .
A Ty nawet powinnaś bo tego ośrodka nie ma już więc może uda się Ci dowiedzieć orientacyjnie kiedy mogą wysłać nowe skierowanie . Może zasugeruj też dokąd chciałabyś pojechać bo z terminami to może być różnie . Powodzenia :kwiat: .
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

Dani888 już to uczyniłam pisemnie, gdyż dzwoniąc wcześniej nawet pani mi sama zasugerowała takie podanko, czy będzie brane pod uwagę to nie dawała pewności, ale no wie pani,dołączymy do akt i może.... Więc to zrobiłam i czekamy teraz wszyscy kiedy ZUS ożyje😉
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej1955 »

Witam,kasa z Unii popłynie to może i ZUS zacznie realizować swoje zadania-Udanych Przydziałów i Owocnej Rehabilitacji Życzę,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

Andrzeju

...popłynie popłynie
jak będzie przestrzegana Praworządność .

A co do Obiektów z którymi podpisano nowe umowy to aneksy do Aneksów - Dużo obostrzeń stąd nie którzy nie podpisywali umów bo ZUS wydłużył Termin zapłaty za usługę do nawet 90 dni po :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Witam :) .
Andrzeju dzięki wielkie za pobożne życzenia , Tobie zdrówka przede wszystkim :) .
Darku a możesz mnie nie dołować ? :lol: :lol: . Bedzie prewencja i już :!: :) .
Gosiaczku63 a ja dziś zadzwoniłam , miła pani rzekła ,,będzie rozporządzenie to zaczniemy wysyłać .
Ale mamy 2000 osób i nie wiadomo czy wszystkim wystarczy miejsca . Najpierw pojadą ci , którzy czekają od dawna i przede wszystkim ci , którym kończą się niedługo świadczenia . A pani może złożyć pismo z prośbą o miejscowość , może uda się... Jeśli złoży pani wniosek o c.d. świadczenia rehabilitacyjnego to jest szansa . Odnośnie ośrodków to może ubyć lub przybyć . Proszę śledzić naszą stronę ''. :lol: :lol: :lol: . To tak w skrócie , nie wiem czy śmiać się czy smucić , jestem :evil: .
Pozdrawiam Was kochani , zdrowia i pomyślności :kwiat: :serce: ;) .
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Dani888
....albo będzie słońce, albo będzie deszcz - a w sumie to jestem za a nawet przeciw...
Tak to m/w brzmi - pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Oj Aciku :) .
Będzie słoneczko , przekonasz się . Pozdrawiam :serce: ;) .
kasia_64
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 11 maja 2019 01:55
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kasia_64 »

Właśnie na stronie Rządowego Centrum Legislacji w Dziennikach Ustaw pojawiło się Rozporządzenie Rady Ministrów dot. m.in. odmrożenia prewencji rentowej stacjonarnej. Jest tak samo jak w projekcie i obowiązuje od 4 sierpnia. Teraz ruch należy do ZUS :D http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000129201.pdf
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Kasia_64
Wreszcie jest konkret ....
ODPOWIEDZ