Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

:kwiat: ciekaw jestem jak U mnie z terminami bo ty miałaś komisję dwa dni wcześniej ode mnie i masz wyjazd koniec maja .. niewiem jak w moim.wojewodztwie się czeka może dłużej?
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Wiesz kiedy było wogole inaczej. Od razu wybieralo się miejsce u termin. No ja tak miałam w Olsztynie. Ostatnio byłam 4 lata temu.
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

:kwiat: tak pamietam dwa lata temu byłam to też wybieram miejsce miałam wtedy szybki termin bo byłam po zabiegu .
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Dokładnie, wszytko się zmienia. Ciężko teraz wyjechać z zusu, jak się nie jest na świadczeniach.
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewlinka7 »

Hej- jak macie orzeczenie o potrzebie rehabilitacji a nie minęło więcej jak.14- 15 dni od momentu odebrania orzeczenia to dzwoncie do ZUS tam gdzie mieliście kkomisję - może uda Wam się uzgodnić i termin i miejsce rehabilitacji- wszystko zależy od dobrej woli pracowników ZUS. Warto probowac- ja zadzwoniłam zaraz po odebraniu orzeczenia- Pani obiecała że postara się przyznać mi miejsce o które prosiłam. Mam.dzwonic w dniu uprswomocnienia sie orzeczenia.Póki co jeszcze nie mam tego na papierze ale jestem dobrej myśli. To kiedy pojedziecie zależy też od ośrodka do którego w danej miejscowości pojedziecie - jak poprosilam o konkretny o ktorym były dobre opinie to dowiedzialam sie, że tam terminy są już na koniec lipca.... Warto próbować, więc dzwoncie. Pani w ZUS sama mi powiedziała że woli jak ktoś poda miejsce i termin, nie musi wtedy rozpatrywać odwołań i próśb o zmiany... dzwoncie- nic nie tracicie a możecie świadomie wybrać gdzie i kiedy chcecie pojechać. Powodzenia dla wszystkich i pozdrowienia :D :D
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

:kwiat: hey Ewelina ja po przeczytaniu waszych rad 😃zastosowała.sie do nich i też poprosiłam o miejsce które wydaje się dla mnie dobre .. pozdrawiam
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1298
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: woytek »

Gwiazdka pisze: 19 mar 2019 12:04 Nie byłam. Fajny termin, to prawda.. Miejsce nie mam pojęcia. Znajoma była w tamtym roku, muszę się więc wypytac.
Wczesny Gierek, ośrodek zaniedbany.Internet tylko przy bibliotece marnie nasz. Telefon gubi sieć. Na imprezach gra ślepy i śpiewa głucha:))) ,klimaty Borowicza ;)
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

:kwiat: o jej to dobrze że to będzie okres wiosenny to można cieszyć się tam spacerem 😃 mnie tamten region niezachaczy mam dalej jak 200 km. 😃
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Hej, właśnie są różne opinie. Ale jestem pozytywnie nastawiona. Byłam dwa razy w Inowrocławiu. Więc czas na zmiany. 🤣
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Toniusia pisze: 20 mar 2019 09:04...mnie tamten region niezachaczy mam dalej jak 200 km. 😃
A to się możesz zdziwić bo informacja (nie jest to prawnie obowiązujący przepis) o wysyłaniu na odległość do 200 km jest ostatnio mało kiedy przez ZUS przestrzegana. Sam miałem 340 (około) i np na moim turnusie na kilkadziesiąt osób tylko dwie miały mniej niż 200 do domu. Kolejny turnus to samo, prawie wszyscy grubo ponad 200 a rekordzista ponad 600. Tydzień temu przyjaciel dostał jeszcze dalej bo ponad około 400. Wiec widząc taką informację (o tych 200km ) nie.malezy jej brać za pewnik.
ODPOWIEDZ