Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

:kwiat: jak dzwoniłam do.ZUS z prośbą o Ustroń bo jest on odemnie 200 km to pierwsze pytanie pani było gdzie mieszkam jak się dowiedziała to powiedziała ok . Z mojego ZUS tego co się orientuję to trzymają się tych kilometrów! No chyba że ktoś ma znajomości to może i wybrać sobie dalej
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Koleżanka z łódzkiego, wróciła teraz z Polańczyk - Plon. To jest napewno grubo ponad 200kn.
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sylwia166 »

Hej
Zus w Warszawie nie trzyma się 200 km, ja dostałam Dziwnówek, czyli do przejechania 630 km.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Mam pytanie , czy są osoby na tym forum które wysyłały skierowania do ZUS celem przyznania turnusu rehabilitacyjnego w ramach prewencji rentowej , będąc na rencie , i otrzymały decyzję pozytywną lub negatywną , ale nie będąc wzywanymi do orzecznika ZUS na badanie ? Jeśli tak ,to na jakie schorzenia ? Moje to układ krążenia.
tito
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 24 kwie 2017 21:40
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tito »

Witam.
Tak czytam czytam i czytam o komisjach i terminach. Ja przez 2 razy miałem przydzielony termin w dniu komisji, w tym roku złożyłem wniosek w styczniu, w lutym byłem na komisji i miałem czekać na list. Dostałem termin na koniec maja do Iwinicza.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Super termin koniec maja.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Bardzo fajny termin, taki jak mój 🤣. Tylko miejsce inne.
tito
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 24 kwie 2017 21:40
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tito »

Po raz trzeci wyjeżdżam i jestem zaskoczony terminem na przełomie miesięcy. Tak to miałem w jednym miesiącu za pierwszym razem listopad bardzo ciepły w Szczawnicy a za drugim w Krynicy maj.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

kuchcik pisze: 20 mar 2019 18:41 Mam pytanie , czy są osoby na tym forum które wysyłały skierowania do ZUS celem przyznania turnusu rehabilitacyjnego w ramach prewencji rentowej , będąc na rencie , i otrzymały decyzję pozytywną lub negatywną , ale nie będąc wzywanymi do orzecznika ZUS na badanie ? Jeśli tak ,to na jakie schorzenia ? Moje to układ krążenia.
szybko Ciebie wyleczą bo jak sama nazwa rehabilitacji mówi ; Wyjazd w ramach prewencji rentowej.
Prewencja -zapobieganie ,przeciw działanie :) :) :)
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Hallo!Ponawiam swoją prośbę. Jak dowiedziałem się w ZUS po komisji rentowej , są takie przypadki ,że ZUS wydaje decyzję bez zaproszenia składającego wniosek, w tym pakiecie prewencyjnym są brane pod uwagę stany chorobowe pacjentów, u mnie za rok koniec renty i emerytura.Dobrego dnia!
ODPOWIEDZ