Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Za rok koniec renty i emerytura? To na zdrowy rozum wątpliwa sprawa żeby wysłali. Jacy by tam ludzie nie pracowali to jednak liczyć potrafią. A tu jest prosta kalkulacja. Renta przyznana, za rok emerytura więc koszt prewencji to ok 8000 (niecałe) a Ty po niej smyrniesz ma eryture więc nie dostarczysz Zusowi poprzez składki kilku worków pnl,ów . Wiec patrząc z perspektywy zusu nie za bardzo warto w Ciebie inwestować bo dochodów z Ciebie nie będzie. Ale to moje myślenie na.chlopski rozum.
Co innego jakaś młoda osoba. Moja znajoma po operacji kręgosłupa najpierw miała L4 potem świadczenia rehabilitacyjnego a potem przyznali jej rentę na rok czy dwa. I w tym czasie ZUS przyznał jej prewencję choć sama nigdzie wniosku nie składała. Po prostu dostała pismo o skierowaniu tam i tam w ramach prewencji rentowej i nic nie.miala do gadania. Ale ona jeszcze nie ma nawet 40 lat więc ZUS widzi że przed nią ponad 25 lat zanim emeryturę dostanie to inwestuje
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Mądrze myślisz, ZUS myśli jak tu wszytkich uzdrowić, aby jak najszybciej wrócili do pracy.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dokładnie Gwiazdko. Mi jeden z lekarzy powiedział wprost gdy przyszła mi decyzja o przedłużeniu pobytu na.kolejny turnus w sanatorium na prewencji. Że przedłużyli bo potrafią liczyć i widzą ile jeszcze lat pracy (składek) przed panem. A gdyby pan był pod 60 a nie po 40 to nikt by się nawet nad pomysłem przedłużenia nie pochylil a.co dopiero przyznawac.
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewaryz »

Hanys,a jak tam termin komisji,wyznaczyli w końcu?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

A lipa. Dalej czeski film pt. Nikt nic nie wie...
Jutro mam dzwonić na dział orzecznictwa ale jak znów usłyszę że sprawa w toku ale terminu brak to siądę w auto i się tam zjawie bo to powoli na kpiny zakrawa. Ty założyłaś 8 ja 5 a zgadałem.sie tam na korytarzu z jednym facetem to on mi powiedział że składał 21 lutego i ma termin na 29 marca.
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewaryz »

Bardzo dziwne to jest.Chyba im sie to skierowanie musiało gdzieś w tym bałaganie zaplątać.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Pytałem o to i usłyszałem że nie,że wszystko jest w porządku ,tłumaczy brak terminu wielkim napływem wniosków w styczniu i lutym. A gdy powiedziałem że już wspomalem o tym że jedna kobieta jest po komisji a spotkamy na korytarzu facet mi powiedział że już ma termin a składał 21 to stwierdziła że cyt- to nie możliwe.
Burdel tam mają i tyle. Jutro jak nie będzie dla mnie terminu to tam jadę i bede chciał gadać z jakimś kierownikiem czy kimś kto jest wyżej niż te babki przy komputerach.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Ja składałam15 lutego, a na komisje miałam 4 marzec. Myślę że szybko to załatwił, gdyż domumenty składałam w małej mieścinie, a to później poszło na oddział Olsztyn.
xzibi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 08 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: xzibi »

Wielkopolski ZUS jednak się spina, po dwuch tygodniach otrzymałem zaproszenie na komisję którą miałem w trzecim tygodniu oczekiwania.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Gwiazdka »

A dziś dostałam już poczta., decyzję gdzie jadę. Chodź już to wiedziałam, bo dzwoniłam parę dni temu do ZUSu. 🤣
ODPOWIEDZ