Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
350dorota
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 09 cze 2019 06:50

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: 350dorota »

Witam gdzie ostanio dostaliscie przedział z mazowieckiego zus i na jak odległy termin?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Ja z łódzkiego dostałem na 7 października Krynica Morska , sanatorium Zefir , kardiologiczne. Byłem tam w maju 2017r.
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: TypowaEwa »

Witam Wszystkich!
W sanatorium byłam dotychczas raz, z NFZ (reumatologia, dyskopatia kręgosłupa). Jestem aktywna zawodowo, staram się nie brać zwolnień lekarskich. W przypadku bardzo silnego bólu lub ograniczonej ruchomości biorę kilka dni urlopu. Czy mam szansę na sanatorium z prewencji rentowej? Kto powinien wystawić wniosek? Specjalista czy lekarz rodzinny? U specjalisty byłam ostatnio rok temu, czy to może mieć wpływ? Proszę o rady.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witaj Ewo,

Twoje schorzenie kwalifikuje się do rehabilitacji na schorzenia narządu ruchu i jest taki pakiet w prewencji rentowej ZUS.
To czy chodzisz na zwolnienia lekarskie nie ma wielkiego znaczenia do ubiegania się o przyznanie turnusu.
Nie ma znaczenia również kto wystawi Ci wniosek , tak jak wymieniłaś może to zrobić lekarz rodzinny jak i specjalista. Po wypełnieniu wniosku składasz do swego oddziału ZUS i czekasz na zaproszenie . W niektórych oddziałach trzeba dołączyć do wniosku dokumentację medyczną , w innych należy przynieść w dniu badania przez orzecznika , przezornie załącz kserokopie, a oryginały weź w dniu komisji.

Składaj wniosek , powodzenia :)
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: TypowaEwa »

Dziękuję, bibi
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

:) poszperaj na forum , pewnie ktoś z Twojego regionu dzielił się doświadczeniem
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14522
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Można do inspektoratu jak ktoś mieszka w większym mieście, a dodzwonić się na infolinię to też cud. Wyłącznie jak znamy bezpośredni telefon do danej komórki to zasięgniemy info, ale w zus nam tego nie powiedzą, a tu możemy sobie pomóc. Tylko reklamy wyglądają i brzmią pięknie... pozdrawiam :)
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: leszek1958 »

Witam forumowiczów szczególnie z wielkopolski,mam pytanie gdzie wysyła zus wielkopolski ze schorzeniami psychosomatycznymi,komisję miałem 18 czerwca kiedy mogę spodziewać wyjazdu.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14522
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Poczekaj na pismo które już Ci wysłali, tam będziesz miał wszystko podane, miłego pobytu.
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jolantad »

Witam
Złożony wniosek w połowie czerwca, komisja i orzeczenie o potrzebie rehabilitacji w systemie stacjonarnym - wyjazd w listopadzie. Teraz czekam na "uprawomocnienie się decyzji" i potwierdzenie terminu i wybranego sanatorium :D
Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ