Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dagna, to są wyjątkowe przypadki. Nie martw się na zapas.
Rafal_87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 sty 2020 07:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Rafal_87 »

Witam serdecznie czy ktoś z forumowiczów wybiera się 29.10.2020 do Plonu w Polańczyku ?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Zamieść w dziale wyjeżdżam do sanatorium
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Przed 8 tylko mierzenie temperatury było :) śniadanie 8.00 i większość zabiegów do obiadu bo i te poobiednie można było wcześniej oprócz basenu - na różne godziny miałam najwcześniej o 14.30 a ostatnia grupa na 15.30 wchodziła i raz na tydzień po kolacji te spotkania z psychologiem. Generalnie nic nie mogłam po południu zaplanować.
To był mój drugi wyjazd z ZUS pierwszy kilka lat temu po szpitalu inaczej wspominam a tutaj...Nic dziwnego że taka zła opinia o sanatoriach, jacy to chorzy skoro na zabiegi tylko po podpis i całymi dniami jeździli po okolicy, popularna zwłaszcza zapora Solina, no i do zamknięcia przesiadywanie w okolicznych lokalach. Albo chory kręgosłup, kolana, lista zabiegów, operacji w pierwszych dniach licytowanie kto bardziej umierający a potem nawet na posiłki nie przychodzili wieczorem chwalenie się które szlaki szczyty zaliczone. Podpisy na karcie bez zabiegu. Zabawy do 1-2 w nocy a potem rano ściema że chorzy i znowu tylko podpis. I tyle pieniędzy zmarnowane na taki turnus wczasowy. A ja tyle czekałam na ten wyjazd (pomijając przerwę odgórną) przez takich pasożytów tylko się kolejki robią.
Mam nadzieję, że nie wszędzie aż tak i akurat mi się trafiła taka ekipa.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Niestety Dagna, zdarzają się takie przypadki. Ja byłem świadkiem pojedynczych przypadków ale nie zmienia to faktu że część przyjeżdża jak na wczasy. Jak widać orzecznicy na schorzeniach się nie znają, a jedynie na wytycznych prezesa... pewnie zus-u też :roll:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Żal, bo w sumie jakby personel na to nie przyzwalał to i ludzie by tak nie olewali.
Niektóre osoby nie chciały jechać ale bały się, że im zasiłek czy świadczenie rehabilitacyjne zabiorą więc przyjechały i korzystały z życia. Chyba długo nie zapomnę pani w różowej letniej sukience w białe kwiatki i do tego czarne kozaki na kwadratowym srebrnym obcasie :) selfie robiła na 3 ławkach raz w kurteczce raz bez hehe
No i w sumie ośrodek ośrodkowi nierówny za te same pieniądze inne warunki inne wyżywienie inna jakość zabiegów. Na początku jeszcze nie trzeba było w maseczkach na zewnątrz chodzić to rozmowy na spacerach były i porównywanie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Ja byłem w Excelsiorze podlegającego instytucji "Uzdrowisko Iwonicz" i Biały Orzeł też , a jedzenie było jakie było, przynajmniej bezproblemowo schudłem :lol: . Rehabilitanci tak czy tak podpiszą bo to są pieniądze i także dla nich. A ludzie są różni - jedni jadą żeby się leczyć a inni których jest znacznie znacznie mniej "wypoczywać" :roll:
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Czy ktos obecnie zlozyl wniosek o sanatorium z ZUS.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Ponawiam pytanie, Czy ktos mial komisje z ZUS.jak sie odbywa.
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewlinka7 »

Witam, ja również jestem zainteresowana odpowiedzią na pytanie dot. komisji ..... Dostalam od lekarza wniosek o prewencję rentową- czy obecnie odbywają się jakiekolwiek komisje, czy lekarze wydają tylko orzeczenia zaocznie- bo nie wiem, czy złożyć sam wniosek, czy może dołączyć ostatnie wyniki rezonansu???pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę dużo zdrowia w tym Nowym Roku;)
ODPOWIEDZ