Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Pozdrawiam wszystkich świątecznie🎄🎁🛍⛄️ ... w wigilię otrzymałam list z ZUSu z zaproszeniem na komisję lekarską, która ma odbyć się na początku stycznia. Jestem osobą pracującą i sama złożyłam wniosek o rehabilitację w ramach prewencji rentowej. Spotkanie z lekarzem orzecznikiem miało miejsce na początku grudnia i wtedy przyznano mi rehabilitację w systemie ambulatoryjnym.Przyznam,że byłam bardzo rozczarowania decyzją i od razu napisałam pismo,odpowiednio umotywowane do głównego orzecznika ZUS z uprzejmą prośbą o przekwalifikowanie trybu ambulatoryjnego na stacjonarny.
Czy ktoś miał podobną sytuację? Jestem już bardzo poddenerwowana na myśl o kolejnej wizycie w ZUSie....Przecież lekarz orzecznik uznał potrzebę rehabilitacji a mnie chodzi tylko o to,aby móc ją odbyć w sanatorium .....Jak widać potrzebna jest do tego komisja lekarska składająca się z 3 lekarzy...🙈 Spokojnego świętowania.....🎄⛄️🎅
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: beatricze »

Witam swiatecznie
Poproś o rehabilitacje stacjonarna z powodu pracy. Potrzebny Ci odpoczynek również umysłowy. Nie nazywaj tego rodzaju leczenia sanatorium. I po dziękuję a będzie okey. Powodzenia
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Beatricze....dzięki wielkie za podpowiedź i słowa otuchy....🤗🎅🎄
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Miałem podobną sytuację na początku tego roku. Będąc na komisji orzecznik badał mnie przez godzinę nie przesadzam, a później poinformował żebym ustalił w rejestracji termin następnej wizyty bo musi jeszcze jeden lekarz mnie zbadać. Ale wszystko załatwiłem pozytywnie czego i Tobie życzę.
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Andy.... dziękuję.... ale mnie już chyba brakuje pozytywnego myślenia.... pozdrawiam serdecznie .....🎄🎄🎄
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Mówienie orzeznikom o potrzebie odpoczynku również umysłowym jest lekką przesadą . Nie użył bym takiego argumentu. . Jeżeli jeszcze raz Ciebie wezwano to wymaga tego procedura .podejrzewam że następny orzecznik to zmieni. Komisja trzy osobowa jest wówczas gdy dostaniesz odmowę turnusu a Ty się odwolasz. Choć też nie zawsze jest trzech. Bywa ,że JEST TO SPECJALISTA ze wskazania na co składany był wniosek . Sporo z rzeszy rzeczników to nie ortopedii czy neurolodzy czy chirurdzy jeśli skierowanie masz na narządy ruchu. Bedzie dobrze . :)
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: beatricze »

To nie przesada lecz prawda leczymy się kompleksowo a to zn, że musi być i rehabilitacja fizyczna i psychiczną. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Sztani dziękuję .... tchnąłeś we mnie nadzieję....może rzeczywiście takie są procedury bo ja nie napisałam odwołania od decyzji orzecznika tyko grzecznie poprosiłam o zmianę trybu odbywania rehabilitacji.....Pozdrawiam gorąco ...🎄⛄️🎄
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sapphira »

Dziękuję jeszcze raz wszystkim I pozdrawiam światecznie🎄⛄️🎄
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: antenetka »

Czekamy na efekty 😊Powodzenia
ODPOWIEDZ