Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Gdzie dostales.
emran
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 17 sty 2020 07:56
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emran »

Sanatorium Wisła Iwonicz zdrój.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

To gratulacje, W ubirgly roku Lipiec bylem w ziemowicie.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Sztani .
Przepraszam , że dopiero dziś odpisuję ale mam troszkę różnych zawirowań . Odnośnie narządu ruchu wszystko jasne ale z oddechówką nie wiem jak będzie bo u pulmonologa jeszcze nie byłam i stwierdzoną chorobę mam tylko w karcie informacyjnej ze szpitala .
Poza tym dostałam wezwanie z ZUS-u na badanie do lekarza orzecznika , mam zgłosić się w dniu 11.02.2020 r. Biorę wszelką dokumentację , którą posiadam i jadę....boję się okropnie :? .
Złożyłam dwa wnioski - o świadczenie rehabilitacyjne i o prewencję , mam nadzieję , że od razu będą załatwione dwie sprawy bo 16-go lutego mija 182 dni zwolnienia lekarskiego . Wiem , że w tym roku narząd ruchu i oddechówka w Wysowej , w Wieńcu i chyba w Inowrocław . Wieniec-Zdrój najbliżej bo ponad 400 km ode mnie . Liczyłam na Gołdap bo bliżej i byłabym zawieziona autem ale w tym roku chyba leczą tam tylko narząd ruchu i choroby psychosomatyczne , Augustów też odpadł :evil: . Dziękuję za odpowiedź i rady z całego serducha :serce: i pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów :kwiat: :) .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Widzę , że macie fajne miejsca i terminy , tylko ten luty.... . A Tobie Koraliku współczuję ale masz rację - odczekaj troszkę i znów składaj wniosek :) . Pozdrawiam :kwiat: .
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Moi drodzy niby jestem wprawiona w bojach o prewencje ale w takiej sytuacji jestem pierwszy raz. Zawsze składałam wniosek nie przebywając nigdy na zwolnieniu i zawsze pozytywnie orzekano. Obecnie jestem na zwolnieniu i niestety chyba trochę to potrwa. Mam pytanie , czy jeżeli lekarz ortopeda czy też neurolog wystawia mi wniosek o prewencje i zostanie on rozpatrzony pozytywnie to też trzeba tak długo czyli ok 6 miesięcy czekać na realizacje rehabilitacji , czy może odbywa sie to szybciej . Oczywiście jeżeli orzekną o potrzebie ,bo to rożnie bywa . Przerabiałam to na przykładzie mojego syna , który 2 razy wciągu trwania świadczenia składał wniosek i za każdym razem otrzymywał odmowę. Teraz nie może już chyba składać bo wyczerpał 12 miesięcy i czeka na decyzję z ZUS o terminie komisji rentowej . Potrzebuję szybkiej rehabilitacji .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Wczoraj chora (prawdopodobnie błędnik) i wywracająca się stawiłam się na wezwanie orzecznika ZUS-u . Wyobraźcie sobie , że odmówił mi świadczenia rehabilitacyjnego i rehabilitacji w ramach prewencji :shock: :evil: . Praktycznie zero badania , rozmowy i nawet nie spojrzał na ostatnie wypisy szpitalne stwierdzające jasno i wyraźnie POCHP i inne , przed sobą miał tylko dokumentację na narząd ruchu . Muszę złożyć sprzeciw tylko jak to mądrze zrobić ? Wyszło na to , że cudownie mnie uzdrowiono i zostaję bez środków do życia :( . Proszę o poradę i z góry dziękuję :serce: .
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: woytek »

odczekaj miesiąc i składaj wniosek na nowo normalnym torem
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14486
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dani, masz określony czas na złożenie odwołania. W przeciwnym wypadku mogą Cię zbywać. Ja już mam sprawę w sądzie i oczekuję na termin następnego badania przez biegłego sądowego. Badania i opinie swoich lekarzy u których się leczysz nie zaszkodzą, w międzyczasie złóż jak najszybciej wniosek o ustalenie niepełnosprawności do Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności, jak Ci przyznają to już masz mocny argument w dłoni, a sąd opiera się na dowodach, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Hej . Przepraszam , że dziś piszę ale morduję mnie okropnie ta głowa i w dodatku źle widzę . Dziś byłam zaproszona na badania łepetynki do szpitala i jutro cdn...
Woytku , nie mogę czekać tak długo bo termin goni .
ANDY z tego co wiem - w ciągu 14-stu dni muszę złożyć ten sprzeciw . Odnośnie grupy inwalidzkiej to mam stopień lekki (na stałe) z ogólnego stanu zdrowia jeszcze z ZUS-u bo kiedyś to ZUS ustalał grupę . Teraz nie wiem u kogo mam się starać - w ZUS-e czy w Powiatowym Zespole d/s orzekania o niepełnosprawności . Powinnam to zrobić bo chorób nie ubywa a wciąż przybywa .
Ale widzę , że i Ty walczysz ostro i trzymam mocno kciuki za Ciebie :!: Pozdrawiam cieplutko :) :serce: .
ODPOWIEDZ