Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Fionko nie odpowiem Ci kochana bo za mało wiem na ten temat . Ale tu ludzie mają sporą wiedzę i na pewno ktoś coś Ci mądrego podpowie . Pozdrawiam serdecznie :kwiat: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14528
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dzięki Dani :) , składasz do Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności, to jest co innego niż Zus i może dadzą Ci umiarkowane, dodatkowe wskazania i to już byłby dowód i argument. Na tę komisję czeka się ok. miesiąca i ok. 2 tyg. na wynik, wypełnia wniosek specjalista i dodajesz od rodzinnego choroby współistniejące. Tak czy tak teraz zależy od Ciebie jak postąpisz, zdrówka :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Dzięki ANDY :) . Znów byłam w szpitalu i dopiero dziś odpisuję , przyznaję się bez bicia- załamałam się troszkę :oops: :evil: ... Diagnozy niepewne ale czuję sama , że jest źle . W poniedziałek jadę składać sprzeciw w ZUS-ie bo przez ten szpital nie byłam w stanie niczego załatwić :( . Oprócz tego mnóstwo innych spraw i boję się , że nie dam rady . Ale pozdrawiam wszystkich ciepło , walczę nadal :serce: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14528
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Wiem że nie jest łatwo i samozaparcia trzeba dużo, zwłaszcza że z bur... mi mamy do czynienia :( , masz wsparcie ode mnie i jak będziesz potrzebować pomocy to daj znać. W miarę mojej wiedzy będę Ci podpowiadał, bo wiem że ciężko jest przechodzić samemu, pobyt w szpitalu przesuwa terminy składania odwołań i innych pism (oczywiście pobyt musi być potwierdzony np. wypisem) , powodzenia i dużo zdrówka, trzymaj się mocno :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Atina »

Dani888 będzie dobrze :kwiat: walcz z życiem i ZUS-em
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

ANDY , Atinko dziękuję za dobre słowo , nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy :serce: :kwiat: .
A wracając do tematu - byłam dziś w naszym wszechwładnym ZUS-ie , złożyłam sprzeciw , nawet dwa i powiem Wam , że to była mała wojenka :shock: . Pani krzyczała bo nie miałam ksero dokumentów , ja prawie nic nie słyszałam , później nie chciała potwierdzić wpływu dokumentacji.. szopka . Dobrze , że udało się mi wyrwać z powrotem wyniki badań bo nie miałabym nawet do wglądu dla różnych specjalistów . Dostarczę już na badanie komisji . Za ksero chciałam płacić bo padło ,,my nie jesteśmy instytucją charytatywną '' :evil: . Tak traktuje się osoby chore i niepełnosprawne ?! W związku z chorobą prawie straciłam słuch o czym uprzedziłam tę panią , pomijam zawroty głowy , które towarzyszyły mi w drodze do odpowiedniego okienka a kolejki nie było , czekałam tylko ja . Sama kiedyś pracowałam na stanowisku z klientami ale nigdy w ten sposób nikogo nie potraktowałam , to wręcz nie do przyjęcia :oops: . Ponoć mam czekać 30 dni a może dłużej na pismo . Powiedzmy , że ta pani miała zły dzień albo po prostu gapa ze mnie :D . Pozdrawiam ciepło :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14528
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Nie ma sprawy Dani, a z drugiej strony to masz pecha trafiać na takie osoby :oops: . Może następnym razem jak pójdziesz z wizytą do zus to mógłby Ci ktoś towarzyszyć nie tylko do pomocy ?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dani bardzo mi przykro :|
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

ANDY bo pewnie już ze mnie taka pechowa babeczka albo po prostu daję sobie jeździć po plecach :D . A pomyśleć , że kiedyś byłam taka waleczna.... ;) Z tą pomocą to różnie bywa , niestety i dziś np. nie dałam zbyć się u pulmonologów . Twardo siedziałam kilka godzin aż doczekałam się wizyty , jutro ciąg dalszy .
Bibi dziękuję za zrozumienie :kwiat: , ANDIEM-u chyba nigdy się nie wypłacę :) , za bezinteresowność i w ogóle . Pozdrawiam ciepluśko wszystkich :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14528
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Najważniejsze żeby na zdrowie wyszło, a uśmiech na buzi najcenniejszy :)
ODPOWIEDZ