Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Optymista
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 12 paź 2017 10:27
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Optymista »

Witam
Złożony wniosek w połowie czerwca, komisja i orzeczenie o potrzebie rehabilitacji w systemie stacjonarnym - wyjazd w listopadzie. Teraz czekam na "uprawomocnienie się decyzji" i potwierdzenie terminu i wybranego sanatorium :D
Pozdrawiam wszystkich
No właśnie i trochę się w ZUS wydłużyło oczekiwanie . Nie wiem czy to dotyczy wszystkich schorzeń czy tylko narzadu ruchu . Komisję miałem wczoraj , decyzja czeka na uprawomocnienie a przewidywany termin wyjazdu to listopad / grudzień . Z moich poprzednich doświadczeń z ZUS całość zamykała się w trzech miesiącach ( od złożenia wniosku do wyjazdu )
Pozdrawiam
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jolantad »

Witam.
No tak , narządy ruchu tak własnie jest, ale schorzenia kardiologiczne - wyjazd początek października, czyli złota polska jesień :)
agni5h
Posty: 2
Na forum od: 28 sie 2019 23:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: agni5h »

Mam pytanie, czy jest ktoś z zachodniopomorskiego kto składał o sanatorium z ZUS, ile czekał na komisję i wyjazd? Czy była mozliwośc wyboru ośrodka? Czy może ktoś brał ze sob dziecko?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Parę lat temu była dziewczyna z dzieckiem, w Międzywodziu. Zadzwoń do ZUS.
Awatar użytkownika
JerzyHo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 gru 2018 19:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: JerzyHo »

agni5h pisze: 28 sie 2019 23:29 Mam pytanie, czy jest ktoś z zachodniopomorskiego kto składał o sanatorium z ZUS, ile czekał na komisję i wyjazd? Czy była mozliwośc wyboru ośrodka? Czy może ktoś brał ze sob dziecko?
moja żona złożyła wniosek 30 lipca, w Szczecinie. ZUS się nie odezwał jeszcze.
jechałem w środę obok to weszłem się spytać.
na ten rok nie ma już szans, proszę czekać na pismo o komisji pod koniec roku.
agni5h
Posty: 2
Na forum od: 28 sie 2019 23:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: agni5h »

Dziekuję za informacje, proszę dać znać jak zona dostanie wezwanie i informację, czy mogła sobie wybrać
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bart40 »

Witam,dziwi mnie to oczekiwanie niektorych na komisje w zwiazku z sanatorium u mnie od zlozenia wniosku do komisji we wtorek minie dwa tygodnie

Wrocilem z sanatorium (zus) 19.08 i za porada lekarza prowadzacego z sanatorium ,zlozylem dwa tygodnie temu wniosek o ponowny wyjazd. We wtorek 24.09 mam komisje w zus z tym zwiazana. Dam znac co i jak jak bede po.

pozdrawiam
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bart40 »

Jak to sie mowi - veni vidi vici :D

45 minut mordowni z lekarka od ktorej na koniec uslyszalem - "po co ta komisja wogole ? "

Decyzja - Stwierdzono potrzebe kontynuacji rehabilitacji w zakresie psychosomatyki w systemie stacjonarnym.

Wiec 14 dni az sie decyzja przegryzie i dzialanie w kwesti terminu i miejsca wyjazdu :D

Zycze wszystkim tak szybkiej komisji i pozytywnej decyzji

pozdrawiam
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Witam....
ktoś, coś do jakich miejsc kieruje opolski ZUS? Pozdrawiam
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Raz w życiu byłam z ZUS, zamiast dzień dobry - "ja tu nie widzę wskazań do skierowania", po długim badaniu (bolesnym) z wielką łaską pan doktor poinformował mnie że "no dobrze przyznam pani". Teraz się boję iść, że coś uszkodzą przy badaniu bardziej :| 3 lata temu od razu wskazany był termin i miejsce, czekałam jakieś 6 miesięcy, a przeczytałam gdzieś na forum, że w tym roku podobno po badaniu trzeba w domu czekać na decyzjęi dopiero wszystko będzie wiadomo ehh. No zobaczymy.

Z ciekawostek jak sprawdzałam z kim ZUS ma umowy w tym roku zauważyłam, że znikła miejscowość Osieczek, ale po przyjrzeniu się okazało się, że teraz nazywa się Pniewy, hehe, a to ten sam ośrodek. Może to celowo bo jako "Osieczek" raczej dobrej opinii nie miał.
ODPOWIEDZ