Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14471
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Witam, powiadamiasz zakład przedstawiając skierowanie jak będzie wymagał. Sanatorium wystawi zwolnienie lekarskie. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Jak pisze Andy musisz najlepiej skierowanie kserować i dać do kadr. jeśli turnus trwa na przełomie miesięcy można zwolnienie rozbić na dwa osobne trzeba tylko to zgłosić pielęgniarce lub lekarzowi podczas badania .Wówczas na druku wypisuje się dwa terminy od kiedy ma być. tak było ostatnio w Wysowej i było ok. . Dodam ,że zwolnienia idą drogą elektroniczną .Takie podejście sanatorium lub ośrodka który organizuje turnusy jest dobre bo wyplata jest na czas i pełna po dodaniu zwolnienia( pomniejszona o różnicę w chorobowym) . Myślę ,że dotyczy osób które wypłatę wynagrodzenia mają około 2-10 każdego miesiąca (czyli z dołu) Myślę,że jest to dobra podpowiedz jeśli ktoś nie wiedział :)
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Toniusia »

Hey ja będą z ZUS w sanatorium powiadomiła tylko swój zakład pracy że jadę na taki turnus. Niemam obowiązku pokazywania im mojego skierowania. Na miejscu w ciągu 2 dni wystawiono mi zaświadczenie że przebywam na leczeniu ! Wysłałam je do zakładu pracy faxem może też poczta! Uprzedzilam zakład pracy że takie zaswiadczenie nadejdzie bo L4 wystawiane jest na koniec turnusy . Nadmienię że większość osób tak uczyniła chyba że byli tacy co przebywali na swiadczeniach lub woleli skorzystać że swojego urlopu i i tak też można.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14471
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Najważniejsze żeby powiadomić zakład pracy, bo to jest Nasz obowiązek i najlepiej na piśmie z potwierdzeniem (niestety są różni pracodawcy i lepiej się zabezpieczyć niż później chodzić po sądach)... przykre ale prawdziwe :evil:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

To prawda sztani, jeśli mamy sanatorium na przełomie miesięcy warto poprosić o rozbicie zwolnienia. Byłam w takiej sytuacji, w pierwszym miesiącu moje wynagrodzenie było bardzo cieniutkie 😉 wyrównanie otrzymałam z miesięcznym opóźnieniem. Pozdrawiam
jollaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 kwie 2019 00:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jollaw »

dzięki wszystkim za podpowiedzi, rozjaśniło mi się nieco jak postąpić, zobaczymy już niebawem jaka propozycje otrzymam, pozdrawiam
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Wracam dziś do domu z tygodniowego "weekendu" a na stole niespodzianka :) koperta z ZUSu a w niej rzecz niesamowita. Pismo z którego wynika że jednak koszmarek os. Daniel z Ustronia sie nie spełni (przynajmniej dla mnie). Zmiana przydziału. :)
I albo stał sie CUD albo retoryka pisma i rzeczowość użytych argumentów (lub tez może tylko dobry humor pań za zusowskim biurkiem) sprawiły że zostaje skierowany w inne miejsce i to miejsce o które prosiłem. Nowy termin i miejsce prewencji rentowej hanysa to 30.08.2019 os. Biawena Wysowa Zdrój :)
jednym słowem uff :) i hip hip hura!! :D :D
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: stokrotka »

Hej! Czy jest tu może Ktoś ,kto był w przeciągu ostatniego pół roku na turnusie sanatoryjnym ZUS w " Równicy" w Ustroniu ? Byłam już tam,ale jeszcze przed remontem ( kilka lat temu).Chciałabym się zorientować w niektórych kwestiach.Mój wyjazd na przełomie czerwca -lipca.
Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Stokrotko wpisz w naszej wyszukiwarce . Sporo o niej napisałem będąc w ubiegłym roku a są i świeże wieści :)
Ewela45
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 28 mar 2019 15:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ewela45 »

stokrotka pisze: 04 maja 2019 20:16 Hej! Czy jest tu może Ktoś ,kto był w przeciągu ostatniego pół roku na turnusie sanatoryjnym ZUS w " Równicy" w Ustroniu ? Byłam już tam,ale jeszcze przed remontem ( kilka lat temu).Chciałabym się zorientować w niektórych kwestiach.Mój wyjazd na przełomie czerwca -lipca.
Dziękuję ;)
No hej ja byłam w Rôwnicy ale na przełomie luty/marzec 2018 r.
ODPOWIEDZ