Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

O matko
To ja na pewno wyląduję w sanatorium w listopadzie. Najgorszy i najbrzydszy miesiąc. A jak jest zimno i deszczowo to mnie wszystkie kości bolą a tu trzeba będzie ćwiczyć :cry:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

JoannaJoanna pisze: 17 maja 2019 12:13 ja miałam komisje 24 kwietnia zus gdańsk a wyjazd do Aleksandrowa Kujawskiego Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy od 18 października do 10 listopada . nie wiem czy się śmiać czy płakać z tego Aleksandrowa .
nie płacz, wszystko da się przeżyć. Nudno tam jest zwłaszcza w tym okresie, w którym jedziesz ale jak nie ma co robić to ludzie się lepiej integrują więc jak trafisz na fajne towarzystwo to nie będzie źle.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

kejton pisze: 17 maja 2019 14:22 O matko
A jak jest zimno i deszczowo to mnie wszystkie kości bolą a tu trzeba będzie ćwiczyć :cry:
może cię wymoczą w jakichś kąpielach rozgrzewjących.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

kejton pisze: 17 maja 2019 14:22 O matko
To ja na pewno wyląduję w sanatorium w listopadzie. Najgorszy i najbrzydszy miesiąc. A jak jest zimno i deszczowo to mnie wszystkie kości bolą a tu trzeba będzie ćwiczyć :cry:
A byś sie nie zdziwiła z tym listopadem. W zeszłym roku w sanatorium spędziłem go calusieńki a zimno i deszczowo może było ze 3-4 dni. A ogólnie był tak ciepły miesiąc że zimowej kurtki nawet z auta nie przyniosłem do pokoju a zdarzało sie nawet chodzić w krotkich rękawkach i spodenkach na cwiczenia z Beskidu do Biaweny.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

Szpilka kąpiele rozgrzewające mogą być aby mi kiokomory nie dali w tym okresie :) ja z tych ciepłoludnych.
Hanys trzymam cię za słowo, że w listopadzie mam szanse na słoneczko :)
Los potrafi zaskakiwać i listopad może być cudowny :) Moja koleżanka wyjechała w maju do sanatorium i bardzo się cieszyła z tego terminu. Teraz pisze, że za mało ciepłych ciuchów wzięła bo ciągle zimno
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witajcie, ponownie otrzymałam sanatorium Jantar w Dziwnówku🙂 od 7 października. Pozdrawiam
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sylwia166 »

Peonia skoro ponownie to może mi napiszesz jak tam jest. Czytałam, że to dobre sanatorium, czy Ty również potwierdzasz tą opinię?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Jantar jest jednym z najlepszych sanatoriów z ZUSu, zakwaterowanie, posłki, opieka medyczna i rehabilitacja na najwyższym poziomie. Wszystko na miejscu, włącznie z dwoma basenami, piękna zadbana posesja wokół budunku. Życzę Ci przyjemnego pobytu, trafionych zabiegów i oczywiście dużo słoneczka :kwiat:
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

Dostałam sanatorium Róża w Ustroniu. Bardzo się cieszę. Wyjeżdżam 9 października 2019 r. Czy ktoś także wybiera się do Ustronia w tym terminie. Ja jadę z Warszawy samochodem
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: darek »

Pozwolę się podzielić informacją z Komisji przed Obliczem Doktora z ZUS w sprawie prewencji rentowej .
Akcja pogranicze śląska i małopolski.
Komisja w oddziale małopolskim -choć wniosek wypisywany był w woj śląskim.

Wejście Pacjentki -Petentki zwyczajowe Dzień Dobry - ..Pani Doktor totalnie zarobiona , zapisana , Znajoma Stoi w oczekiwaniu na odpowiedzenie i zaproszenie usiadniecia.
Akcja wg Znajomej trwa moze 3-4 minuty
Po kolejnych w okolicach Pani ni z gruchy pietruchy ..
No na co Pani Czeka i co Panią sprowadza.
Znajoma pozwoliła przedstawiać swoje Stanowisko oraz powód.
Pani Doktor
Czyli chce Pani się wyrwać z Domu Tańce ,hulanki....gdyby Wszyscy w ten sposób traktowali ZUS to by Zbankrutował .
Znajoma totalnie poddała się wprawdzie leczy się ponad 20 lat na pewne schorzenie ( Cukrzycę CT-1) oraz inne powikłania chciała spróbować swych sił czas oczekiwania na sanatorium w małopolsce to 28 miesiecy.

Cóż poddała się ,nawet chyba nie czekała na monolog Pani Doktor i wyszła .... Na korytarzu została zawołana przez Panią z Recepcji lub .. i Pani Poinformowała że Owa Pani Doktor ma taki Styl na początku Wszystkich nęka a po zapoznaiu się choć wcześniej Zna jednostki chorobowe ..przydziela
Ambulatoryjne.

Znajoma poddała się zastanawiając do Daje taki Brak Empatii i poniekąd nękanie.
Na marginesie w gabinecie nie Zostało wykonane żadne Badanie -Nawet ciśnienie był Monolog i Była Pani pisząca -
Pytanie po co był Pacjent ?
ODPOWIEDZ