Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
jollaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Na forum od: 29 kwie 2019 00:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jollaw »

Andy12345 A Ty sam skladałeś wniosek czy jesteś na świadczeniu?

ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Post autor: ANDY12345 »

Wniosek składałem jeszcze w tamtym roku na chorobowym, a obecnie czekam od ponad trzech miesięcy na decyzję o świadczeniu. Widocznie jak mnie kierują na prewencję to i świadczenie będzie tylko nie mam jeszcze decyzji .

jollaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Na forum od: 29 kwie 2019 00:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Post autor: jollaw »

Andy12345 dzięki za odpowiedź, ja na koniec lutego br. dostalam zaocznie, bez wizyty orzecznika skierowanie na rehabilitację stacjonarną na 14 lipca , ale z wiadomych powodó nie wyjechałam, wniosek skladalam sama na początku stycznia, narzad ruchu, więc pewnie poczekam parę miesięcy, pozdrawiam

Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Post autor: dani888 »

Witajcie :) .
Widzę same dobre wieści :lol: . Do naszego ZUS-u ciężko się dodzwonić bo panie bardzo zajęte tymi skierowaniami na rehabilitacje i wcale nie dziwię się . Ale skoro mówicie , że na pierwszy rzut idzie narząd ruchu to pewnie i nas tak samo a to oznacza , że i ja poczekam sobie ;) :D .
ANDY jak będziesz wiedział dokładnie daj znać proszę , ok ? Wiem , że masz mało czasu do wyjazdu ale kliknij .
Dobrze , że nasz Sztani jest dobrze zorientowany w temacie ;) :) , wierzę mu .
Mega , nie martw się , ja też się boję razem z Tobą :kwiat: , będzie dobrze , zobaczysz .
Jollaw skoro narząd ruchu to pewnie pojedziesz też niedługo , głowa do góry :kwiat: :) .
Pozdrawiam cieplutko , trzymajcie się :kwiat: :serce: .
P.s. ANDY a nie zapomnij o maseczkach , rękawiczkach i przyłbicach ;) :) .

ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz

Jollaw, pewnie wiele osób będzie miało obawy i nie pojedzie. Także na inne jednostki chorobowe na razie nie wysyłają, to mają więcej miejsc w ośrodkach i przygotuj się, bo możesz dostać na następny turnus od września :) .
Dani co tydzień w wojsku miałem dzień słonia, to już nie będę się za mocno opatulał :lol: ,... ale zabezpieczać się będę ;) :lol:
Dam znać, ale w ośrodka będę bez netu, to coś więcej po powrocie, albo przez koleżanki przekażę :)

Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz

ANDY :lol: :lol: :lol: :lol: , grunt to porządne zabezpieczenie .
Uśmiałam się do łez , ale przed wyjazdem napisz dokąd i którego wyjeżdżasz .
Skoro będziesz bez netu to zadzwoń :lol: :lol: :lol: .

ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz

Tak tak zadzwonię, raz o rynnę a dwa o parapet :lol:

Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz

ANDY kliknę do Ciebie na PW ;) :lol: .
Ogłaszam wszem i wobec , że 18.08.2020 r. wyjeżdżam na rehabilitację z ZUS-u do Wieńca Zdroju (układ oddechowy ) . Skierowania w ręku nie mam ale w centrali w Warszawie tak mi powiedziano dziś . Jestem zaskoczona , że tak szybko , liczyłam , że to będzie pażdziernik najwcześniej a tu niespodzianka i :shock: . Musiałam zaparzyć meliskę :lol: :lol: . Teraz muszę to wpisać w innym dziale , o wyjazdach . Może ktoś do mnie dołączy albo pojedziemy tam razem ? Bo połączenie jest marne...
Pozdrawiam wszystkich ciepluśko :kwiat: :serce: :) .

Awatar użytkownika
esia62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Post autor: esia62 »

Analizując powyższe widzę , ze ZUS terminem może zaskoczyc🙈oczekuje od początku kwietnia na skierowanie dokąd i gdzie ( narząd głosu) .Liczylam ze termin będzie późną zimą ale można się zdziwić 🙈dani888 czy dzwoniłaś do Centrali ZUS? 22....?

Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz

Esiu62 , tak , dzwoniłam do Warszawy i tam dowiedziałam się o wyjeździe ale dziś z kolei w skrzynce pocztowej znalazłam skierowanie papierowe :) . Więc na bank jadę o ile test na koronę będzie negatywny . A tak w ogóle znasz nr tel. do W-wy (prewencja i rehabilitacja ) ? Bo mogę podać na PW , tam podajesz swój PESEL , imię i nazwisko i uzyskasz potrzebne info . Znajdą w systemie . Powodzenia , spróbuj , to nic nie kosztuje , lepiej wiedzieć wcześniej trochę niż kilka dni przed wyjazdem . Pozdrawiam cieplutko :kwiat: ;) .

ODPOWIEDZ