OPŁATA za TV

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: OPŁATA za TV

Post autor: BozenaMat »

Jadąc do Sanatorium wiedziałam, że na pewno nie będę oglądała TV. Współlokatorka też nie była za spędzaniem czasu przed ekranem więc w tym względzie super się dogadałyśmy. Zresztą w innych sprawach też.
Gorzej, gdy jest pokój trzyosobowy..... wtedy trudniej jest się dogadać. Ale ponoć dla chcącego nic trudnego :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Dzia_dek »

moderator pisze: Sprawa opłat za TV w przypadku szpitalnych pobytów rehabilitacyjnych zdaje się być prawnie unormowana decyzją NSA.(...)
Wydaje mi się, że przytoczony wyrok NSA wcale nie rozwiąże sprawy na dłużej. Na chwilę tylko utrudni pobieranie opłat
za korzystanie z TV w szpitalach uzdrowiskowych. Cyt: "Lecznica nie może także od chorego żądać opłat za czajnik, szafę
czy telewizor – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Jednak właścicielem tych sprzętów musi być podmiot leczniczy."

W przypadku szpitali miejskich już tak jest w wielu przypadkach, że opłatę pobiera firma zewnętrzna, która również
instaluje i serwisuje sprzęt telewizyjny. Podejrzewam, że tak też jest w przypadku niektórych Uzdrowisk (mam na myśli
przedsiębiorstwo, a nie miejscowość), a jeśli jest inaczej to zaraz powstaną spółki "córki", które zajmą się tym tematem
w skali całego Uzdrowiska. Wszak Polak potrafi. Dla nas pozostanie wolny wybór czy korzystamy i płacimy, czy też nie.
Awatar użytkownika
profus
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 174
Na forum od: 19 cze 2017 19:40
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: OPŁATA za TV

Post autor: profus »

Mi tam wszystko jedno czy jest czy nie ma, aczkolwiek brałem tv ale z innego powodu:
1. Igrzyska Olimpijskie
2. Mistrzostwa (o ile ile dobrze pamiętam w siatkówce)
3. Fajni współlokatorzy... miałem książki, laptop... tv w tle mi nie przeszkadzał.
4. On po prostu był w pokoju. Bez możliwości wyboru czy chcesz czy nie. Ale miejsce, czas i towarzystwo w pokoju sprawiło że mało kiedy został uruchomiony.
Generalnie nie oglądam tv ale jak już by musiał być to nie przeszkadzałoby mi to.
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Dziadku , na bardzo istotną rzecz zwróciłeś uwagę : kto jest właścicielem odbiorników RTV , także czasami nie warto tak się podniecać z tym bezpłatnym odbiorem TV. :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Felice »

Ze znanych mi z pobytów wszystkie już miały umowy z firmami zewnętrznymi. Zazwyczaj działają wtedy na kodowaną kartę.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: OPŁATA za TV

Post autor: darek »

..ale coraz więcej Osób kupuje tzw Antenę z oprogramowaniem do Laptopa i ściąga te bezpłatne programy TV Naziemnej za ,które operator każe sobie płacić .
Nawet ostatnio Pani sprzątająca uśmiechała się i sama stwierdziła że na turnusie ponad 50% ludzi przyjeżdża ze swymi ..Antenami TV
Wniosek operatorzy chyba będą musieli obniżyć kwotę za 21 dni TV naziemnej za który każą sobie płacić od 50 do juz prawie 100 złotych za TV nie osobę
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Hipokryt »

"Antena z oprogramowaniem " :)
. ..raczej masz na myśli dekoder DVBT na USB do laptopa a do tego antenka.
Sprawdza sie to tylko gdy jest dobry sygnał np. blisko nadajnika.
Programy TV można również oglądać na laptopie online.
Tylko po co to wszystko na turnusie ?
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1232
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: OPŁATA za TV

Post autor: zawiela »

Dokładnie,zgadzam się w 100 %
Tylko po co to wszystko na turnusie ?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: ANDY12345 »

Dla tych co nie umieją zorganizować sobie czasu lub są maniakami tv, czy na wczasach za które zapłacili siedzą w pokoju ?
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Zostawcie wielbicieli TV w spokoju :) , niech każdy uzupełnia swój czas dowolnie .
Ja nie korzystam z TV w sanatorium ale jeśli ktoś chce - jego sprawa 8-)
ODPOWIEDZ