zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: forumowicz »

Andrzeju, nic nie powinien - może , a jak nie chce to nic mu nie zrobisz
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: sztani »

Obecnie idą na rękę i jak ktoś jest na przelomie miesięcy to lekarz wysyla dwa e-ZLA za kazdy miesiąc tylko trzeba powiedzieć
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: ANDY12345 »

O tym na pierwszej wizycie się przekonamy Basiu :oops: , musiałby być poważny powód żebym skracał turnus :roll:, a często się spotykam że część ucieka jakby na zesłanie przyjechali .
patkawit
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2018 09:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: patkawit »

Ok. Biorę wszystko na klatę, rozpoczęłam post ;) Dzięki za odmłodzenie :serce:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: sztani »

Tak rzeczywiście jest Peoniu od zeszłego roku od końca maja 2019. Argumentują to w ośrodku ,że w dzień wyjazdu nie ma zabiegów w związku z tym można jechać nawet rano czy w nocy.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: jan19557 »

W niektórych sanatoriach zabiegi są również w dzień wyjazdu ale tylko do południa. Sam się z tym spotkałem. Jeśli chodzi o zwolnienie czyli ZLA( L-4) To lekarz nie powinien odmówić wypisania dłuższego zwolnienia nawet o 2 dni tylko nie wszyscy o tym wiedzą. Mnie też odmówił więc poszedłem do dyrekcji i twierdzili że lekarz ma rację więc wziąłem za tel. w obecności p. dyrektor i zadzwoniłem do departamentu rehabilitacji przy ZUS-ie i oddałem tel p. dyrektor naświetlając wcześniej sprawę w departamencie . Po chwili dyrekcja oddała mi tel. i pół godz. później miałem zwolnienie w kieszeni 1 dzień przed i 1 po. ZUS nie zrobi nić lekarzowi za taki druk, oczywiście może odmówić komuś kto mieszka kilkadziesiąt km. od sanatorium. Reasumując są 2 dni ponad czas pobytu i można wykorzystać jak nam pasuje tylko należy to zgłosić najlepiej na pierwszej wizycie. Zawsze miałem dodane wolne na dojazd. Być może teraz zmieniły się przepisy ale zawsze warto spróbować powalczyć o swoje. Powodzenia.
Podaje nr. 22667101118 do dep. rehab.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: acik61 »

Tak jak wcześniej pisałem, wróciłem koniec stycznia z prewencji i przynajmniej tym, z którymi miałem kontakt wszyscy ( za wyjątkiem tych co na zasiłku rehabilitacyjnym) dostali dwa dni więcej. Oczywiście trzeba było zgłosić fakt potrzeby zwolnienia lekarskiego w pierwszych dniach pobytu - tak samo nie było problemu z otrzymaniem zaświadczenia z pobytu w ośrodku w danym czasie oraz wysłaniem go droga mailowa do zakładu pracy, aby nieobecność usprawiedliwić.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: p-siak »

sztani pisze: 21 lut 2020 11:22 Tak rzeczywiście jest Peoniu od zeszłego roku od końca maja 2019. Argumentują to w ośrodku ,że w dzień wyjazdu nie ma zabiegów w związku z tym można jechać nawet rano czy w nocy.
Hej.Cwaniactwo ośrodka,wywierają presję pod przykrywką przepisów, ludzie wyjadą wcześniej i wyżywienie,prąd, wodę mają zaoszczędzoną.
Podobnie w NFZ, gdzie turnusy zaczynają się w poniedziałki.
Mark1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 13 lut 2020 12:05
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: zwolnienie lekarskie ZLA - sanatorium ZUS

Post autor: Mark1 »


Podaje nr. 22667101118 do dep. rehab.
A nie tak czasem ten nr tel to:

22 667 10 18
ODPOWIEDZ