Czas oczekiwania na wyjazd

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1395
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: alka50+ »

Witam...
Brak możliwości na połączenie...wysłałam zapytanie e-maille do NFZ ...czekam.
Przejrzałam wniosek obowiązujący od 19 lipca 2019r..i jest to skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/ rehabilitację uzdrowiskową..z gwiazdką a więc do zaznaczenia przez wystawiającego/ tak ja to czytam/...i w II części dalej też uzasadnienie skierowania do wybranej formy...i w III .

Dopiero w IV ocenia celowość skierowania na uzdrowiskową rehabilitację/ leczenie uzdrowiskowe lekarz NFZ....ma decydujący głos i może dokonać zmiany...
Wg mnie...I do III części wypełnia lekarz wystawiając...poczekam na wykładnię...też będę składała w pażdzierniku na 28 dni.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: lawenda »

U mnie lekarz wypisujący skierowanie wykreślił opcję leczenie uzdrowiskowe, a pozostawił rehabilitacja uzdrowiskowa.
Udało mi się dodzwonić do mojego NFZ-u i dowiedziałam się, że i tak decydujący głos czy pozostanie rehabilitacja, czy zostanie zmienione na leczenie ma lekarz w NFZ rozpatrujący zasadność skierowania. Dowiedziałam się również, że czas oczekiwania na rehabilitację uzdrowiskową to 24 miesiące, czyli tyle samo co na leczenie uzdrowiskowe.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1395
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: alka50+ »

Witam...
Odpowiedzi z NFZ brak...ale wystarczający opis który dodała Lawenda.
Dokładnie o tym samym pisałam ...o zaznaczeniu przez wystawiającego od I do III a w IV decyzja lekarza z NFZ.

Teresa 1961 może teraz wydzwaniaj / kiedyś się uda dodzwonić/ i dopytaj o termin który pasuje Tobie.
Nie wszyscy zgodzą się teraz na sanatorium, co zrozumiałe i każdy decyduje w tym za Siebie to może się uda wyjechać.

Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: Samosia »

Witajcie.....znalazłam taką informację odnośnie wyjazdów dla tych,którym zostały przerwane wyjazdy i dla tych co czekają na wyjazd
https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/k ... ie/v1c2hxt
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: ewlinka7 »

Ja też chcę skladać ponownie wniosek do nfz pod koniec roku. Jakie kryteria trzeba spełniać, by lekarz wypisujący wniosek zaznaczył rehabilitację uzdrowiskową zamiast leczenia uzdrowiskowego - lekarze pierwszego kontaktu wypisują zazwyczaj sztampowo ...leczenie , ale może warto zasugerować, żeby zaznaczył rehabilitację, tylko nie wiem, jakie warunki muszą być spełnione... jestem zielona w tym temacie. Z tego co juz doczytałam, widzę że czas oczekiwania się nie skrocił wbrew zapewnieniom, ze wg nowych przepisów będzie szybciej... :shock: ale tego mozna sie bylo spodziewać. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :kwiat: :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14529
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: ANDY12345 »

Lekarz specjalista u którego się leczysz powinien wypisać skierowanie i może dopisać zalecenia czy uwagi ze swej strony. Lekarz nfz opiera się na wynikach, które przedstawi Twój lekarz prowadzący i dołączonej dokumentacji. Jeżeli miałaś operację lub przebywałaś w szpitalu dołącz wypis, bo to powinno zmienić kwalifikację na szpitalne i znacznie krótszym czasem oczekiwania, zdrówka :) .
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: ewasz »

ANDY a u mnie specjaliści spychają wypisanie wniosku na lekarza pierwszego kontaktu.
Obecnie niczego oprócz wypisania recepty nie ma. Specjaliści tylko teleporady. Ciekawe, że ci sami lekarze przyjmują prywatnie bez jakichkolwiek obaw. Znaczy się, że pieniądz jest najlepszą ochroną przed wirusem :twisted: :evil:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14529
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: ANDY12345 »

Odkąd wynaleźli pieniądz to tylko on się liczy :roll: , ja na szczęście mam przyzwoitego specjalistę :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czas oczekiwania na wyjazd

Post autor: Felice »

Ewelinka, żeby lekarz skierował na 28 dniową rehabilitację musisz mieć schorzenia ortopedyczne,neurologiczne lub reumatologiczne .Nie wiem jak jest z rehabilitacją kardiologiczną, bo ta mnie dotychczas nie interesowała. Wystarczy poprosić lekarza byt ten rodzaj leczenia zaznaczył we wniosku. Pamiętaj tylko, że musi być schorzenie z wykazu na ten rodzaj skierowania.
Ostatecznie i tako wszystkim zdecyduje balneolog w NFZ.
ODPOWIEDZ