Koronowirus w sanatorium (odwołany turnus)

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: tanganika »

Moi mili. Wierzcie mi, że wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego ma już coś ze stanu wyjątkowego. A ten też zostanie ogłoszony. W placówkach służby zdrowia personel jest przerażeny, brakuje odzieży ochronnej. Moje dzieci tam pracują. Pacjenci nie przyznają się do kontaktów z zakażonymi, zatajają ze powrócili z terenu zagrożonego. Zamęt z wyjazdami do sanato potrwa. Sanato w gołdapi też odwołało ludzi, którzy już w części przyjechali na nowy turnus. Rzecznik zus wypowiadał się że pobyty nie przepadną.
Awatar użytkownika
Bibbi
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 22 paź 2019 21:07

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: Bibbi »

Tak, to prawda. Turnusy będą realizowane w późniejszym terminie. To nie jest rezygnacja. Myślę, że dobrze się stało, że je odwołano. Dla bezpieczeństwa wszystkich. I personelu i pacjentów.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Niestety tak jak wcześniej pisałem informacja od służb powołanych do tego jest mizerna i to my musimy się zastanawiać czy rozkminiać co autor miał na myśli. Jak widzę w dalszym ciągu rządziciele nie są przygotowani na stany zagrożenia, a niestety będzie ich coraz więcej, postęp za wszelką cenę nie zastanawiając się nad skutkami ubocznymi które są coraz groźniejsze.
Tanganika, tylko spokój i wymiana info i zastanawianie się w grupie z wymianą zdań może nam przynieść korzyści, jesteśmy tu żeby sobie pomagać i wyjaśniać .
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6773
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: Maryann »

W Polsat News podano informację, że z 500 osób,które rozpoczęły turnusy w Sopocie 10 % zrezygnowało.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

To z tego wynika że jak ja się czuję dobrze to nic mi nie będzie :oops:
mismiod
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 14 lip 2014 17:45
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: mismiod »

Witam.Nie wiem co zrobić ze skierowaniem od 17.04.czy odesłać?czy czekać aż się coś wyjaśni?Nie chce jechać w tym terminie bo to będzie szczyt zachorowań,. Nie rozumiem o co chodzi z 3 tygodniami w dz.ust...Może ktoś z Was wie?.
biciu45
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 09 maja 2018 14:13

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: biciu45 »

temat wałkowany, od wczoraj decyzja a ty masz watpliwości... wszystko jest odwołane bezterminowo
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: ewasz »

Mismiod, gdzie Ty żyjesz 🤔 w kółko wszędzie trąbią a Ty 🤔 głuchota na Ciebie naszła?
Niczego nie odsyłaj, dostaniesz nowy termin jak wszystko się uspokoi i wróci do normy.
Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: forumowicz »

§1.
W okresie od dnia 14 marca 2020r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Rozdział 4
Ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy
§5.1.
W okresie, o którym mowa w §1, ustanawia się czasowe ograniczenie
3. działalności w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, o którym mowa w art.2pkt1 ustawy z dnia 28lipca 2005r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz w gminach uzdrowiskowych (Dz.U. z2017r. poz.1056, z2019r. poz.1815 oraz z2020r. poz.284)


To co jest podkreślone jest najważniejsze , czyli zawiesza się działalność sanatoryjną od dnia 14 marca do odwołania.
Nie roztrząsajcie kto komu ma płacić , nie jechać do odwołania rozporządzenia .
Ela 2019
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 27 wrz 2019 00:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koronowirus w sanatorium

Post autor: Ela 2019 »

mismiod pisze: 15 mar 2020 16:09 Witam.Nie wiem co zrobić ze skierowaniem od 17.04.czy odesłać?czy czekać aż się coś wyjaśni?Nie chce jechać w tym terminie bo to będzie szczyt zachorowań,. Nie rozumiem o co chodzi z 3 tygodniami w dz.ust...Może ktoś z Was wie?.
Odesłać przydział do swojego NFZ.
ODPOWIEDZ