Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Krzysio010 »

W przeglądarce skierowań na leczenie taka oto informacja :
Pacjencie,
rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania, czasowo ograniczyło działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego.
Jeżeli posiadasz potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, którego termin przypada po 14 marca 2020 roku – ZOSTAŃ W DOMU, a oryginał skierowania na leczenie uzdrowiskowe odeślij do oddziału wojewódzkiego.
Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących.
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 276
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Polanica Zdrój od 16 kwietnia

Post autor: tomaszsanat »

witam w lubelskim też juz przyszło cos takiego tylko jednego nie rozumiem jakie miejsce w kolejce skoro juz masz przydzielone miejsce pobytu to cos mi sie nie zgadza ja nie odsyłam w kożdymbądz razie skierowania czekam co sie bedzie dzialo dalej , mój pobyt od 31 03 kołobrzeg Pozdrawia
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Polanica Zdrój od 16 kwietnia

Post autor: ryszard22 »

Ja rozumiem to tak: Ponieważ od 14 marca wszelkie wyjazdy zostały "zamrożone", to po "odmrożeniu" wszyscy pojadą z taką samą kolejnością, jaka była przed zamknięciem sanatoriów. Oczywiście zmieni się tylko dla wszystkich data wyjazdu. Np. zamiast Twojego wyjazdu 16 kwietnia - możesz wyjechać 16 czerwca. Po to jest potrzebny zwrot skierowań, aby można było wypisać nowe skierowania z nową datą wyjazdu. Wszystko zależy od terminu zwalczenia koronawirusa i otwarcia sanatoriów. Może być tak, że nie wszystkie sanatoria zostaną otwarte w tym samym terminie, a wtedy możliwa jest też zmiana miejscowości. Ja to tak rozumiem.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Polanica Zdrój od 16 kwietnia

Post autor: Krzysio010 »

Dobrze rozumiesz, tylko ja mam wątpliwości nieco innej natury. Mam skierowanie do Szpitala uzdrowiskowego a nie do Sanatorium. W związku z tym nie wiem czy mam odesłać skierowanie, czy też nie.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Polanica Zdrój od 16 kwietnia

Post autor: anezobk »

Krzysio010.
Trzeba odesłać z pismem o zaistniałej sytuacji panującej w kraju i że będziesz oczekiwać na nowy termin .
Listem poleconym .Też mam do Szpitala sanatoryjnego na 27.03.2020 .Będę czekać na nowy przydział.Pozdrawiam.
Jak nie odeślesz pomyślą,że zrezygnowałeś. :o
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polanica Zdrój od 16 kwietnia

Post autor: Dzia_dek »

Myślę, że skierowania w jednym (sanatorium) i w drugim (szpital) przypadku powinny zostać odesłane.
Co będzie jeśli teoretycznie rozpocznie się okres turnusu i w przypadku braku skierowania w NFZ-cie
tenże uzna, to jako rezygnację z pobytu i wykreśli całkowicie z listy? To jest jedna sprawa, a druga
to jest to co pisze Ryszard o przesunięciu turnusów, jak sam dał przykład o dwa miesiące, a co z tymi
którzy już mają przydziały na ten właśnie czas za dwa miesiące? Wiem, że niektórzy mają przydziały
na lipiec, czyli cztery miesiące do przodu. Czy wydaje się Wam, że będą to w nieskończoność przesuwać?
Jeśli ta machina sanatoryjna ruszy z miejsca, to sądzę, że "pójdą" bieżące przydziały, (część osób pewnie
zrezygnuje) z tych którym "przepadły" teraźniejsze turnusy też pewnie cześć zrezygnuje, a są jeszcze
zwroty. Teraz nie ma przydziałów, a jak ruszą to pewnie w pierwszej kolejności otrzymają je kuracjusze,
którym właśnie przepadają turnusy, ale może to być dopiero końcówką lata i oby tak było.
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Polanica Zdrój od 16 kwietnia

Post autor: ryszard22 »

Krzysio010 pisze: 18 mar 2020 16:14 Dobrze rozumiesz, tylko ja mam wątpliwości nieco innej natury. Mam skierowanie do Szpitala uzdrowiskowego a nie do Sanatorium. W związku z tym nie wiem czy mam odesłać skierowanie, czy też nie.
To nie ma znaczenia jakie jest skierowanie. powinno zostać odesłane, tak jak mówi o tym komunikat NFZ. Ja byłem w Szpitalu Sanatoryjnym w sanatorium MSWiA Helios w Sopocie. Różnica polegała na tym, że w budynku sanatorium pierwsze i drugie piętro było przeznaczone dla Szpitala. Pozostałe piętra należały do zwykłego sanatorium. Turnus w szpitalu wynosił 28 dni, a opieka lekarska jest rozszerzona i zbliżona do szpitalnego. Jest więcej zabiegów i są codzienne obchody a piętro wyposażone jest w gabinet intensywnej terapii. Reszta jest tak jak w zwykłam sanatorium. Chodzimy na zabiegi, stołówkę i badania razem z kuracjuszami sanatorium. Nawet nie odnosisz wrażenia, że jesteś w szpitalu. Bo to nie jest taki szpital jak miejski czy wojewódzki.
Gdy masz jakieś wątpliwości, to zadzwoń do swojego NFZ. Oni ci wyjaśnią co właściwie masz zrobić, aby nie być stratnym.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24584
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: ewasz »

Do odsyłanego skierowania trzeba dołączyć pismo o zmianę terminu ze względu na koronawirusa bo w innym przypadku będzie uznane jako rezygnacja z wyjazdu.
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 276
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: tomaszsanat »

witam. dla nas wszystkich to jest proste i tak powinno być ale co zrobi nfz i jak namiesza to Bog jedyny to wie dla tych urzędasów to nic nie jest proste nie wierzę że tak bedzie , zobaczymy pozdrawiam
Ela 2019
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 27 wrz 2019 00:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Polanica Zdrój od 16 kwietnia

Post autor: Ela 2019 »

Dzia_dek pisze: 18 mar 2020 20:03 "...…..o przesunięciu turnusów, jak sam dał przykład o dwa miesiące, a co z tymi
którzy już mają przydziały na ten właśnie czas za dwa miesiące? Wiem, że niektórzy mają przydziały
na lipiec, czyli cztery miesiące do przodu. Czy wydaje się Wam, że będą to w nieskończoność przesuwać?"
Wszyscy mają odesłać dokumenty, którzy otrzymali przydział do sanatorium na turnusy po 14 marca 2020r. nawet ci co mają przydziały na lipiec, sierpień i w dalszych terminach. Wszyscy wrócą do swojej kolejki sprzed przydziału i będą mieli nr kolejkowy sprzed przydziału.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ