Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gość

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Gość »

Dziękuję za odzew Andrzej. Przeczytałam to rozporządzenie. Mętne to jeżeli chodzi o takie obiekty. To na co zwróciłam uwagę to fakt, że nie mogą mieć szwedzkiego stołu a taki mamy w ofercie. Zabiegi też są ale jest to bardziej turnus wypoczynkowy.
Nic to zadzwonię ponownie w poniedziałek i sprawdzę możliwość całkowitej rezygnacji. Powalczę. Ośrodek co się rzadko zdarza nie ma terminala dlatego puściłam przelew za całość.Może myślę pesymistycznie ale za dwa tygodnie sytuacja nie będzie stabilna i powinni podjąć racjonalne decyzje. W ośrodku jest normalnie 200 osób, zamkną nas na święta i wprowadzą catering do pokoju?
Rozumiem poniesione straty ale sytuacja jest wyjątkowa. Zobaczymy co powiedzą...
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Małgosia69 »

No i się porobiło przez tego korona wirusa, Ja też jak wielu teraźniejszych i przyszłych kuracjuszy mam zagwozdkę. 14 lipca mam wyjechać do Szpitala Wojskowego w Busku na prywatny 2 tygodniowy turnus. A do końca miesiąca muszę wpłacić zaliczkę na wyjazd, 500 zł. I tu nie wiem co robić. Wpłacić i czekać czy wyjazd dojdzie do skutku, czy czekać ,ale wtedy to z wyjazdu nici pewnie. Dwa tygodnie temu przez telefon pani z marketingu powiedziała ,że gdyby turnus nie mógł się odbyć zwrócą zaliczkę. Ale gdy napisałam zapytanie mailowo - cisza. A wiecie słowo przez telefon jest bardzo ulotne. Dla mnie 500 zł , to sporo pieniędzy. I siedzę i myślę. Ja to mam problemy, co????!!!!! :shock:
Gość

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Gość »

Małgosiu ja udu....łam 5000 tysi. Niby facet przesunął na czerwiec...niby bo maila nadal brak.
Ale napiszę o rezygnację. Szczególnie w tej sytuacji.
Łepek go góry, pozbędziemy się badziewia do lipca. Pojedziesz.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20146
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Felice »

Małgosiu,teraz to nawet trudno radzić. Z tego co wiem sanatorium wojskowe w Busku ma swoje przeznaczenie w razie czego...Nie wiem czy wszystko się wyjaśni do tego czasu. Pamiętajmy że te obiekty są w gestii wojska tylko umowy mają podpisywane z NFZ.
Ela 2019
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 27 wrz 2019 00:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Ela 2019 »

Małgosiu
nie wpłacaj żadnych pieniędzy.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5069
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia69 ja bym tej zaliczki nie wpłacał i czekał na maila od nich. W wyjazdach komercyjnych jest tak, że o wykreśleniu z rezerwacji powiadamiają mailem, dając czas na kontakt z działem rezerwacji. Przynajmniej jest tak nad morzem.
Jeżeli wszystko się unormuje sami do Ciebie się odezwą, żeby mieć kuracjuszy, bo będzie potrzeba wyrównania strat powstałych w wyniku przestoju.
Taka moja rada, a zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam :)
Endorfina
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 03 mar 2020 22:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Endorfina »

W małopolskim NFZ pani powiedziała żeby dosyłać i Uwaga !!! z informacją pisemną, że to nie rezygnacja tylko z powodu epidemii.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Małgosia69 »

Kochani bardzo Wam dziękuję za pomoc. :serce: Jest mi teraz troszkę łatwiej podjac decyzję. Jesli nie przysla maila nie będę wysylala pieniędzy i bede czekala co dalej. Napisze jeszcze maila do Buska ze nie rezygnuje z wyjazdu i w każdej chwili jestem gotowa wysłać pieniądze i wyjechac w wybranym terminie. A to ze nie wysłałam pieniedzy do tej pory jest spowodowane tylko epidemia. Pozdrawiam serdecznie i życzę duuuzo zdrowka i optymizmu. :)
Max
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 18 paź 2019 07:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Max »

Witam
Ja odesłałem 19.03. poleconym z pismem, iż w związku z komunikatem NFZ odsyłam skierowanie i nic więcej. Dzisiaj w przeglądarce pojawiła się informacja, że skierowanie czeka na przydział terminu i miejsca leczenia uzdrowiskowego oraz nr kolejki taki jak był przy poprzednim przydziale (05.04.-26.04.) oraz przybliżony czas oczekiwania 3 miesiące.
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5069
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia to dobra decyzja i zobaczymy co się będzie działo z Twoją rezerwacją. :)
ODPOWIEDZ