Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Krzysio010 »

Skąd masz takie wiadomości ? Ja nie mogłem się dodzwonić do swojego NFZ-u i nie wiadomo jak będzie za miesiąc. Dlaczego zatem ludzie mają odsyłać przydziały z terminem za 3 m-ce ? Ogłoszenie jasno tego nie określa. Zresztą nie każdy odwiedza stronę NFZ-u to skąd mają to wiedzieć ?
Ela 2019
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 27 wrz 2019 00:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Ela 2019 »

Krzysio010
W sytuacji zagrożenia każdy ma obowiązek śledzić komunikaty i co najważniejsze stosować się do nich.
W komunikacie NFZ jasno wskazano, że przydziały do uzdrowisk należy odesłać (wszystkie, bez względu na określony w nich termin turnusu).
A swoją drogą, jeżeli ludzie (szczególnie z grup najwyższego ryzyka) nie będą stosować się do zaleceń MZ, to może okazać się w przyszłości, że nie ma kogo wysłać na leczenie uzdrowiskowe. To nie są żarty, ale realne zagrożenie i osoby 60 - 60+ oraz młodsze z towarzyszącymi im chorobami powinny siedzieć w domu, nie spotykać się z dziećmi, wnukami itd.
Pozdrawiam i życzę zdrowia, rozsądku i odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Koralik_bis »

W większości szpitali wszystkie planowe zabiegi u osób po 50 roku życia i/lub z chorobami współistniejącymi są wstrzymane do odwołania.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Felice »

Zarządzenie NFZ Wyraźnie mówi żeby odesłać KAŻDE potwierdzone skierowanie ,nie określa na jaki termin wysłane.Jak nie odeśle się to i tak straci ważność.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Dzia_dek »

Zastanawiałem się jak ogarnąć temat gdy skierowanie jest tylko w wersji elektronicznej
czyli wyświetliło się w przeglądarce dwa tygodnie temu, a potwierdzenia na "papierze"
nadal brak. Termin odległy - prawie czteromiesięczny. :roll:
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: jurekk »

Dziadek,
miałem podobny przypadek wcześniej (przed aktualnie panującym stanem) i NFZ definitywnie mi telefonicznie odpowiedział, że MUSI być potwierdzenie papierowe, bo tylko z takim można się udać do sanatorium, a potwierdzenie elektroniczne jest tylko wstępną informacją.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Dzia_dek »

Jurek w przypadku wyjazdu to wiem, że musi być skierowanie papierowe,
ale w tej sytuacji jak teraz, to nie ma bardzo co odesłać na "prośbę" NFZ-u.
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: jurekk »

Dziadek, właściwie logicznie na to patrząc, to sam sobie już odpowiedziałeś... nie masz co, więc nie możesz odesłać.
No chyba, że tak jak w moim przypadku, Poczta Polska przez 3 m-ce mi nie dostarczyła wysłanego przez NFZ skierowania, w związku z powyższym na Twoim miejscu bym jeszcze trochę odczekał (masz czas, bo termin za 4 m-ce) i przynajmniej miesiąc przed terminem bym się skontaktował z NFZ, a może za te 3 m-ce już Ci się coś wyjaśni.
Pozdrawiam
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: jurekk »

A mnie nurtuje sytuacja w jakiej ja się znalazłem i jakiś procent mnie podobnych.
11.03.2020 rozpocząłem kurację sanatoryjną, a 14.03 ze względu na sytuację epidemiczną dobrowolnie przerwałem pobyt w sanatorium i wyjechałem do domu. Przed wyjazdem podpisałem pismo o rezygnacji ze względu właśnie na tą okoliczność, sanatorium obiecało na konto bankowe odesłanie pieniędzy za niewykorzystany okres pobytu.
Ja też nie mam co odesłać, bo sanatorium mi nie zwróciło skierowania, a rezygnacja przecież nie nastąpiła z mojej winy.... ciekawe jak NFZ takie przypadki potraktuje, bo przecież wykorzystałem zaledwie 3 dni zabiegowe??????
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus - czy odesłać skierowanie?

Post autor: Krzysio010 »

To jest sytuacja nie do pozazdroszczenia, bo skierowanie w realizacji i podpisałeś im jakiś papier. Pozostaje jedynie dobra wola Urzędników :(
ODPOWIEDZ