Odmrażają uzdrowiska

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: dani888 »

Jago masz rację odnośnie sanatoriów i oczekiwań kuracjuszy .
Będziesz w Wieńcu ? Bo ja też mogę tam trafić choć na daną chwilę jeszcze nic nie wiem .
A Twoje info o pobycie tam będzie na pewno cenne dla mnie jak i dla przyszłych kuracjuszy :) .
Mam nadzieję , że zanim wyjedziesz - będziesz odzywać się . Pozdrawiam ciepło :kwiat: .
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: gosiam »

wiktor64 pisze: 04 lip 2020 11:32 Witam :D
Pakuje sie, jutro jade do raju :lol: :lol: :lol: ciechocinek wojskowy
CDN.....
Byłam w 2016r. w Gracji. Do Wojskowego chodziliśmy na potancowki :D to były fajne czasy. :P Niestety teraz jest szczególny czas i musimy to jakoś przeżyć. ;) Zycze fajnego towarzystwa, słonecznej pogody, super zabiegów...Odpoczywaj i wracaj nowo narodzony :lol: A i w wolnych chwilach odezwij się....zdaj relacje jak się bawi Ciechocinek :lol:
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: malgonia »

Ja za tydzień może będę w w Krynicy o ile test wyjdzie negatywny..Myśle sobie że jezeli ludzie piszą wycieczek nie ma atrakcji nie ma to pisza to ludzie , którzy sami nie potrafią sobie tych atrakcji zorganizować.Poco mi ktoś kto przyjdzie do sanatorium i poinformuje o wycieczkach, jak mogę sama wybrac sie do biura podrózy, a one organizuja normalnie wycieczki.Jeżeli lubie tańczyc to na pewno tańce są w kawiarniach w mieście.Normalne że nie ma ich w sanatoriach bo przecież jest zakaż przebywania na terenie sanatorium ludzi z zewnątrz
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: wiktor64 »

Witam i jestem w raju oczywiście test na koronowirusa 60 zl zaznacze ze jestem prywatnie ,przyjeli panika jest maseczki obowiązkowe, przy stoliku po 4 osoby parking platny 9 zl za dobe warunki mieszkalne ok jefzenie ok zaznacze ze to dopiero pare godz za telewizor nie place inni tak czyli z NFZ zaznacze ze pisze z komórki acha wifi jest tylko musze iść po chaslo to na tyle CDN.....



....
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: dani888 »

Witaj Wiktorze . Dzięki za wstępne info . Jeśli będziesz mógł to napisz proszę - masz pokój tylko dla siebie czy masz współlokatora ? Wychodzić można ? No i jak zabiegi ? Bo to też ważne przecież . Dużo ludzi jest w tej chwili ? Zresztą , pisz o wszystkim :lol: . Czekamy tu na relacje . Jakieś tany tany są ? ;)
Dbaj o siebie i odzywaj się , fajnego pobytu , z czasem może jakoś to wszystko unormuje się . Dziwi mnie tylko , że przy stoliku sadzają aż cztery osoby :roll: . Pozdrawiam ciepło :serce: . Do miłego :) .
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: wiktor64 »

Witam :D
Oczywiście jestem z źona ,i tak jak pisałem prywatnie
Pokoje tu są ok są nawet lodówki ,od jutra ma być stoł
Szwedzki ,zabiegi mam ok mglem se zaraz po pierwszym
Dniu zmienic jedzenie pyszne aż nadto pokoje są zadbane
Czyste z łazienkami ,baletów wojskowym nie ma są tylko
W zdrojowej co do ludzi jest mało w tym tygodniu mają przyjecha
Z funduszu ,powoli to się rozkręca ,obsluga miła nie ma co narzekac
To na tyle proszę pytać odpowiem cdn.?.
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: Pasjaart »

wiktor64 odpoczywajcie z żoną w tym słynnym Ciechocinku bez spinki ;) Wierzę,że razem dacie radę.
Z mojej strony mogę tylko napisać,że w Nałęczowie gdzie często przebywam kuracjuszy ok.50%,z każdym tygodniem przybywa więcej osób.ZUSu oczywiście nie ma...Maseczki na obiekcie obowiązkowe,na zabiegach też.Posiłki na zmiany i tak jak piszą inni w reżimie sanitarnym.To wiem z obserwacji jak jestem na spacerze.Widzę,że mniej osób chadza po miasteczku,raczej trzymają się obiektu oraz zieleni wkoło niego.Ale pewnie sporo ludzie źle znosi upały i te wahania pogodowe-sporo jest tutaj kuracjuszy z kłopotami kardiologicznymi.Tańców nigdzie nie ma.Niestety tutaj zbytnio nie ma możliwości zrobienia wieczorku na dworze.Jest jedna kawiarnia "Amperia", ale na razie właścicielka chyba się boi organizować takie spotkania.Wycieczek z tego co wiem od znajomej,też nie organizują,każdy musi zatem działać na własną rękę.Dla kuracjuszy i mieszkańców jest kino plenerowe(maksymalna ilości osób na wyznaczonym terenie oznaczonym taśmą to 150 osób) i 1 w miesiącu kiermasz produktu lokalnego.Jedna knajpka "Karczma Nałęczowska" organizuje koncerty,muzyka na żywo chyba na ogródku piwnym.
Przykro mi,że mało info jeżeli chodzi o sam pobyt sanatoryjny,jak to wygląda od wewnątrz.Ale mam nadzieję,że i to komuś się przyda. :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: wiktor64 »

Kolego Pasjat rezim jest ,maseczki obowiazkowe, wyjscia z obiektu są
Ale musisz pokazac przepustke jak pisałem tu się dopiero rozkrecaja
Ddezynfekcja rąk na każdym kroku trochę jest to uciążliwe , bo zapomnisz
I w tył na lewo po maskę to na tyle cdn.....
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: gosiam »

Wielkie dzięki za wszystkie cenne informacje. Dla mnie i tych którzy do raju muszą jeszcze poczekać te wszystkie nowinki i informacje są bardzo pomocne. Mimo tych wszystkich obostrzen i zakazów już też chciałabym wyjechać. Pytanie tylko dokąd kochany NFZ mnie skieruje. Wiktor prywatnie jeżdżę do Połczyna Zdrój. Tam zawsze jest stół szwedzki..wszystkie trzy posiłki, tv , suszarka do włosów, szlafrok, lodówka i reczniki w pokoju. Codziennie rano jest serwis kawowo herbaciany tzn dostajesz do pokoju herbatkę w torebce i saszetka kawy rozpuszczalnej. W sezonie letnim do dyspozycji jest basen zewnętrzny A zima wewnątrz budynku. Chyba już wszystko wymieniłem. Pozdrawiam i udanego pobytu
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: wiktor64 »

Witam :D
Pierwszy dzien stołu szwedzkiego i juz afera, straszny szum panie same podają posiłki
Tylko muwisz co chcesz, ja to myślałem ze se podejde i wezmę a tu musisz muwic
I po 5 min powiedziano ze wracamy do stolików i będzie po staremu czyli będą dawać
Wszystko do stolika oczywiście jeśli ktoś będzie miał mało dostanie dokładkę,
Jedzenie jest naprawdę super i zabiegi wszystko na wysokim poziomie polecam
Wojskowy cdn. ..?
ODPOWIEDZ