Odmrażają uzdrowiska

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: andrzej1955 »

Witam-tak dla informacji-władze Hiszpańskiej Katalonii wprowadziły kary za nie przestrzeganie obostrzeń-od 3 tysięcy do 15 tysięcy EURO-z czego to wynika-wnioski wyciąga każdy sam,Zdrówka Życzę i Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: alien »

No to teraz covid w Katalonii ma przerąbane,tylko co to ma wspólnego z odmrażaniem naszych uzdrowisk?
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: gosiaczek63 »

malgonia pisze: 29 lip 2020 22:08 Może najlepiej zostac w domu, nie wychodzić, jedzenie zamawiać przez internet i czekać ale na co, na smierć. Żyjmy i dajmy zyc innym, kto chce niech zakłada zamordniki na twarz i nosi cały dzień, tylko powinny być profesjonalne bo szmaty nie pomogą na nic :D pamietacie po co ludzie nosza maseczki nie wiem i to były słowa prawdy
Dokładnie👍na jesieni dopiero zacznie się cyrk i z maseczkami i z całą tą pseudopandemią.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5069
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: zbigniew165 »

Moim zdaniem powinno dużo ludzi rezygnować z wyjazdu do sanatorium, to będzie więcej zwrotów i jesienią mam zamiar sobie wybrać sanatorium w Świnoujściu. Mam nadzieję, że wydzwonię dobry obiekt z leczeniem dolnych dróg oddechowych i zabiegi chcę mieć w "Rusałce".
Oczywiście będę omijał Trytona i Złoty Kłos, bo do tych obiektów nie pojadę.
Tak, że spokojnie, bo ci co chcą jechać na leczenie i nie chcą się zamykać w domu pojadą i zaliczą sanatorium.
Pewnie też kolejka będzie się szybko przesuwać w przeglądarce z powodu wirusa. :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1705
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: p-siak »

gosiaczek63 pisze: 30 lip 2020 17:59
malgonia pisze: 29 lip 2020 22:08 Może najlepiej zostac w domu, nie wychodzić, jedzenie zamawiać przez internet i czekać ale na co, na smierć. Żyjmy i dajmy zyc innym, kto chce niech zakłada zamordniki na twarz i nosi cały dzień, tylko powinny być profesjonalne bo szmaty nie pomogą na nic :D pamietacie po co ludzie nosza maseczki nie wiem i to były słowa prawdy
Dokładnie👍na jesieni dopiero zacznie się cyrk i z maseczkami i z całą tą pseudopandemią.
Hej, uważasz, iż obecny wirus,to teoria spiskowa?
Moim zdaniem i dani, i malgonię trochę poniosło. A jak będzie tego nie wie nikt.
,,Te co kartofle jedzą,to g.... wiedzą''
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: alien »

p-siak....daj se luz na warkocze.... poniosło czy nie ,ale nie wulgaryzuj...
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: emik »

Kto chce, niech jedzie do sanatorium, kto nie chce, niech zostanie w domu. Wolny wybór. Ale taki zupełny koronasceptycyzm, jaki niektórzy prezentują ( i nie mam tu na myśli osób z forum), też chyba nie jest do końca zdrowy. Główna batalia o maseczki, zwane przez niektórych kagańcami. Przecież tak naprawdę dotyczy to głównie sklepów i komunikacji publicznej. U lekarza, o ile przyjmują, nie ma zmiłuj. Nie widziałam jeszcze nikogo buntującego się. W kolejce do punktu pobrań krwi - to samo, każdy w maseczce bez problemu. U fryzjera - są tacy, którzy przyjmują bez maseczek, więc też można wybrać Czy to naprawdę taki problem założyć na czas zakupów? Nie musimy chodzić 2 godziny po markecie. Zasada szacunku, o który tak głośno apelowano 12 lipca :)). Szacunku do drugiego człowieka. Pani bez maski , która przez telefon w sklepie wymieniała wszystkie rodzaje kasz czy makaronów, być może sama nie wie, ile drobinek śliny zostawiła na tych produktach i wokół siebie. A jeśli jest chora? Może o tym nie wiedzieć. Pracownicy sanatorium w Krynicy też zapewne nie wiedzieli, że są zarażeni. i na koniec. Moja siostra ma astmę. Zakupy robi w przyłbicy, nie utrudnia jej to oddychania. Można, przy odrobinie dobrej woli i SZACUNKU wobec drugiego człowieka. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do normalności.
Jeśli Admin uzna, że mój wpis nie na temat, proszę go usunąć.
Pozdrawiam.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: emik »

Bardzo przepraszam za podwójne wstawienie wpisu.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: dani888 »

p-siak pisze: 30 lip 2020 21:13
gosiaczek63 pisze: 30 lip 2020 17:59
Dokładnie👍na jesieni dopiero zacznie się cyrk i z maseczkami i z całą tą pseudopandemią.
Hej, uważasz, iż obecny wirus,to teoria spiskowa?
Moim zdaniem i dani, i malgonię trochę poniosło. A jak będzie tego nie wie nikt.
,,Te co kartofle jedzą,to g.... wiedzą''
Uważam , że mnie nic nie poniosło p-siak , nie pisałam o zamordnikach i szmatach , poczytaj dokładnie . Poza tym uważam , że Twoje wulgaryzmy nie wszystkim się spodobają .
Owszem , każdy ma mieć prawo do własnego zdania i postępowania ale szacunek należy się wszystkim a w Twoim przypadku tego nie widać .
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: bardzyk2 »

Witam

Przykro czytać niestety, że kto chce, niech jedzie albo niech siedzi w domu. Przecież sanatorium to nie są wczasy, tam się jedzie ze skierowaniem lekarskim poprawić to, co poprawić można a pobyt na NFZ czy ZUS jest w znacznej części finansowany ze składek nas wszystkich. Czeka się długo w kolejce, w śląskiej czy dolnośląskiej NFZ nawet ponad 3 lata. I mam wrażenie, że osoby takie mają prawo jechać się leczyć bezpiecznie. Nie jestem epidemiologiem, ale skoro oni uważają że w obecnej sytuacji na świecie należy trzymać dystans, nosić maseczki, myć ręce i nie dmuchać bliźniemu w kark, to widać coś w tym jest. U lekarza są wielkie obostrzenia a jednak nikt nie marudzi, bo wie, że zostanie wyproszony z przychodni.

Więc jeśli ktoś nie przestrzega ogólnokrajowych obostrzeń powinien być poproszony o zmianę pobytu sanatoryjnego na dowolne, płatne wczasy.

Ja mieszkam na Górnym Śląsku i niestety, znam osobiście kilka osób, które ciężko przechorowały wirusa w szpitalu. Na szczęście nikt z nich nie zmarł, ale pozbierać się nie mogą do dziś. O tzw bezobjawowych nawet nie mówię, bo skoro wybadano na Śląsku prawie 16 000 nosicieli to jest ich pewnie 3,4 a może 10x więcej.

Życzę wszystkim miłego i bezpiecznego pobytu, ale też zrozumienia dla tych, którzy chcą się podleczyć w miarę bezpiecznie w tych trudnych czasach.
Bo inaczej za 2 - 3 miesiące będzie tylu zarażonych, że zamkną znowu sanatoria.
Proszę też pomyśleć o tych co w sanatoriach pracują. Dla nich takie zamknięcie to prawdziwa tragedia.
ODPOWIEDZ