Odmrażają uzdrowiska

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: dani888 »

andrzej590 pisze: 30 cze 2020 12:37 Czy bedzie mozliwa rehabilitacja z ZUS w najblizszym czasie ?
Andrzeju590 na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo jeszcze odnośnie prewencji z ZUS , niestety :( .
Minkę mam taką bo sama czekam ale głowa do góry , jeszcze i my pojedziemy w świat ;) :lol: '
Poza tym pozdrawiam wszystkich w sanatoriach , czekających na wyjazd i będących w domciu :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: Hipokryt »

.... nic nie wiadomo, ponieważ wszyscy czekamy na zmiany w prawie odnośnie zachowań wobec koronawirusa. :shock:
Obecnie obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Według tego rozporządzenia ZUS musi jeszcze poczekać :)
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: andrzej590 »

Dzieki za odpowiedzi,mam taka nadzieje ze wkrotce wyjedziemy na rehabilitacje z ZUS.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: emik »

Nie chciałabym być czarnowidzem, ale tak sobie myślę, że w obecnej sytuacji to jeszcze poczekamy na turnusy z ZUS-u. Budżet nie jest bez dna. ZUS był bez wpływów przez koronawirusa, a myślę, że nasi rządzący uznają, że są ważniejsze potrzeby niż prewencja rentowa. A nawet jeśli za jakiś czas ruszą, to zobaczycie, ile będzie negatywnych decyzji ( w ramach oszczędności , oczywiście, a nie względem potrzeb osób starających się o rehabilitację).
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: ANDY12345 »

Jak na księżulków są pieniądze z tarczy bo oni są "przedsiębiorcami" - tak zapisano w tarczy, to na niepełnosprawnych nie będzie bo przecież nie pracują :evil: . Rozdawnictwo pełną gębą to zaraz wszyscy zaciśniemy pasa, nie mówiąc o podwyżkach - gdzie rekompensata za podwyżkę prądu ? jak będą kierować to na ambulatoryjne, bo to znacznie mniejsze koszty, a prewencja to może w przyszłym roku jak epidemia nie powróci .
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: wiktor64 »

Witam :D
Pakuje sie, jutro jade do raju :lol: :lol: :lol: ciechocinek wojskowy
CDN.....
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: dani888 »

Taaa….do przyszłego roku to ja może umrę :evil: .

Wiktorku , mam nadzieję , że na pewno będzie te CDN :lol: . A tymczasem życzę szczęśliwej podróży , dotarcia do celu , udanego pobytu i szczęśliwego powrotu . I oby tam Ciebie ,,naprawili " ;) :D .
Aha , i proszę być grzecznym , pozdrawiam ciepło Ciebie i wszystkich , zdrówka kochani :kwiat: :serce: .
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: Mirabella »

wiktor64 pisze: 04 lip 2020 11:32 Witam :D
Pakuje sie, jutro jade do raju :lol: :lol: :lol: ciechocinek wojskowy
CDN.....
Nie chcę cię martwić ale obecnie uzdrowiska nie mają nic wspólnego z rajem .
Moja znajoma jest teraz w Energetyku w Świnoujściu
Rozrywek brak,wycieczek brak ,basenu i wodnych zabiegów brak ....wszędzie.chodzisz w maseczce na zabiegi też :shock:
Życzę udanego pobytu.
Napisz jak jest w Ciechocinku.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: dani888 »

To jest właśnie pobyt w sanatorium w dobie koronawirusa :roll: . Ale inni piszą , że jest całkiem znośnie , nie ma szału ale da się wytrzymać a nawet wracają zadowoleni . Pozdrawiam :kwiat: :serce: .
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: jaga167 »

Dani - pewnie w różnych sanatoriach bywa różnie :) Poza tym każdy ma swoje preferencje i oczekiwania. Ważne jest nastawienie. Ja napiszę jak jest w Wieńcu, ale to dopiero po 28 lipca bo wtedy zaczynam.
ODPOWIEDZ