Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Tadeusz6669
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 26 mar 2019 17:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: Tadeusz6669 »

Miałem być w Rabce 8 Maja , nie udało Się , jak myślicie ?? Kiedy dotrę ?? , Pozdrawiam :))
Ostatnio zmieniony 21 maja 2020 21:33 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu

Post autor: Pota »

Witaj, już pisałam w innym poście, że przydziały po 15 jadą tak jak mają, ponieważ są rozdane na czerwiec i lipiec. Później pojadą poszpitalne, później ci co są na zasiłkach i zwolnieniach a później reszta. Ja mam przydział za tydzień i może mi wypadnie jesień. Jednak czekają na oficjalne rozporządzenie wraz z wytycznymi by wiedzieć po ile osób mogą wysyłać.
Jolasia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 19 mar 2016 17:48
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu

Post autor: Jolasia »

:D Ja miałam wyjazd 25 maja, Panie w Zusie mnie też poinformowały, że po 15 czerwca jadą wg przydziału, następnie wszyscy na świadczenia Ch, zwolnieniach itp. Potem my 🤔 nastawić się na późną jesień zasugerowala, oby była złota 😊
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu

Post autor: Atina »

Pota :) jak myślisz kiedy wyjadą przydziały na czerwiec ...czy będzie to ''głęboka jesień '' ?
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu

Post autor: Dagna »

Ja zrozumiałam, że czerwiec i lipiec zgodnie z przydziałem wyjazdy czyli pojedziesz w swoim terminie ;) a dopiero od jesieni będą zaległości nadrabiać. Ja będę na końcu bo ani poszpitalne ani na zasiłku.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: sztani »

Pota nie wiem skąd tak dobre wiadomości bo na dzień dzisiejszy cisza w ZUS Centrala milczy a oddziały nic nie wiedzą . Chciałbym aby tak było ale według mojej wiedzy nikt nie udzieli w chwili obecnej takiej informacji kiedy wyjazdy powrócą . Może po prostu poeksperymentują z kuracjuszami z NFZ a potem pojadą z ZUS .To tylko moje gdybanie :) Pozdrawiam Forumowiczów.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

wypowiedz wiceministra zdrowia nt. sanatoriów

Post autor: sztani »

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4512440
co myślicie o tym? nie za ciekawie to wygląda
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: wypowiedz wiceministra zdrowia nt. sanatoriów

Post autor: Andrzej1958 »

Faktycznie bardzo dużo niewiadomych. Musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać na jakieś ustalenia.

Minister mówił o budowaniu kolejki skierowań. Nie wiem jak w ZUS, ale w NFZ kolejka jest automatycznie zbudowana.
Przed oddaniem skierowania (miałem termin na 1.04), jeszcze w marcu dzwoniłem do NFZ. Dostałem informację, że skierowania mają wystawione na czerwiec i nowych nie wydają. A po odesłaniu skierowania wskoczyłem ponownie do kolejki z numerem mniej więcej takim z jakim otrzymałem skierowanie.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wypowiedz wiceministra zdrowia nt. sanatoriów

Post autor: sztani »

minister mówił tylko o NFZ i poczytaj dokladnie kto może wypaść mimo numerku . ZUS na dzień dzisiejszy cisza. czekam do jutra będę coś wiedział. Z tego co wywnioskowałem wcale nie musi być tak słodko jak myślimy. minister powiedział ,że można wypaść z kolejki .

Analizujemy dzisiaj te możliwości. Zdecydowanie bliżsi jesteśmy modelu, w którym niestety nie da się zachować kolejności - odparł wiceminister
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: wypowiedz wiceministra zdrowia nt. sanatoriów

Post autor: Andrzej1958 »

To wypadaniu z kolejki przeczytałem trochę z obawą o swój wyjazd.

Odniosłem się tylko do tego, że w NFZ istnieje jakaś kolejka i nie trzeba jej budować od nowa. Niestety możliwość wykreślenia zawsze istnieje.
ODPOWIEDZ