Sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Witam wszystkich serdecznie . Wysłałem zapytanie drogą mailową w sprawie sanatorium do NFZ Mazowieckiego składając wniosek w dniu 30.01.2018 r po błędach kodu który wpisuje lekarz rodony że zinny. W dniu 28.03.2018 dostaje informacje na piśmie że jestem w kolejce 123092 i okres oczekiwania wynosi 26 miesięcy od daty wplywu do NFZ więc według NFZ powinien dostać skierowanie i wyjechać powinno nastąpić koniec marca 2020 lub koniec maja 2020 teraz tak jak napisałem wcześniej wysłałem pytanie do NFZ Mazowieckiego wsprawie kiedy otrzymam skierowanie to dostałem odpowiedź że ostatnim kwartale 2020 r . Jest to nie wporządku że strony NFZ-u że mój wyjazd miał być wykresie koniec maja a wypadnie od października do grudnia 2020 r.☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️
Gość

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Gość »

Nie obraź się ale chyba w ostatnich miesiącach żyłeś w innym, nie covidowym świecie. Jedziesz wąchać bez czy się rehabilitować?? Ludzie potracili skierowania albo musieli wracać po 2 dniach...to był ból.
Też nie trawię późnej jesieni ale aktualna sytuacja spowodowała dużo gorszych zmian w naszym życiu niż brak majowego wyjazdu. Poczytaj nawet tutaj na Forum. Pozdrawiam.
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Dotyczy to osób które w czasie między 15.03 a 15.06 nie wyjechały w ogóle więc niech czekają właśnie do 4 kwartału. 2020 r .
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Kolejka tych osób minęła więc niech czekają właśnie do 4 kwartału 2020 r.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Andrzej1958 »

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
W zależności od tego, w którym miejscu kolejki się znajdujemy to będziemy oceniali sposób odmrażania sanatoriów za sprawiedliwy lub nie.
Moim zdaniem sprawiedliwe jest to, że wszystkim po równo przesunie się wyjazd o 2-3 miesiące. Może mniej, bo część osób będzie rezygnowało.
To jest moje zdanie, osoby której przepadł kwietniowy termin wyjazdu.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Andrzej1958 »

Piszesz:
"mój wyjazd miał być wykresie koniec maja",

czyli Twój termin też by przepadł. Bo jak wiesz sanatoria wznawiają działalność od połowy czerwca.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Dzia_dek »

Andrzeju po równo nie zawsze znaczy sprawiedliwie. Od razu dodam, że bieżące
przydziały idą zgodnie z planem, a te które przepadły są "wstawiane" w miarę
wolnych miejsc. Sporo osób z przydziałów bieżących i zaległych rezygnuje, więc
wszystko powinno w miarę szybko powrócić do normalności. Gdyby tak wszystkim
przesuwali przydziały o te nieszczęsne 3 miesiące, to ten bałagan z przydziałami
trwałby zdecydowanie o wiele dłużej. Należy jeszcze pamiętać o osobach, którym
przerwano turnusy w marcu, a które mają prawo dokończyć je, jeśli do ich końca
pozostało 7 lub więcej dni.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Andrzej1958 »

Z pierwszym zdaniem zgadzam się z Tobą.
A o tych 2-3 miesiącach, to piszę na podstawie swojego przypadku. Miałem termin na 1.04, teraz mam skierowanie na 22.06.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: p-siak »

Chyba zgodnie z planem nie idą,gdyż numerki np.4000 ciągle stoją. Najpierw chyba dają zaległym,ale będzie dobrze. Pozdrawiam.
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Jestem z mazowsza mam numer 10055 i podał NFZ Mazowiecki że dopiero w 4 kwartale. Jak by było przesunięcie 2-3 miesięce to bym wyjechał na koniec sierpnia i było by ok. Ale to zależy z jakiego jest się województwa a co do okresu jesienno zimowego to mam dosyć tych wyjazdów w tych terminach raz miałem w marcu a drugi w listwaopadzie i jeszcze zachaczyło dwa dni świąteczne 1 i 11 listopada.
ODPOWIEDZ