Sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Andrzej1958 pisze: 08 cze 2020 18:58 Piszesz:
"mój wyjazd miał być wykresie koniec maja",

czyli Twój termin też by przepadł. Bo jak wiesz sanatoria wznawiają działalność od połowy czerwca.
Nie przepadło by tylko bym był w trakcie realizacji skierowanie na leczenie uzdrowiskowe (sanatorium).
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: gosiam »

Odnośnie prowadzonej dyskusji...wydaje mi się że NFZ z każdego województwa inaczej podchodzi do przydziału nam sanatorium. Dzisiaj zadzwoniłam do "swojego" Łódzkiego NFZ z zapytaniem kiedy mogę oczekiwać wyjazdu. A że jeszcze pracuje więc muszę podać pracodawcy kiedy wykorzystam urlop. Gdyby nie coronawirus jechalabym w m_cach koniec czerwca - lipiec. W najgorszym wypadku sierpień. Wniosek skladalam w kwietniu 2018 roku, okres oczekiwania 26 m-cy. W odpowiedzi usłyszałam "ze mogę wyjechać wrzesien/październik lub jeszcze później. Równie dobrze może to być następny rok. Pani powiedziała że sanatoria nie przyjmują tylu kuracjuszy co dawniej tylko połowę. Ponadto nie wiadomo czy wszystkie ośrodki się otworzą i kiedy. Dodala ze nie wiadomo ilu kuracjuszy zrezygnuje z wyjazdu. Mam zadzwonić za miesiąc, być może dowiem się więcej. Nie wspomniała natomiast że w pierwszej kolejności muszą jechać Ci którzy przerwali leczenie lub mieli już swoje przydzialy"
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

forumowicz pisze: 08 cze 2020 14:52 Nie obraź się ale chyba w ostatnich miesiącach żyłeś w innym, nie covidowym świecie. Jedziesz wąchać bez czy się rehabilitować?? Ludzie potracili skierowania albo musieli wracać po 2 dniach...to był ból.
Też nie trawię późnej jesieni ale aktualna sytuacja spowodowała dużo gorszych zmian w naszym życiu niż brak majowego wyjazdu. Poczytaj nawet tutaj na Forum. Pozdrawiam.
Witam Maju
Jak chodzi o życie to pracuję więc jakoś trzymam się podczas wirusa Covid 19 a co do sanatorium to nie jadę wąchać bez tylko podreperować swoje zdrowie ale mam dość wyjazdów w okresie jesienno-zimowym i jak dostałem informację że zostałem wpisany na listę oczekujących w dniu 28.03.2018 i okres oczekiwania miał być 26 miesięcy więc miał przypaść w okresie koniec maja początek czerwca więc byłem zadowolony że chociaż raz wyjadę w okresie letnim będą długie dni spacery mniej do zabrania ciężkich ubrań . Jak byłem w Szczawnie Zdroju to miałem bieganie między zakładem przyrodoleczniczym pijalnią wód a domem zdrojowym na zbiegi .Latem fajnie koszulka z krótkim rękawkiem spodenki i idę dalej na kolejne zabiegi Co do osób które po dwóch dniach musiały wracać to właśnie teraz mają możliwość dokończenia rozpoczętej kuracji w sanatoriach . :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrawiam
Adam
Gość

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Gość »

Cześć Adam. Byłam w lutym zimno jak diabli, ale poznałam super ludzi to i atmosfera była fantastyczna. Drugim razem wyliczyłam wyjazd na maj....nie było wirusa i kolejka w ciągu dwóch lat przesunęła się o pół roku...ot tak.🙄 Wyszedł listopad. Najgorszy dla mnie też miesiąc w roku. Jeden z kolegów forumowych namówił mnie na zwroty i udało się odegnać widmo listopada.
Teraźniejszość weryfikuje nasze plany, przepadły mi dwa wyjazdy, wymarzony koncert, straciłam pracę... ludzkie dramaty można w grubą książkę spisać a przecież zawsze jest wyjście z sytuacji i pojawiają się możliwości, byleby zdrówko było. NFZ to wogóe jedna ruletka. Popatrz na okresy oczekiwania w różnych oddziałach, to jest też mało sprawiedliwe.
Szczawno mam koło domu 😉 i jak to tutejszy ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego nadal ma status uzdrowiska przyklejone do paskudnego Wałbrzycha...no ale tereny nieopodal piękne.
Nie martwiaj będzie co na być, trafisz w super miejsce, takie jakie lubisz. Jesteś pewnie młodym, operatywnym facetem to i towarzystwo się znajdzie. Tego Ci życzę i liczę na wpis po powrocie, kto wie czym pozytywnym zaskoczy Cię ten przesunięty wyjazd. A na później... łap zwroty. Lekki hardcore ale warto.😆
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7820
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: darek »

Adam1978 pisze: 08 cze 2020 12:10 Witam wszystkich serdecznie . Wysłałem zapytanie drogą mailową w sprawie sanatorium do NFZ Mazowieckiego składając wniosek w dniu 30.01.2018 r po błędach kodu który wpisuje lekarz rodony że zinny. W dniu 28.03.2018 dostaje informacje na piśmie że jestem w kolejce 123092 i okres oczekiwania wynosi 26 miesięcy od daty wplywu do NFZ więc według NFZ powinien dostać skierowanie i wyjechać powinno nastąpić koniec marca 2020 lub koniec maja 2020 teraz tak jak napisałem wcześniej wysłałem pytanie do NFZ Mazowieckiego wsprawie kiedy otrzymam skierowanie to dostałem odpowiedź że ostatnim kwartale 2020 r . Jest to nie wporządku że strony NFZ-u że mój wyjazd miał być wykresie koniec maja a wypadnie od października do grudnia 2020 r.☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️
DROGI ADAMIE

Polska to kraj gdzie mieszka około 40 000 000 ludzi
% z nich składa wnioski aby sie podleczyć w TZW Sanatoriach
Nigdzie nie masz zagwarantowanego czasu Leczenia .
Ty Adamie Twierdzisz ,że masz informację o Twoim wyjeżdzie KONIEC powinno nastąpić koniec marca 2020 lub koniec maja 2020

CZY POSIADASZ ta informację na Papierze z NFZ ?

NFZ -nic nie Gwarantuje
Od lat na Sanatorium -Śląsk czeka 12 + 36 miesięcy inne regiony średnio 24 miesiące
Mała różnica
okoo 2 lat

Adamie

W tej chwili w Polsce mamy Pandemie
tak na marginesie
NIKT nie zagwarantuje ze... Będzie Dobrze ze bedzie NORMALNIE ze NIC Tobie i innym się nie stanie

Adamie
Listopad Grudzień Styczeń
MAJA SWE uroki w Sanatorium
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Witam Darku
Masz pełną informację to wszystko jest na przeglądarce więc jak by nie liczył to 28.03.2018 r do 28.05.2020 to jest właśnie 26 miesięcy.
W każdym województwie jest inny termin oczekiwania .Taki jest okres oczekiwania z NFZ Mazowsze.
Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe
Dane skierowania o nr: 01-11-01111-1
Co się dzieje z moim skierowaniem: skierowanie oczekuje w kolejce, na wyznaczenie miejsca i terminu leczenia
Dane ogólne:
Data wystawienia przez lekarza: 2018-01-17
Data wpływu do oddziału NFZ: 2018-01-30
Oddział NFZ MAZOWIECKI
Dyrektywa transgraniczna: NIE
Ocena lekarza specjalisty zatrudnionego w NFZ
Zakres leczenia: UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH
Kierunek leczniczy: CHOROBY ORTOPEDYCZNO - URAZOWE (ORTOPEDIA)
Data oceny skierowania: 2018-03-28
Kolejka Numer w kolejce: 10055
Przybliżony czas oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe (w miesiącach) od daty wpływu skierowania do oddziału 26
UWAGA! Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia.
Pozdrawiam ,
Adam
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Darku tak na marginesie to wyjeżdżałem Dwa razy do sanatorium i dostawałem w wyznaczonym terminie tak jak teraz 26 miesięcy do Szczawna Zdroju. Okolice Wałbrzycha
Adam1978
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 04 wrz 2016 12:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Adam1978 »

Darku tak na marginesie to wyjeżdżałem Dwa razy do sanatorium i dostawałem w wyznaczonym terminie tak jak teraz 26 miesięcy do Szczawna Zdroju. Okolice Wałbrzycha
dajpanspokoj
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 16 lut 2018 13:59

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: dajpanspokoj »

Adamie, tam jest podany przybliżony czas oczekiwania.
Poza tym, jest pandemia i wszystko jest przesunięte.
Gość

Re: Sanatorium NFZ

Post autor: Gość »

Dokładnie tak...czasy wyliczania sobie przynajmniej u nas minęły...
ODPOWIEDZ