Test na koronowirus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Tak , najlepiej zadzwonić i upewnić się . A w te tzw. testy kasetkowe . o których wspominał Dzia_dek to jakoś nie specjalnie wierzę . Pozdrawiam :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14546
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Test na koronowirus

Post autor: ANDY12345 »

I tak to się wszystko kręci :roll: , przepisy pisane na kolanie, karanie tylko wybranych niewygodnych ludzi, tumiwisizm na całego,
nie szlachcic, ale chłopek na zagrodzie równy wojewodzie :evil: Wyjeżdżający mając wiele czasu na zdecydowanie się czy pojadą rezygnują w ostatniej chwili, blokując miejsca dla innych i pozbawiając utrzymania ośrodków. Patrząc, zastanawiam się czy nfz skróci czas oczekiwania na zwroty, bo wolałbym pojechać teraz niż za kilka czy kilkanaście miesięcy , bo z biegiem czasu moim zdaniem kolejki znacznie się wydłużą.
Czy my jako społeczeństwo zdaliśmy egzamin w trudnym czasie ? myślę że nie, a to przecież nie ebola, dżuma czy ospa. Co ciekawe szczepionek na ospę na całym świecie jest może na ok 10% populacji.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Test na koronowirus

Post autor: darek »

Zgadzam się z Twoją opinią dot . wyjazdów.
Musimy jednak Pamiętać że są Osoby w tzw Grupie ,którym nie zalecany jest mimo poluzowania obostrzeń wyjazd do większego skupiska .
Jakim niewątpliwie są Obiekty sanatoryjne.
Wiem i zdaję sobie sprawę że Każdy w tym Kraju wie LEPIEJ .
Jednak te 400 NOWYCH przypadków dziennie nie Bierze się z z kapelusza te kilka Zgonów .
Wiem dziennie w Polsce na Nowotwór więcej Osób umiera niż na Coronę .

A testy po ostatnim pobraniu chyba przez godzinę kichałem i już myślałem że Znajdę się w izolatce
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Hej , wracam do tematu bo mam problem .
Muszę zrobić test na koronawiruska i mam pytanie - Czy wcześniej trzeba telefonicznie umówić się na wymaz w jakimś laboratorium ? Wspomnę , że u nas jest ich kilka . Próbowałam dodzwonić się do jednego z nich ale nie udało się mi :( . P.s. wyjazd z ZUS .
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :kwiat: :serce: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14546
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Test na koronowirus

Post autor: ANDY12345 »

Dani, dzwoniąc do ośrodka do którego dostałaś skierowanie , otrzymujesz od nich kod. Z tym kodem lub ze skierowaniem i z dowodem udajesz się do wybranego punktu przez Ciebie, nie wcześniej niż 6 dni przed wyjazdem. Jesteś już w systemie i na podstawie dowodu wykonują Ci wymaz. Jedne punkty dają Ci kod po którym sama możesz sprawdzić na ich stronie jaki masz wynik i jest to po ok. 24 godz. Wykaz punktów dostałaś ze skierowaniem. Wejdź na stronę danego punktu (nazwa punktu diagnostycznego), a będziesz miała w jakich godzinach zrobisz test. ZUS tak samo jest traktowany jak NFZ , badania także są wykonywane w dni świąteczne , tak przynajmniej jest u mnie. Podczas wymazu dowiedziałem się, że nie trzymają się ściśle wyznaczonych godzin na robienie testów wyjeżdżających na leczenie czy to z NFZ czy ZUS. Z reguły są to mobilne punkty i trzeba do nich podjechać samochodem, także trzeba się liczyć z kolejką do pobrania.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Test na koronowirus

Post autor: jan19557 »

Właśnie wróciłem z Bristolu w Kudowie. Na szczęście na razie czuję się świetnie. Na turnusie NFZ, poszpitalne i komercja. Różne terminy przyjęć. Pełne obłożenie. Komercja miała robione testy z palca zanim ich zarejestrowali a wynik po 0,5 godzinie płatny 65 zł. Wszyscy na jednej stołówce po 4 osoby przy stoliku. na dwie zmiany z przerwą 0,5 godz. na odkażanie. Przy wejściu do budynku, na poszczególnych korytarzach, do kawiarni, do stołówki odkażanie rąk i wszyscy w maseczkach. W windzie tylko 1 osoba ale jeździło i po 5 bo 1 windę wyłączyli do przeglądu i pierwszeństwo dla osób z kłopotami ruchowymi. Wszyscy w maseczkach. W sklepach bez maseczki nie obsłużą ale w kawiarniach, cukierniach to inna bajka
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Odpowiedziało mi dwóch miłych Panów :lol: :lol: :lol: , ale dzięki . Teraz przejdę do rzeczy - w ośrodku żadnego kodu mi nie dali tylko powiedzieli , że laboratorium powinno mi udostępnić kod , choć nie wszystkie dają . Potem ośrodek zadzwoni do mnie z info , jaki jest wynik testu . A w laboratorium mają mieć widoczne wytyczne odnośnie mojego wymazu 10.08.2020 r. Tyle dowiedziałam się . Wybrałam laboratorium , które mi najbardziej odpowiada , dzwoniłam ale zonk...
Głównie chodziło mi o to czy trzeba umawiać się z danym laboratorium na wymaz czy po prostu jadę w tych godzinach , w których robią te badanie i nic więcej . Czy nie muszę umawiać się wcześniej .
Ośrodek powiadomił też , że wymaz powinnam zrobić 12.08 albo najpóźniej 13.08 . bo będą dzwonić . A ja jeszcze nie wiem czy pojadę tam 17.08. czy 18.08. Wybaczcie mi proszę tę niewiedzę ale suma sumarum - nie wiem jak do tego podejść :evil: . W skierowaniu mam podane dwa punkty ale wiem też , że w mieście jest ich więcej .
Andy , Ty na czasie więc wiesz jak to wygląda ale nie chcę Ci zawracać głowy znów :lol: :lol: :lol:
Janie śledziłam Twoje posty odnośnie pobytu , nawet umieściłam podziękowanie ale w tym momencie mam problem taki o jakim piszę wyżej .
Pozdrawiam serdecznie :serce: :) .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Test na koronowirus

Post autor: jan19557 »

Musisz dodzwonić się do punktu i się umówić bo mogą cię nie przyjąć danego dnia. O wynik dowiesz się dzwoniąc do sanatorium. Jest to wymaz z gardła i obu dziurek nosa.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Test na koronowirus

Post autor: Maria K »

No i to nie prawda, my mieliśmy tylko wymaz z gardła, nikt nam w nosie nie grzebał chociaż ja wolałabym z nosa. Nie dali nam żadnego kodu, bo powiedzieli że będzie na stronie pacjent gov,i że dostanie sanatorium i będą do nas dzwonić. Miałam wykaz punktów z całego województwa i sama miałam wybrać punkt który mi pasuje. Zadzwoniłam do punktu wybranego przeze mnie, najbliżej domu, kazali przyjechać kiedy mi pasuje nie wcześniej jak 6 dni przed i nie później jak 3 dni przed wyjazdem, bo inaczej mogą nie zdążyć z wynikiem. No oczywiście w godzinach ich urzędowania.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14546
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Test na koronowirus

Post autor: ANDY12345 »

Nie do końca tak jest Janie , przynajmniej w Krakowie. Nie musiałem się umawiać, wymaz tylko z gardła, a wynik widziałem po ok. 24 godz., wcześniej niż ośrodek, tak że wiedziałem że mogę się pakować.
Na badania na wyjazd do sanatorium mają przeznaczone 2 godz. dziennie i muszą daną osobę przyjąć, nie wyobrażam sobie że osoba np. na wózku przyjeżdżała kilkakrotnie nie mogąc się dodzwonić.
Dani zrób badanie 12.08 i będziesz się mieściła w czasie niezależnie od dnia wyjazdu. Na stronie danej placówki diagnostycznej podane są godziny pracy i też wyszczególnione godz. pobrań dla wyjeżdżających do sanatoriów a także zus. U mnie nie przestrzegali godzin dla nfz czy zus i ponad pół godziny czekania w kolejce. Nie martw się, badania muszą Ci zrobić wtedy jak się zgłosisz, to jest ich obowiązek , dobranoc :) .
ODPOWIEDZ