Test na koronowirus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Ewka9
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 08 cze 2020 11:39
Staż sanatoryjny: 5

Test na koronowirus

Post autor: Ewka9 »

Witam, czy może mi ktoś odpowiedzieć, czy kuracjusze z PFRON - u również muszą zrobić test? Czytałam, ze na 250 osób wybierających się do sanatorium -tylko 80 miało negatywny test. Obecne testy to jak wróżenie z fusów- strach zrobić a często wynik nie dotarł do sanatorium i kuracjusz na własną odpowiedzialność wyjeżdżał bez... Ktoś coś wie? Z ZUS-u są refundowane te testy, natomiast pozostali musza placić ( dochodzą ceny do 300 zl)...
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Test na koronowirus

Post autor: ewasz »

Zadzwoń do PEFRON-u i dowiedz się u źródła bo to każdy dzisiaj sobie rzepkę skrobie. Niby jeden kraj ....
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3416
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Test na koronowirusa

Post autor: Dzia_dek »

Ewka jedziesz do "Dzwonkówki". Czy nie prościej zadzwonić do nich i dopytać o szczegóły Twojego pobytu,
niż zastanawiać się co by było gdyby.? Z ZUS-u w ogóle nie robią testów bo wyjazdy na rehabilitację w ramach
prewencji "stoją". Na razie jeździ NFZ, który faktycznie ma testy refundowane. Prywatne wyjazdy to już różnie.
Jeden obiekt wymaga wyniku, żeby mieć ze sobą, w drugim robią tylko wywiad na miejscu, a w kolejnym (i tak
jest w moim przypadku) proponują test (kasetkowy - chyba najmniej wiarygodny) po zakwaterowaniu (!). Nie
za bardzo dowierzam temu, że wynik nie dotarł do sanatorium, a kuracjusz na własną odpowiedzialność dygał
np. przez całą Polskę, a potem pocałował klamkę i wracał do domu. Jak na razie z tego co piszą forumowicze
to wyniki testów są bardzo szybko dostępne tak dla obiektów jak i też samych kuracjuszy. Myślę, że lepiej jest
trzymać się tej wersji, że wszystko działa niż pisać o wróżeniu z fusów.
dajpanspokoj
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 16 lut 2018 13:59

Re: Test na koronowirus

Post autor: dajpanspokoj »

Ewa skąd takie dane że na 250 badanych tylko 80 było negatywnych?
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Test na koronowirus

Post autor: Andrzej1958 »

Ja czytałem rozmowę z szefem Jutrzenki w Wieńcu Zdroju. Miał przyjąć od 15.06 270 osób na turnus, 90 ze 180 przebadanych miało wynik ujemny, pozostałych 90 nie przyjechało.
Możliwe, że zaokrąglał do pełnych dziesiątek. Nie mniej jednak to pokazuje skalę obłożenia turnusów NFZ. Przynajmniej w tej chwili.
Ewka9
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 08 cze 2020 11:39
Staż sanatoryjny: 5

Re: Test na koronowirus

Post autor: Ewka9 »

Znalazłam dziś artykuł właśnie na temat uzdrowisk i testów. Tam były dane, nie mogę odnaleźć już tego newsa. Podobno dużo osób rezygnuje właśnie z powodu tego testu a co za tym idzie, uzdrowiska są stratne. Wynik testu też nie zawsze dociera na czas... Nie każcie mi wklejać tych danych, jeśli znajdę, wrzucę link. Dzwoniłam do "swojego" sanatorium w sprawie wykonywania testów kuracjuszy z PFRON, jeszcze nie mają ścisłych wytycznych. Na stronie NFZ natomiast piszą, że wszyscy również komercyjni kuracjusze muszą go wykonać... Cena wykonania również się waha od 96 zł do 300 zł (z NFZ darmowy)...
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Test na koronowirus

Post autor: p-siak »

Zawsze początki są trudne,będzie dobrze,nie ma co się nakręcać,pozdrawiam.
Ewka9
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 08 cze 2020 11:39
Staż sanatoryjny: 5

Re: Test na koronowirus

Post autor: Ewka9 »

Nie nakręcam się, lecz jeśli przyjdzie mi zapłacić za test ( niemiarodajny) 300 zł, to wolę wyjechać z rodziną na zwykły urlop :). Myślałam, że może ktoś ma wiedzę co z tym fantem dalej. Pozdrawiam wszystkich :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Test na koronowirus

Post autor: p-siak »

Bez urazy. Zadzwoń tam gdzie masz jechać i będziesz znała szczegóły,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Test na koronowirus

Post autor: Felice »

Ewka najlepiej dowiedzieć się u źródła. W kwestii prywatnych wyjazdów każdy obiekt ma swoje wytyczne.
ODPOWIEDZ