Test na koronowirus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Test na koronowirus

Post autor: ANDY12345 »

No to kiszka :oops: , a tak się pięknie zapowiadało :roll: . Może jeszcze nic straconego i próbuj dalej o zwroty :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Test na koronowirus

Post autor: p-siak »

Pani powiedziała, że pamięta moją wizytę i będzie dzwonić. Miała na już Ciechocinek/byłem/ i Wysową na koniec września. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

I ok , wszystko wiadomo , masz jeszcze czas skoro tak :D . Cieszę się... Powodzenia i do miłego :serce: :)
Aga332
Posty: 1
Na forum od: 02 wrz 2020 10:32

Re: Test na koronowirus

Post autor: Aga332 »

Witam, bardzo proszę o podpowiedź gdzie w Krakowie zrobię test przed wyjazdem do sanatorium?
Magdala50
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 168
Na forum od: 27 sie 2020 12:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Test na koronowirus

Post autor: Magdala50 »

A ze skierowaniem nie dali wykazu? Bo to chyba NFZ wskazuje miejsca gdzie można test zrobić? To nie tak, że można gdzie się chce
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Test na koronowirus

Post autor: ANDY12345 »

Jak masz skierowanie z nfz to w Żeromskim, a jak z zus to zadzwoń do "Diagnostyka" mają dwa punkty, jeden koło Tauron Areny, drugi okolice Woli Duchackiej.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Test na koronowirus

Post autor: Dzia_dek »

Magdala50 pisze:(...) To nie tak, że można gdzie się chce
Dokładnie to jest tak, że można gdzie się chce. Przynajmniej jeśli chodzi o skierowanie z NFZ.
Na skierowaniu są wskazane punkty najbliższe Twojemu miejscu zamieszkania. Natomiast badanie
można zrobić w dowolnej placówce na terenie całego kraju. Ważne jest to, by osoba była "wrzucona"
przez sanatorium do systemu, a samo badanie odbyło się nie wcześniej niż 6 dni przed turnusem.
W przypadku tych badań nie ma żadnej rejonizacji. "Przerabiałem" ten temat dla kogoś w lipcu br.
badanie było robione (podczas przejazdu na trasie) w przychodni oddalonej ponad 150 km od miejsca
zamieszkania. To miejsce akurat pasowało nam pod względem czasowym i swojego położenia.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Test na koronowirus

Post autor: p-siak »

Witam, wymaz zrobiony. Mam kod,jak go wykorzystać? Dziękuję.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Test na koronowirus

Post autor: Dzia_dek »

Jeśli dostałeś kod, to masz możliwość (najprawdopodobniej) podejrzeć wynik na stronie laboratorium
gdzie robiłeś badanie. Możesz też zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta i tam, jeśli wynik jest
dostępny, to pokaże Ci się na głównej stronie. Trzecia opcja, to telefon do "Świerkowego", u nich
również możesz uzyskać informację o wyniku. Wcześniej niż oni sami zadzwonią.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Test na koronowirus

Post autor: p-siak »

Kolega jak zawsze pomocny.Tak podejrzewałem te rozwiązania, lecz kto pyta nie błądzi. Wczoraj wymaz, dzisiaj podobno zawieziony do Lublina, więc pewnie jeszcze nie ma wyniku,ale zaraz zobaczę. Dziękuję bardzo Dzia_dku.
ODPOWIEDZ