Test na covid...

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Eliza
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 09 maja 2013 21:08

Test na covid...

Post autor: Eliza »

Witam. Proszę o informacje kiedy i w jaki sposób Sanatorium informuje o zrobieniu testu na covid... ( wiem, ze 4 dni przed rozpoczęciem turnusu) ale jak to wygląda Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test na covid...

Post autor: BarbaraB64 »

Witam.Ja dostałam smsa kiedy i gdzie zrobić test.
Eliza
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 09 maja 2013 21:08

Re: Test na covid...

Post autor: Eliza »

Dzięki za informację. Ile dni wcześniej przed turnusem przysyłają sms-a?
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test na covid...

Post autor: BarbaraB64 »

Dostałam dzień przed wymazem w poniedziałek sms a we wtorek wymaz ,wyjazd do sanatorium w sobotę .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Test na covid...

Post autor: Felice »

Do mojej siostry dzwonili z sanatorium, potem dostała wiadomość z informacją kiedy. W poniedziałek robiła test w czwartek zaczynała turnus.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5053
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: zbigniew165 »

Eliza musisz zadzwonić sama do sanatorium, podać swoje dane i numer telefonu, bo jak do Ciebie zadzwonią bez numeru Twojego telefonu. :?:
Po wymazie jak będzie wynik testu ponownie zadzwoni do Ciebie sanatorium z wiadomością, że możesz przyjechać lub nie.
Eliza
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 09 maja 2013 21:08

Re: Test na covid...

Post autor: Eliza »

Dziękuje za informację. Ja już dzwoniłam ( mają mój nr telefonu), ale nie zapytałam kiedy powiadomią mnie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Test na covid...

Post autor: Felice »

zbigniew165 pisze: 24 mar 2021 20:57 Eliza musisz zadzwonić sama do sanatorium, podać swoje dane i numer telefonu, bo jak do Ciebie zadzwonią bez numeru Twojego telefonu. :?:
Po wymazie jak będzie wynik testu ponownie zadzwoni do Ciebie sanatorium z wiadomością, że możesz przyjechać lub nie.
Zbigniew mają numer widocznie. Mój sąsiad o tym, że wyjeżdża dowiedział się, jak zadzwoniono do niego z sanatorium. Skierowanie przyszło dwa dni później. Ponadto w IKP jest numer w danych.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5053
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: zbigniew165 »

Felice już dwa razy robiłem test przed dwoma wyjazdami do sanatorium i za każdym razem pani przydzielająca skierowanie z NFZ polecała zadzwonić do sanatorium i podać swój numer telefonu.
Po wykonaniu telefonu do sanatorium zawsze musiałem podać swój numer kontaktowy.
Wczoraj dzwoniłem do Mewy w Kołobrzegu i tak samo pani mi przekazała, że jak dostanę skierowanie mam się pilnie skontaktować z sanatorium celem podania numeru telefonu, żeby mieli kontakt ze mną.
Wiem, co piszę, bo już to przerabiałem i musiałem wykonywać za każdym przydziałem dużą ilość połączeń, żeby sprawy związane z wykonaniem testu załatwić.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Test na covid...

Post autor: Felice »

To ,że u ciebie tak było nie musi być regułą. Napisałam tylko jak było w przypadkach, które ja pilotowałam. Nie podejrzewasz, że sobie to wymyśliłam.
ODPOWIEDZ