Test na covid...

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Test na covid...

Post autor: Felice »

Nie moim zamiarem było wprowadzanie kogoś w błąd. Dostałam taką informację bez adnotacji o wyjątkach.
tomaszxyz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 29 kwie 2017 12:07
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Test na covid...

Post autor: tomaszxyz »

Felice, nawet bym nie pomyślał, że Twoim celem jest wprowadzanie kogoś w błąd. Sam wiele od Ciebie się dowiedziałem tutaj na forum i skorzystałem dużo z Twojej pomocy. Napisałem dziś o tym, gdyż sam kiedyś byłem przekonany, że jak się ma skierowanie na test do sanatorium, to jest się na kwarantannie. Tak też system kiedyś kwalifikował. Było to niesprawiedliwe. Pózniej w rozporządzeniu zamieszczono te wyjątki.

Mam też informację, że jak czasem coś system na nas nałoży, coś się nie pojawi, to warto dzwonić na infolinię.
Dobrej niedzieli dla Wszystkich.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Test na covid...

Post autor: Maryann »

Głupich decyzji ciąg dalszy... :roll: Aby wyjechać do sanatorium trzeba mieć negatywny wynik na covid-19 LUB być dwa razy zaszczepionym. Postawiono znak równości pomiędzy szczepieniem i NEGATYWNYM TESTEM :roll: :roll: O jakże to wspaniały pomysł szczególnie jak zaszczepiony zarazi zaszczepionego i niezaszczepionego, bo nikt nie gwarantuje że zaszczepiony nie choruje, nie zaraża i nie może się zarazić.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test na covid...

Post autor: BarbaraB64 »

Niestety tak to wygląda ,wszędzie się mówi że szczepionka powoduje tylko to że jeśli ktoś zachoruje to lżej będzie przechodził chorobę ,nie chroni przed zakażeniem się i roznoszeniem wirusa jeśli osoba zaszczepiona sama się zarazi :roll:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: berbla65 »

Jutro 8 10 mam test :roll: oby negatywny był - jestem zaszczepiona tylko 1 dawką Pfizera-
walizka czeka na pakowanie ;) pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Test na covid...

Post autor: andrzej1955 »

Witam, nie jestem medykiem ale z wiadomości które wpadły mi w ucho to test po szczepionce może dać pozytywny wynik - wskazanym byłoby osobiście to potwierdzić informując że jest się po pierwszej dawce szczepionki, bo jednak organizm został sprowokowany jakąś cząstką wirusa aby wytworzyć przeciw ciała, jeśli to nie kłopot to napisz jak to się ma do rzeczywistości, Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Test na covid...

Post autor: Andrzej1958 »

Nie znam sią, ale się wypowiem. (nie jestem medykiem)
Negatywny test na covid pokazuje, że w chwili jego robienia nie nie mamy covida. Choć nie do końca, bo podobno pozytywny wychodzi po kilku dniach od zakażenia.
Poza tym miedzy wyjazdem, a zrobieniem testu jest kilka dni w ciągu których możemy złapać wirusa.
Nie neguję zasadności robienia testów przed wyjazdem, bo wyłapią one bezobjawowych.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test na covid...

Post autor: BarbaraB64 »

Wyłapią bezobjawowych którzy muszą test robić bo nie zaszczepieni ale nie wyłapią zaszczepionych którzy mogą być zakażeni bo nie muszą się testować ;)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: berbla65 »

Nadal czekam na wynik :| z ankietą dzwonili już z sanatorium ;)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Test na covid...

Post autor: berbla65 »

Wynik negatywny :lol: we wtorek jadę do Świnoujscia :P pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ